14.01 godz. 17:10, Przesmyckiego 10, Sedzia: A.Malec / M.Niciński
( 0 : 1 )
Skład: Maryniak, Sornat, Bienias, Surmaczewski, Węgłowski, Kruszona, Małolepszy, Nebelski, Łazorczyk, Łopatecki
Skład: Fąfrowicz, Spadło, Stachowicz, Kąciak, Koziarz, Kąciak, Jasiok
2' Łukasz Sornat
23' Damian Łopatecki
32' Paweł Małolepszy
22' Robert Fąfrowicz
24' Michał Koziarz
24' Michał Jasiok
33' Maciej Kąciak
38' Michał Kąciak
Zawodnik meczu: Michał Jasiok (Bramka, dwie asysty, a do tego wiele wygranych starć z obrońcami MPK. "Plus meczu" trafia na konto Przemysława Spadło, który był cichym bohaterem tej potyczki!)

Kto zna i śledził poczynania Pioruna Zaodrze w lidze halowej wie, że zespół ten dużo czasu potrzebuje, aby wskoczyć na wyższe obroty. Rok temu, jeszcze w pierwszej lidze, w pierwszych trzech meczach team Marcina Stachowicza zdobył zaledwie jeden punkt, a później od czwartej kolejki, od wygranej z Tomtexem rozpoczął swój zwycięski marsz i ostatecznie zdobył złote medale! Teraz o złoto w najwyższej klasie rozgrywkowej będzie niezwykle trudno, ale mając w perspektywnie starcia rewanżowe, "Pioruny" mogą nie jednego jeszcze zaskoczyć. Nawet w ostatnim meczu z SEEV Telekomuniacją beniaminek pokazał się z niezłej strony i jeżeli z czasem powinien punktować. Ta okazja może nadarzyć się już w ten weekend, bowiem po starciu z Nokią, Piorun zagra z jeszcze jednym beniaminkiem - MPK Wrocław. Mecz ten będzie niezwykle ważny w kontekście walki o utrzymanie i nikt tutaj nie będzie odpuszczał. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne trzykrotnie do tej pory przegrało, straciło nie tylko najwięcej bramek w stawce - 29, również musiało pogodzić się ze stratą nowego nabytku - Łukasza Łazorczyka, który wyrastał na najjaśniejszą postać ekipy Waldemara Węgłowskiego, a ostatnio doznał kontuzji. Nie mniej MPK ma kim straszyć, a Marek Surmaczewski i Paweł Małolepszy gole strzelać potrafią. Czy teraz również to uczynią i tak jak przed rokiem poprowadzą swój zespół do triumfu? (przyp. poprzednio MPK wygrało 7:5). Czy jednak to "Pioruny" wezmą odwet i po końcowej syrenie będą cieszyć się ze zdobyczy punktowej?

2' GOL! (0-1) - Precyzyjny strzał z rzutu wolnego Łukasza Sornata i piłka wpada do siatki obok zdezorientowanego Przemysława Spadło.
4' "Panowie za agresywnie, dwa faule w niespełna 30 sekund!" - słychać z ławki rezerwowych komentarz Krzysztofa Maryniaka.
8' Na parkiecie zbyt wiele się nie dzieje, obie ekipy grają bardzo zachowawczo - taka gra (na chwilę obecną) korzystniejsza jest dla MPK!
10' Marek Surmaczewski otrzymuje piłkę przed polem karnym, lecz fatalnie uderza i mamy aut bramkowy dla Pioruna Zaodrze.
12' Michał Jasiok staje oko w oko z Mariuszem Nebeskim i górą z tego pojedynku wychodzi goalkeeper MPK Wrocław!
14' Zbyt lekko na bramkę uderza Łukasz Sornat i bez problemu futbolówkę chwyta Przemysław Spadło.
15' W starciu sam na sam z bramkarzem Węgłowski uderza w goalkeepera Pioruna Zaodrze.
15' Czas dla Pioruna Zaodrze.
17' Trzy świetne interwencje Mariusza Nebelskiego i nadal nie mamy trafienia dla Pioruna Zaodrze. Dwukrotnie starcie z goalkeeperem MPK przegrał Michał Kąciak, a raz Marcin Stachowicz!
18' Z woleja na bramkę uderza Michał Jasiok i ponownie górą Nebelski.
19' Marcin Stachowicz do Michała Koziarza, lecz próba tego drugiego zatrzymuje się w rękach Mariusza Nebelskiego.
22' GOL! (1-1) - Michał Jasiok zagrywa do Roberta Fąfrowicza, a ten doprowadza do wyrównania.
22' Damian Łopatecki faulem zatrzymuje wychodzącego na czystą pozycję Michała Kąciaka i ogląda czerwony kartonik.
23' Marcin Stachowicz uderza na bramkę, piłkę odbija Mariusz Nebelski, a następnie "tańczy" ona na linii bramkowej i wpada w koszyczek bramkarza!
24' Za protesty pod adresem arbitra żółtą kartkę ogląda Michał Koziarz.
24' GOL! (2-1) - Mariusza Nebelskiego strzałem z rzutu wolnego zaskakuje Michał Jasiok!
26' Krzysztof Maryniak sprzed pola karnego uderza wprost w dobrze ustawionego Przemysława Spadło - nadal na prowadzeniu Piorun Zaodrze.
28' Arbitrzy puszczają korzyść, z której bliski zdobycia gola był Michał Jasiok - niestety snajper Zaodrza w dogodnej sytuacji nieznacznie się myli i na jego koncie pozostaje nadal jedno trafienie!
30' Marek Surmaczewski zagrywa do Pawła Małolepszego, ten uderza ile sił, lecz świetnie interweniuje Przemysław Spadło.
32' GOL! (2-2) - Rywala mija Paweł Małolepszy i strzałem "z dużego" palca pokonuje Przemysława Spadło - znowu mamy remis!
33' GOL! (3-2) - Zabójczą kontrę wyprowadzają gracze Pioruna Zaodrze, a następnie strzałem w długi róg bramkę zdobywa Maciej Kąciak!
34' Paweł Małolepszy uderza tuż obok bramki, a po chwili Mariusz Nebelski na rzut rożny odbija próbę Michała Jasioka!
35' Czas dla Pioruna Zaodrze.
36' Do końca spotkania pozostały cztery minuty, czy MPK Wrocław zdoła urwać choćby punkt Piorunowi Zaodrze?
38' Na posterunku znajduje się Przemysław Spadło, który broni atomowe uderzenie Łukasza Sornata.
38' GOL! (4-2) - Mamy po meczu! Indywidualna akcja Michała Jasioka, a następnie dogranie do niepilnowanego Michała Kociąka i futbolówka wpada do siatki!

Ten weekend był udany dla Pioruna Zaodrze, który w sobotę urwał punkty Nokii, a dzisiaj zwyciężył MPK Wrocław! Cztery zdobyte oczka oznaczają nie tylko wyjście ze strefy spadkowej, ale także awans na czwartą lokatę. Rodzące się w bólach zwycięstwo z "MPK" może być przełomowym krokiem dla "Pioruna" i początkiem ich walki o podium? Czy ekipa z Opola faktycznie złapała formę przekonamy się podczas potyczki z Car-Zone Wrocław, która już w najbliższy weekend. "Czerwona latarnia" ligi o przełamanie powalczy z drugim w ligowej stawce Oponixem!