28.02 godz. 21:00, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
8 : 13
( 4 : 6 )
Skład: Siwko, Wróblewski, Olszewski, Tęsiorowski, Jakimczyk, Pelwecki, Chrzanowski
Skład: Boroński, Malec, Zieliński, Miszta, Ciepliński, Pełka, Kobus
2' Dominik Olszewski
8' Michał Chrzanowski
15' Dominik Olszewski
17' Jakub Pelwecki
18' Jakub Pelwecki
20' Bartosz Tęsiorowski
25' Jakub Pelwecki
35' Michał Chrzanowski
37' Jakub Pelwecki
39' Dominik Olszewski
39' Jakub Pelwecki
40' Jakub Pelwecki
9' Krzysztof Zieliński
17' Krzysztof Pełka
19' Krzysztof Pełka
20' Krzysztof Pełka
30' Paweł Ciepliński
32' Paweł Ciepliński
39' Paweł Ciepliński
40' Paweł Ciepliński
Zawodnik meczu: Jakub Pelwecki (Kuba jak nie strzelał mniej więcej do końcóswki pierwszej połowy tak nie strzelał, byłem aż zdziwiony, że bramki strzelają inni, ale jak zaczął to skończył dopiero w 40 minucie, ostatecznie jego łupem padło sześć trafień, co daje mu miano gracza meczu)

Visionica po ubiegłotygodniowej porażce z Elektrotimem "przypieczętowała" swój spadek do drugiej ligi i teraz jedynie o co walczy to o zachowanie twarzy, a dokładniej rzecz biorąc to o premierowe punkty tej zimy. Rywalem debiutanta będzie niepewne utrzymania Wolves Wrocław, które posiada siedem punktów w dorobku, czyli ma jedno oczko przewagi nad znajdującym się w strefie spadkowej Ołerem Meble Ogrodowe. Ekipa Bartosza Tęsiorowskiego rozegrała jednak największą ilość spotkań (tak samo jak AmRest) i starcie z Visionicą będzie ich ostatnim w tym sezonie. Czy "Wilkom" uda się pokonać "outsidera" i przedłużyć swoje nadzieje na pozostanie w elicie? A może to drużyna Krzysztofa Pełki grając już bez żadnej presji, w końcu się przełamie i nie zejdzie z boiska pokonana? Czy defensywie dowodzonej przez Marcina Malca uda się powstrzymać walczącego o tytuł króla strzelców - Jakuba Pelweckiego? Czy jednak popularny "Pelbeck" okaże się katem "niebieskich"? Być może całe show skradnie Bartosz "Tęsiorinho" Tęsiorowski? Na te i inne pytania odpowiedzi poznamy za około 45 minut.

2' (0:1) Dominik Olszewski szybko otwiera wynik, druga minuta i Wilki prowadzą
4' Kamil Boroński powstrzymany przez Przemka Siwko, akcja lewa strona boiska, wyszedł sam na sam ale dobrze broni bramkarz
8' (0:2) cudowny gol Michala Chraznowskiego, z 10 metrów przyłożył potężnie w samo okienko, Malec bezradny
9' (1:2) strzał Krzyska Zielińskiego, od słupka piłka wpada do siatki i Visionica łapie kontakt
11' dobre długie podanie do Tęsiorowskiego ale ten nie przyjął za dobrze w polu karnym
13' Tęsiorowski zepsuł sam na sam, zbyt słaby strzał i obrońca wybija z linii
15' Pelwecki mocno ale dobra obrona Siwki
15' (1:3) Dominik Olszewski zdobywa trzecią bramke dla Wilków a drugą swoją
17' (1:4) Pelwecki strzela głową na 4:1 dla Wolves
17' (2:4) Krzysztof Pełka potężnym strzałem zdobywa drugą bramkę dla Visionica
18' (2:5) piękny strzał z woleja z lewego skrzydła, bramkarz zamiast interweniować odprowadził piłkę wzrokiem
19' (3:5) Pełka znowu celnie i skutecznie odpowiada na bramkę Wolves
20' (4:5) Pełka kompletuje hattricka, jest juz kontakt między zespołami
20' (4:6) Tesiorowski przed samym gwizdkiem strzela szóstego gola dla Wolves, duzo bramek w pierwszej połowie
23' Olszewski z lewego narożnika, ale blokują ten strzał obrońcy
25' (4:7) Jakub Pelwecki wyszedł sam na sam i pokonał bramkarza z niewielkiej odległości, Wolves odskakuja na 3 bramki
27' Tęsiorowski po podanku z cornera strzela nad bramką, dobrze sie znalazł w sytuacji ale nie potrafił skierowac piłki do siatki
29' ładnie złozył sie do woleja Jacek Jakimczyk i trzela minimlnie za wysoko z tzw. bicycle shot
30' (5:7) Paweł Ciepliński strzela czubem z 2 metrów i jest to piąty gol dla Visioniki
31' Pełka piekny strzał, ale ląduje na poprzeczce
32' (6:7) Cieplinski za ciosem i strzela kolejnego gola, znowu mamy kontakt między dwoma grającymi zespołami
35' (6:8) sytuację sam na sam wykorzystuje Michal Chrzanowski i Wolves odskakuja po raz kolejny na dwa gole
37' (6:9) Pelwecki strzela po akcji 2 na 1
39' (6:10) gola strzela Dominik Olszewski, mamy dwucyfrówke
39' (7:10) Ciepliński strsela z bliska na 7:10
39' (7:11) Pelwecki znowu skutecznie wykańcza akcję, który to juz jego gol?
40' (7:12) ......znowu Pelwecki, nie nadażam pisać...
40' (7:13) Pelwecki sie rozstrzelał na dobre, ciezko nadążyć z opisywaniem akcji...
40' (8:12) Ciepliński strzela ósmą bramkę i koniec meczu!

Ciężko mi w sposób dokładny podsumować ten mecz, a szczególnie jego końcówkę, gdyż bramki padały w takim tempie, że większość czasu spędziłem z nosem w klawiaturze, próbując nadać moim palcom większa szybkość aby nadążyć z pisaniem, co przy temperaturze minus 10 stopni nie było łatwe, niemniej obejrzelismy ciekawy mecz, w którym nieznaczną acz wystarczajacą do odniesienia zwycięstwa przewage uzyskał zespół Wolves Wrocław, i głownie za sprawą supersnajpera Kuby Pelweckiego to Wilki wyjeżdzają z Olimpijskiego cięźsi o 3 pkt.

autor: Paweł Kubów