20.01 godz. 20:10, Przesmyckiego 10, Sedzia: T.Pondel / M.Niciński
2 : 3
( 0 : 3 )
Skład: Piechnik, Stefańczyk, Furmanek, Walczak, Maczuga
Skład: Węgłowski, Kruszona, Lotarski, Nebelski, Łazorczyk, Maryniak, Sornat, Surmaczewski
1' Krzysztof Walczak
4' Krzysztof Walczak
19' Michał Furmanek
35' Sławomir Maczuga
18' Krzysztof Maryniak
31' Marek Surmaczewski
37' Krzysztof Maryniak
Zawodnik meczu: Krzysztof Walczak (Dwa szybkie ciosy zadane przez Oponix na początku spotkania były autorstwa Krzyśka. Zawodnik ten pod nieobecność Marka Koniecznego wziął na siebie ciężar gry w ataku i spisał się bardzo dobrze. )

Oponix można nazwać jedną z niespodzianek początku sezonu w Superlidze. Po czterech meczach zespół Przemysława Stefańczyka zajmuje drugie miejsce w tabeli i tylko raz schodziła z boiska pokonana, po meczu z Car Zonem. Celem tej drużyny jest niewątpliwie miejsce na podium, ale dopóki będzie na to szansa, zawalczy o tytuł. Nie może pozwalać sobie zatem na wpadki, a trzy punkty z zamykającym tabelę MPK Wrocław to obowiązek! Nie może być w ich przypadku mowy o lekceważeniu beniaminka, bo ten gra z nożem na gardle i z całych sił walczyć będzie o premierowe punkty tej zimy! W Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym nastroje nie są ciekawe. To o czym już wspomnieliśmy, to fakt, że punktów nie mają, a na dodatek bardzo słabo radzą sobie w defensywie, bo nie można inaczej nazwać 33 bramek straconych! Nie mogą jednak gracze Waldemera Węgłowskiego patrzeć na liczby, muszą walczyć, bo inaczej już niebawem pożegnają się z najwyższą klasą rozgrywkową! Czy z Oponixem uda im się przełamać, a może otrzymają kolejną bolesną lekcję futbolu? MPK dzisiaj bez Pawła Małolepszego, lecz ubytki Oponixu są zdecydowanie większe. Grać będą bez zmian i bez takich zawodników jak Marek Konieczny, Paweł Ujas czy Adam Widera.

1' (0:1) - Cóż za otwarcie Oponixu! W 15 sekundzie wychodzi na prowadzenie! Krzysztof Walczak mija Mariusza Nebelskiego i umieszcza piłkę w pustej bramce.
4' (0:2) - Oponix idzie za ciosem! Walczak na przedpolu bramki rywala z łatwością mija obrońcę MPK i mocnym strzałem przy słupku pokonuje Nebelskiego po raz drugi w tym spotkaniu!
7' Marek Surmaczewski strzałem zza pola karnego po ziemi stara się zaskoczyć Zbigniewa Piechnika, ale golkipera Oponixu od utraty gola ratuje słupek!
8' Robert Lotarski z dystansu - obok bramki!
9' Nebelski górą w sytuacji jeden na jeden z Przemkiem Stefańczykiem!
10' Mocny strzał Łukasza Sornata z dystansu i dobrze po nim interweniuje bramkarz zbijając futbolówkę do boku!
11' Po chwili kontra Oponixu, strzał Maczugi i słupek!
12' Czas dla Oponixu!
16' Surmaczewski kontra Piechnik i piłka po jego szybkim strzale mija dalszy słupek bramki przeciwników.
17' Odpowiedź Oponixu i strzał z prawej strony Walczaka - także przelatuje obok bramki.
17' Stefańczyk z łatwością, ładnym zwodem mija obrońcę MPK, staje oko w oko z Nebelskim i ze "szpica" uderza w słupek!
18' Faul Krzysztofa Maryniaka i mamy żółtą kartkę dla niego!
19' (0:3) - Michał Furmanek zabiera piłkę rywalowi na połowie, wychodzi w sytuacji sam na sam z Nebelskim i technicznym strzałem po ziemi, przy słupku podwyższa prowadzenie swojej drużyny.
21' Łukasz Łazorczyk sprzed pola karnego uderza i piłkę poza światło bramki przenosi Piechnik!
26' Walczak w sytuacji 2 na 1 może zagrać do lepiej ustawionego kolegi, ale ten decyduje się na kończenie akcji samemu i jego strzał broni Nebelski.
27' Mocno z dystansu Maczuga i z trudem przed siebie futbolówkę odbija Nebelski.
28' MPK staje przed szansą na pierwszego gola, ale jego uderzenie na wślizgu kapitalnie broni Piechnik.
30' Łazorczyk z prawej obok bramki!
31' (1:3) - Cóż za akcja Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Piękna klepka. Lotarski do Łazorczyka, ten na pustaka do Surmaczewskiego i mamy premierowego gola w tym meczu do jego drużyny!
32' Surmaczewski mocno z dystansu i nogami kapitalnie interweniuje Piechnik!
33' Czas dla MPK Wrocław!
34' Po strzale Maczugi z wolnego na raty interweniuje Nebelski!
35' Maczuga przerywa kontratak MPK faulując Łazorczyka. Sędzia Marcin Niciński pokazuje graczowi Oponixu żółtą kartkę.
37' (2:3) - Maryniak wykorzystuje to, że mur złożony z graczy Oponixu rozstąpił się niczym Morze Czerwone i strzałem z rzutu wolnego zaskakuje Piechnika. Mamy gola kontaktowego!
39' Furmanek zza pola karnego - Nebelski przenosi piłkę poza światło bramki!
40' MPK staje przed szansą na gola dającego wyrównanie! Po podaniu Łazorczyka z bliska z piętki Surmaczewski trafia w Piechnika!
40' Piłka meczowa, a uderzenie Surmaczewskiego w ostatniej chwili ofiarnie blokuje Maczuga!

Wydawało się, że grający bez zmian i bez swoich ofensywnych liderów Oponix straci punkty z beniaminkiem. Nic bardziej mylnego. Ekipa Zbigniewa Piechnika zagrała bardzo mądrze, a dwa ciosy zadane tuż na samym początku spotkania, mocno je ustawiły. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne mocno się starało, zacięcie walczyło, wypracowało sobie więcej sytuacji, ale ich niewykorzystując, musiało pogodzić się z kolejną porażką! Co oznacza powyższy rezultat? Dawne FC Moose zrównuje się punktami z Car Zonem, a MPK nadal z zerowym dorobkiem punktowym zamyka tabelę Superligi. Obie drużyny zagrają dopiero za tydzień. Oponix w hicie podejmie SEEV Telekomunikację, zaś Mariusz Nebelski i jego koledzy "staną w szarnki" z innym beniaminkiem - Nokią.