26.02 godz. 22:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adrian Miedziński
8 : 8
( 4 : 5 )
Skład: Stolaś, Stępień, Nowak, Chlapiński, Scandolara, Cattaneo, Rosołowicz
Skład: Głuszek, Najgiebauer, Błaszczyk, Gorazdowski, Kaczmarczyk, Śliz, Szczurek
2' Sylwester Głuszek (Gol samobójczy)
2' Łukasz Nowak
8' Krzysztof Chlapiński
12' Łukasz Nowak
13' Stefano Cattaneo
23' Łukasz Nowak
35' Łukasz Nowak
38' Łukasz Nowak
10' Daniel Kaczmarczyk
14' Marcin Błaszczyk
16' Marcin Błaszczyk
18' Paweł Gorazdowski
24' Marcin Błaszczyk
34' Sylwester Głuszek (Rzut karny)
36' Marcin Błaszczyk
40' Mariusz Szczurek
Zawodnik meczu: Łukasz Nowak (Robił to co potrafi najlepiej - strzelał gole. A że strzelił ich aż 5 i znacznie pomógł swojej ekipie w ugraniu punktu należy mu się tytuł gracza meczu. Wyróżnienienie należy się niewiele tylko gorszemu Błaszczykowi, autorowi 4 goli.)

W najniższej klasie rozgrywkowej, podobnie, jak w dwóch wyższych, czeka nas pięć pojedynków o punkty. W pierwszym naprzeciw siebie staną przedstawiciele Braku Sponsora i Qiagen DNA Crew, czyli dwóch drużyn usilnie walczących o promocję do drugiej ligi. Jeżeli chodzi o tych pierwszych to zajmują szóste miejsce w stawce, a w siedmiu grach uzbierali aż 12 punktów. Drudzy z kolei piastują wysoką, trzecią lokatę i posiadają trzy skalpy więcej. Zatem jeżeli któraś z wyżej wymienionych ekip ma zamiar za rok grać wyżej, musi tutaj zgarnąć pełną pulę. Patrząc na formę obu drużyn to lepiej prezentuje się team Macieja Stępnia, który trzy ostatnie mecze z rzędu wygrał. Nie można tego powiedzieć o zespole Marka Chmiela, który z ostatnich czterech pojedynków, tylko raz wychodził zwycięsko. O ile porażka z bardzo dobrze grającymi Zielonymi Aniołami była do zaakceptowania, o tyle klęski z ligowymi outsiderami, takimi jak JaCierpieDole FC czy GSC MDM Rocks - już nie! Jak "czerwoni" zaprezentują się tym razem? Czy po 40 minutach zmagań będą mogli dopisać sobie kolejne cenne punkty? Czy raczej zejdą z boiska pokonani i bardzo mocno oddalą się od strefy dającej awans? Obie ekipy nie wystąpią dzisiaj w najmocniejszych zestawieniach. W Braku Sponsora zabraknie pierwszego bramkarza - Marka Chmiela, w Qiagen drugiego najskuteczniejszego strzelca - Jacka Pożarowskiego.

2' (0:1) Biedny Sylwek Głuszek. Tam mu poodmrażało kończyny, że aż się piłka odbiła w polu karnym i poleciała nie do tej siatki co trzeba.
2' (0:2) Znów piłka trzepocze w siatce, tym razem za sprawą Łukasza Nowaka!
8' (0:3) Ładne wejście Krzyśka Chlapińskiego, kiper Braku Sponsora nie daje sobie z tym rady!
10' (1:3) Brak Sponsora zaczyna gonić wynik. Piłkę w siatce umieszcza  Daniel Kaczmarczyk!
11' - Ładny mocny strzał Chlapińskiego, górą kiper BS.
12' - W akcji Nowak, znów dobrze spisuje się bramkarz.
12' (1:4) Nowak dopina swego i strzałem z kilku metrów podwyższa prowadzenie Qiagen!
13' (1:5) Nowak asystuje a akcję wykańcza Stefano Cattaneo!
14' (2:5) Śliz do Błaszczyka, strzał i mamy bramkę dla Braku Sponsora!
16' (3:5) Lobik w wykonaniu Błaszczyka i już tylko dwa gole przewagi ma Qiagen!
18' (4:5) Topnieje przewaga Qiagen - gola kontaktowego zdobywa Paweł Gorazdowski!
19' - Powinien być już remis, Scandolarę ratuje słupek! Gdyby nie zamarzły mi z zimna oczy może i bym przyuważyła, który z graczy BS miał takiego pecha.
22' - Gorazdowski do Najgiebauera, niewiele brakowało do remisu.
23' (4:6) "Ale ich tam k**** pomieszał!" - podjarał się arbiter. Niezły magik z Nowaka - najpierw machnął bramkarza, później obrońcę, a później z ostrego kąta zapakował piłkę do siatki, kompletując hat-tricka!
24' (5:6) Hat-tricka Nowakowi pozazdrościł Błaszczyk! I znów tylko jedną bramkę przewagi ma Qiagen!
27' - Próba Głuszka, nogi chyba jednak dalej zamarznięte.
32' - Uderzenie Cattaneo, bez zarzutu spisuje się kiper BS.
34' (6:6) Stępień fauluje Śliza w polu karnym, a arbiter Miedziński nie ma wątpliwości - to był faul drut, mamy karniaczka! A że nogi się rozmroziły Głuszkowi to mamy i gola!
35' (6:7) Czy zimno, czy ciepło, Nowak strzela w każdej temperaturze! To już czwarty gol Łukasza, Qiagen znów prowadzi!
36' (7:7) Skoro Nowak ma cztery gole to przecież gorszy nie będzie Błaszczyk! To uderzenie z dystansu było naprawdę bardzo ładne, wielkie brawa Panie Marcinie!
38' (7:8) Co za szalony mecz! Po raz kolejny daje o sobie znać magik Nowak! Czy za chwilę pójdzie kolejna riposta Błaszczyka?
40' (8:8) Do wyrównania doprowadza Mariusz Szczurek!

Szalona była nie tylko godzina rozgrywania tego spotkania (kto normalny gra koło 23?!), nie tylko temperatura (dzisiaj na balonie było minus miliard), ale i szalone było same spotkanie. Ten niesamowity pojedynek trzymał nas w napięciu do ostatnich sekund i ostatecznie zakończył się chyba dość sprawiedliwym podziałem punktów. Słowa uznania należą się Łukaszowi Nowakowi i Marcinowi Błaszczykowi - ta dwójka zaprezentowała się dzisiaj z naprawdę dobrej strony (wystarczy rzut oka na statystyki). Bliższe awansu do drugiej ligi jest Qiagen, które w tym sezonie rozegra jeszcze dwa meczyki - GSC MDM Rocks i Zielonymi Aniołami. Brak Sponsora ma tej zimy jeszcze na rozkładzie XL Catlin i Logintrade.