19.02 godz. 22:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adrian Miedziński
Skład: Błaszczyk, Gorazdowski, Kaczmarczyk, Śliz, Cholewa, Przystaś, Szczurek, Radziewicz
Skład: Toczek, Wiktorowski, Andrunyk, Czuchraj, Leszczyński, Pondel, Golonka, Lepianka, Niciński, Janikowski
3' Jacek Śliz
6' Patryk Przystaś
9' Patryk Przystaś
23' Paweł Gorazdowski
4' Marcin Wiktorowski
14' Marcin Niciński
25' Marcin Wiktorowski
27' Marcin Wiktorowski
28' Marcin Niciński
28' Misza Andrunyk
40' Jakub Lepianka
Zawodnik meczu: Jakub Pondel (Gdyby nie Kuba, dawno byłoby po "ptokach" i JCD schodziłoby z murawy z kolejną porażką. Golkiper tej drużyny, zwłaszcza w drugiej połowie bronił fenomenalnie. Wyróżnienie należy się Marcinowi Wiktorowskiemu i Patrykowi Przystasiowi. )

Pod balonem JaCierpieDole FC z Brakiem Sponsora jeszcze nie grało, ale ekipę Marka Chmiela zna bardzo dobrze z rozgrywek na Kuźnikach. Historia rozgrywek na otwartych boiskach pokazała, że Brak Sponsora jest rywalem, który bardzo "leży" JCD. Wiosna 2016 - 3 liga - dwie wygrane JCD - 10:1 i 5:3. Jesień 2016 - liga już druga - triumf JCD 4:2. Wiosna 2017 - remis 2:2. Jaką historię napiszą gracze obu ekip pod balonem przekonamy się dzisiaj bardzo późnym wieczorem.

2' Marcin Niciński pada na murawę! Jaka jest tego przyczyna? Chyba to parsknięcie śmiechem arbitra Adriana Miedzińskiego, ale dokładniej nie wiemy.
3' (0:1) - Mamy otwarcie wyniku! Jacek Śliz staje oko w oko z Jakubem Pondlem i precyzyjnym strzałem obok niego pakuje futbolówkę do siatki!
4' Daniel Kaczmarczyk może wykorzystać błąd obronny JCD, ale tego nie robi, a jego uderzenie przelatuje nieznacznie obok dalszego słupka bramki przeciwników.
4' (1:1) - Mamy wyrównanie! Akcja duetu Marta Toczek-Marcin Wiktorowski. Napastniczak wystawia piłkę napastnikowi, który precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę nie daje żadnych szans Tomaszowi Radziewiczowi na skuteczną interwencję.
6' (1:2) - Patryk Przystaś precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego, przy słupku zaskakuje Jakuba Pondla i Brak Sponsora odzyskuje prowadzenie!
7' Jakub Lepianka może dać wyrównanie JaCierpieDole, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem BS-u nie daje rady go pokonać!
9' (1:3) - Przystaś odbraca się z piłką i strzałem w krótki róg pokonuje Pondla po raz drugi w tym spotkaniu!
12' Strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego Radziewicza stara się zaskoczyć Andrunyk, ale golkiper jest na posterunku i udanie interweniuje nogami.
13' Kaczmarczyk strzela z dystansu i dobrze piłkę przed siebie odbija Pondel!
14' Niesportowe zachowanie Nicińskiego i arbiter Miedziński zmuszony jest pokazać graczowi JCD żółtą kartką.
15' Pondel przeczytał zamiary graczy Braku Sponsora i przerwał kontratak dwóch na jednego.
16' Wiktorowski strzałem z rzutu wolnego stara się zaskoczyć bramkarza rywali, ale piłka po jego uderzeniu zatrzymuje się na murze złożonym z graczy grających w czerwonych koszulkach.
17' Przystaś kąśliwym uderzeniem zza Janikowskiego stara się zaskoczyć Pondla, lecz ten jest na posterunku i udanie interweniuje nogami.
18' Andrunyk ustawia sobie piłkę na nodze i strzela płasko, za zasłony stworzonej z obrońców BS-u. Wydawało się, że będzie gol kontaktowy, ale świetnym refleksem popisuje się Radziewicz, który fenomenalnie odbija piłkę do boku!
18' Czy Toczek dobiegnie do piłki i pokona Radziewicza? Nic z tego! Golkiper "czerwonych" świetnie wychodzi z bramki i wygarnia futbolówkę spod nóg napastniczce JCD.
19' Uderzenie Leszczyńskiego zza pola karnego i bardzo dobrze opuszkami palców Radziewicz przenosi futbolówkę nad poprzeczką!
20' Kontra JaCierpieDole FC. Leszczyński wypuszcza w bój Golonkę, ten pędzi ile sił w nogach prawą stroną, ale nie jest w stanie zagrać do lepiej ustawionej przed polem karnym Toczek. Zabrakło naprawdę niewiele...
22' Golonka fauluje Śliza przed własnym polem karnym i arbiter Miedziński dyktuje rzut wolny. Do jego wykonania podchodzi Przystaś i przenosi futbolówkę wysoko nad poprzeczką.
23' (1:4) - Przystaś zabiera się z piłką, mija obrońcę JCD i zagrywa do lepiej ustawionego w polu karnym Gorazdowskiego, który uderzeniem po ziemi, przy słupku zaskakuje Pondla. Mamy trzybramkowe prowadzenie Braku Sponsora!
24' Szansa na drugiego gola dla JCD, ale w dogodnej sytuacji nie wykorzystuje Andrunyk.
25' (2:4) - Czego nie strzelił Andrunyk, strzela Wiktorowski, który świetnie odnajduje się w zamieszaniu pod bramką "czerwonych". Jest w formie snajper JaCierpieDole.
26' Gorazdowski kontra Pondel i ofiarną interwencją popisuje się ten drugi.
27' (3:4) - Szybka kontra ekipy Czuchraja. Andrunyk w tempo zagrywa do Wiktorowskiego, który umieszcza futbolówkę w sieci między krótszym słupkiem a bramkarzem.
27' Kaczmarczyk staje oko w oko z Pondlem i znów górą w tym starciu bramkarz "granatowych".
28' (4:4) - Niciński precyzyjnym strzałem zza pola karnego, przy dalszym słupku doprowadza do wyrównania! Ważnejsza jednak od samego gola jest asysta Pani Toczek, już druga w tym spotkaniu!
28' (5:4) - JCD idzie za ciosem i wychodzi na prowadzenie, a strzałem ze "szpica" sprzed pola karnego, w środek bramki Radziewicza zaskakuje Andrunyk!
31' Przystaś w tempo do Śliza, który ma przed sobą Pondla i trafia wprost w niego! Po chwili futbolówkę do siatki może wpakować Gorazdowski, ale udanie blokuje go Czuchraj, ratując tym samym skórę swoim kolegom i oczywiście koleżance.
34' Błąd w rozegraniu piłki przez JCD. Leszczyński zagrywa futbolówkę wprost pod nogi Przystasia, który wychodzi w sytuacji sam na sam z Pondlem i po chwili łapie się za głowę, bowiem jego potężny strzał z powietrza kapitalnie zatrzymuje golkiper!
36' Przystaś kontra Pondel i znowu młody bramkarz JaCierpieDole ratuje dup..., wróć tyłek swojej drużynie!
39' Kaczmarczyk prostopadle zagrywa w pole karne do Najgiebauera, któremu kapitalnie "balon" spod nóg wygarnia Pondel!
40 (6:4) - Czuchraj zagrywa na przedpole do Lepianki, który w kapitalny sposób obraca się z obrońcą na plecach i fenomenalnym uderzeniem niemalże w samo okienko (od poprzeczki) kończy strzelanie w tym spotkaniu!

Gdy po 25 minutach Brak Sponsora prowadził już z JaCierpieDole FC 4:1, grając naprawdę bardzo dobrze, wydawało się, że będzie do końca kontrolował boiskowe poczynania i w efekcie zanotuje ważną wygraną. Tak się jednak nie stało, bowiem ekipa Łukasza Czuchraja z animuszem rzuciła się do odrabiania strat i ostatecznie to ona po końcowym gwizdku sędziego mogła cieszyć się z wywalczenia trzech punktów. Takowych by jednak nie było gdyby nie fantastyczna postawa Jakuba Pondla między słupkami, który w drugiej połowie był zaporą nie do przebicia dla graczy rywala. W końcowym rozrachunku JCD zdobywając trzy oczka wróciło na pozycję lidera "strefy spadkowej" i jeżeli będzie punktowało w kolejnych spotkaniach, to bardzo możliwe, że zakończy zmagania tuż nad nią. Jeżeli chodzi o Brak Sponsora to znowu przegrał z niżej notowanym rywalem i choć nadal posiada szanse na awans do drugiej ligi to nieco skomplikował sobie sytuację. O kolejne skalpy JaCierpieDole powalczy z GSC MDM Rocks, natomiast zespół Marka Chmiela "skrzyżuje rękawice" z Qiagen DNA Crew.