28.02 godz. 22:00, Olimpijski boisko2, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Kwiecień, Gąsowski, Gawziński, Hubczak, Liczbik, Podymkiewicz, Kaptur, Zapal
Skład: Gawłowski, Rumin, Śliżewski, Czarnecki, Zając, Dudek, Mosiej, Jaworski, Szydło, Nawrocki
4' Bartosz Liczbik
5' Bartosz Liczbik
12' Krzysztof Podymkiewicz
20' Bartosz Liczbik
35' Bartosz Liczbik
10' Piotr Zając
17' Michał Szydło
21' Piotr Zając
24' Michał Szydło
25' Piotr Zając
31' Piotr Zając
33' Michał Szydło
34' Michał Szydło
34' Wojciech Dudek
40' Michał Szydło
40' Szymon Jaworski
Zawodnik meczu: Michał Szydło (Kiedy Michał miał piłkę przy nodze, wtedy pod bramką rywala zawsze było groźne. Zawodnik Fulanito świetnie kreował grę, a także udanie kończył akcje. W efekcie strzelił 6 bramek i zanotował trzy asysty. Wyróżnienie dla Piotra Zająca. )

Nie takiego sezonu spodziewał się Parker ESSC Fulanito, który rok temu świętował zdobycie brązowych medali, a teraz może pożegnać się z najwyższą klasą rozgrywkową. Sześć punktów w dorobku, 37 bramek zdobytych i 56 straconych to ich obecny dorobek. Ostatnio "Szachownice" miały 18 punktów więcej, 35 bramek więcej strzelonych i 13 mniej straconych. Tak to już bywa, raz jest się "na wozie, raz pod wozem". Nie będziemy ciągle mówić, że główną przyczyną jest brak Marcina Stasiaka, bo żaden z zawodników tej drużyny nie gra na swoim optymalnym poziomie. W najbliższym meczu Fulanito "skrzyżuje rękawice" z Asplexem i żeby za rok także grać w 1 lidze, musi mimo wszystko zwyciężyć! "Acerowcy" mają cztery punkty więcej i wydają się być faworytem w tym spotkaniu. Na dodatek posiadają w swoich szeregach bramkostrzelnego Krzysztofa Podymkiewicza, który może przesądzić o losach każdego spotkania. Czy zrobi różnicę w starciu przeciwko Pawłowi Ruminowi i jego kolegom? Czy jednak zostanie przez nich zatrzymany?

4' Bartosz Liczbik w tempo zagrywa do Patryka Gawzińskiego, a ten z dość ostrego kąta oddaje strzał, po którym futbolówka zatrzymuje się tylko i wyłącznie na bocznej siatce bramki strzeżonej przez Rafała Gawłowskiego.
4' (0:1) - Błąd przy wyprowadzaniu piłki przez obrońców Fulanito. Tą przejmuje Liczbik i bez zastanowienia, uderzeniem zza pola karnego, po ziemi, zaskakuje Gawłowskiego!
5' (0:2) - Asplex idzie za ciosem, a drugiego gola w tym spotkaniu zdobywa Liczbik, który pokonuje Gawłowskiego strzałem z prawej strony, przy krótszym słupku!
6' Krzysztof Podymkiewicz oddaje mocny strzał z lewej strony pola karnego, a ten instynktownie nogą broni bramkarz!
7' Piotr Zając uderza z powietrza - nad poprzeczką!
9' Strzał Wojciecha Hubczaka z pola karnego na raty broni golkiper Fulanito.
10' (1:2) - Piotr Zając mocnym strzałem zza pola karnego, pod poprzeczkę nie daje żadnych szans Kamilowi Kapturowi.
12' (1:3) - "Acerowcy" odpowiadają na trafienia Zająca. Hubczak z autu zagrywa na przedpole do Podymkiewicza, który z łatwością mija obrońcę i strzałem po ziemi pokonuje Gawłowskiego!
13' Kontratak "Szachownic". Zając staje oko w oko z Kapturem i jego uderzenie świetnie broni bramkarz! Po chwile mamy dobitkę Adama Mosieja, którą zatrzymują bramkarz do spółki z jednym z obrońców Asplexu!
15' Mocny strzał Zająca z prawej flanki nad poprzeczkę przenosi Kaptur.
16' (2:3) - Do rzutu wolnego przed polem karnym "zielonych" podchodzi Michał Szydło i mierzonym strzałem, obok muru zaskakuje Kaptura! Fulanito zdobywa gola kontaktowego!
20' (2:4) - Tuż przed gwizdkiem na przerwę Asplex znowu wychodzi na dwubramkowe prowadzenie, a hattricka kompletuje Liczbik, który umieszcza piłkę w bramce idealnie przy słupku, obok Gawłowskiego!
21' (3:4) - Drugą połowę lepiej rozpoczynają gracze Fulanito, którzy znowu strzelają gola kontaktowego! Szydło w tempo zagrywa do Zająca, a ten strzałem w krótki róg pokonuje Kaptura!
23' Jacka Czarneckiego strzał z dystansu przelatuje minimalnie obok bramki "zielonych".
23' Mocne uderzenie Kamila Gąsowskiego i udanie po nim interweniuje Rafała Gawłowski.
24' (4:4) - Szydło z łatwością mija jednego z obrońców rywali i mocnym strzałem pod poprzeczkę nie daje żadnych szans bramkarzowi!
24' Rzut wolny dla Fulanito. Do piłki ustawionej przed polem karnym podchodzi Szymon Jaworski i uderza tak, że piłka odbija się od obrońcy i ląduje pod nogami Zająca, którego strzał na raty broni bramkarz.
25' (5:4) - Jaworski w tempo zagrywa do Zająca, a ten oddaje uderzenie z woleja, po którym piłka po rękach bramkarza wpada do siatki tuż przy krótszym słupku! Ekipa Pawła Rumina wychodzi na prowadzenie!
28' Zając wymija jednego z defensorów drużyny przeciwnej i finalizuje solową akcję strzałem, który bez większych problemów wyłapuje Kaptur.
29' Strzał Podymkiewicza zostaje zablokowany przez obrońcę Fulanito. Po chwili piłka trafia pod nogi Gawzińskiego i po jego próbie piłka pada łatwym łupem Gawłowskiego.
30' Kaptur zagrywa długą piłkę za plecy obrońców. Adresatem podania jest Liczbik, którego uderzenie z pierwszej piłki instynktownie broni Gawłowski.
31' Podymkiewicz na przedpole zagrywa do Liczbika, a strzał tego, udanie, nogami broni bramkarz.
31' (6:4) - Kontra Fulanito. Szydło wystawia piłkę jak na tacy Zającowi, a ten z zimną krwią umieszcza ją w pustej bramce.
32' Jaworski zgrywa futbolówkę do lepiej ustawionego w polu karnym Zająca, którego uderzenie przelatuje wysoko nad poprzeczką bramki Asplexu!
33' (7:4) - Jeszcze jeden rzut wolny dla "Szachownic". Znowu jego wykonawcą jest Szydło i znowu może cieszyć się z gola! Tym samym jest to jego trzecie trafienie w dniu dzisiejszym.
34' (8:4) - Czarnecki dojrzał znajdującego się w okolicach pola karnego Szydło i idealnie przerzucił do niego piłkę. Gracz z numerem "3" natychmiast to wykorzystał, gdyż pokonuje Kaptura zaskakującym uderzeniem przy krótszym słupku!
34' (9:4) - Szydło-Zając- Szydło i ten ostatni pakuję futbolówkę w sieci tuż przy słupku obok bezradnego golkipera!
35' (10:4) - Zając w tempo podaje do Dudka, który kierunkowo przyjmuje piłkę i mocnym strzałem z woleja, w krótki róg pokonuje Kaptura!
35' (10:5) - W końcu mamy odpowiedź "Acerowców". Podymkiewicz podaje do Liczbika, a ten strzela czwartego gola!
35' (10:6) - Asplex idzie za ciosem i po raz piąty w tym spotkaniu sposób na pokonanie Gawłowskiego znajduje Liczbik!
36' Poprzeczka po mocnym uderzeniu Mosieja z woleja!
39' Szydło z prawej strony zagrywa wzdłuż bramki w kierunku Mosieja, lecz ten nie zamyka całej akcji i rywale rozpoczną od autu.
40' (11:6) - Szydło precyzyjnym strzałem z dystansu, przy słupku nie daje żadnych szans bramkarzowi na pomyślną interwencję.
40' (12:6) - Szydło do Jaworskiego, a ten kończy strzelanie w tym spotkaniu, przypieczętowując wysokie zwycięstwo Fulanito!

Mecz mający dwa oblicza. W pierwszej połowie lepiej radził sobie Asplex, który nie pozwlał rywalom na wiele, a sam wielokrotnie zagrażał bramce przeciwników. Jednak już drugie 20 minut należało do Fulanito, które odwróciło losy spotkania i w efekcie zanotowało bardzo wysoką, a co najważniejsze, niezwykle cenną wygraną, która pozwala oddalić się od strefy spadkowej. Ogólnie to obie drużyny nie są jeszcze pewne utrzymania, ale mają we własnych nogach (zwłaszcza "Acerowcy"). W ostatnim meczu sezonu zespół Pawła Rumina "stanie w szranki" z AmRestem, zaś Krzysztof Podymkiewicz i jego koledzy podejmą Ogrodomanię.