12.02 godz. 21:00, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adrian Miedziński
( 1 : 4 )
Skład: Gul, Dobosz, Guźniczak, Sienkiewicz, Janik, Buczyński, Sopyło, Misiewicz, Kalinowski
Skład: Siwko, Warowy, Ciećwierz, Olszewski, Tęsiorowski, Lewandowski, Pelwecki, Chrzanowski
8' Michał Sopyło
9' Tomasz Kalinowski
13' Mateusz Sienkiewicz
20' Piotr Buczyński
22' Piotr Buczyński
28' Wojciech Misiewicz
32' Mateusz Sienkiewicz
34' Piotr Buczyński
36' Piotr Buczyński
38' Bartłomiej Gul
40' Mateusz Sienkiewicz
18' Paweł Lewandowski
37' Dominik Olszewski
Zawodnik meczu: Mateusz Sienkiewicz (Mateusz był kreatorem gry Moico i wraz z Piotrem Buczyńskim byli nie do zatrzymania dla defensywy Wolves Wrocław. Sienkiewicz strzelił trzy gole i zanotował dwie asysty. Wyróżnienie dla Buczyńskiego oraz obu bramkarzy. )

Nowy tydzień ligowy w Wrocbal Olimpijski FC rozpocznie starcie 1 ligi pomiędzy walczącym o utrzymanie Wolves Wrocław, a bijącym się o medale na koniec sezonu - Moico. Faworytem tego meczu są zatem gracze Pawła Dobosza, ale "Wataha" grająca z "nożem na gardle" na pewno przecistawi się swojemu rywalowi. Rok temu w bezpośrednim starciu lepsi okazali się Zbigniew Guźniczak i jego koledzy, którzy wygrali - 5:1. Jak będzie tym razem? Czy dojdzie do powtórki z rozrywki, czy raczej do wielkiego rewanżu? Kto będzie górą w pojedynku dwóch świetnych snajperów? Czy będzie to Jakub Pelwecki z "Wilków" czy Piotr Buczyński z Moico? Na te i inne pytania odpowiedzi poznamy już za kilkanaście minut.

2' Mocny strzał Piotra Buczyńskiego z woleja i kapitalną interwencją popisuje się Przemysław Siwko. Koledzy mają lekkie pretensje do "Pitera Bućko", który mógł w tej sytuacji zdecydować się na bardziej techniczny wariant nijeżeli siłowy.
5' Świetną sytuację miał Buczyński i również Jakub Pelwecki mógł strzelić gola, ale w sytuacji sam na sam z Zbigniewem Guźniczakiem musiał uznać wyższość doświadczonego golkipera Moico.
8' (0:1) - Buczyński zgrywa piłkę nad przedpole do nadbiegającego Michała Sopyło, a ten mocnym strzałem obok zasłoniętego golkipera otwiera wynik tego spotkania.
9' (0:2) - Moico idzie za ciosem, a strzałem przy krótszym słupku Siwko zaskakuje Tomasz Kalinowski.
10' Uderzenie Dominika Olszewskiego zza pola karnego i świetnie futbolówkę chwyta Zbigniew Guźniczak.
11' Dwójkowa akcja Marcina Janika z Mateuszem Sienkiewiczem zostaje sfinalizowana strzałem przez tego pierwszego. Gola jednak nie będzie, bowiem piłka zatrzymuje się na słupku!
12' Buczyński w tempo zagrywa do Sopyło, a ten wychodzi w sytuacji sam na sam z bramkarzem i musi uznać jego wyższość. Po chwili po tej interwencji futbolówka leci w kierunku pustej bramki, ale ofiarnie w ostatniej chwili wybija ją Paweł Lewandowski.
13' (0:3) - Kolejnym razem Lewandowski nie ma już tyle szcześcia. Strzał oddaje Mateusz Sienkiewcz, a piłka po rykoszecie do obrońcy "Wilków" wpada do siatki obok zdezorientowanego golkipera.
15' Andrzej Warowy pędzi prawą stroną i finalizuje solową akcję mocnym strzałem, który po raz kolejny zatrzymuje się na świetnie dysponowanym Guźniczaku!
18' (1:3) - Zapora o nazwie albo, żeby być bardziej poprawnym gramatycznie, o nazwisku Guźniczak w końcu zostaje pokonana! Mocnym strzałem zza pola karnego sposób na pokonanie bramkarza Moico znajduje Lewandowski!
19' Buczyński staje przed szansą na gola, ale jego akcja zatrzymuje się na dobrze wychodzącym z bramki Siwko.
20' (1:4) - Sienkiewicz z rzutu wolnego zagrywa w pole karne do Buczyńskiego, który strzałem z pierwszej piłki, przy słupku pokonuje Siwko.
20' Olszewski prostopadle zagrywa do Pelweckiego. Ten ma przed sobą tylko bramkarza i znowu musi uznać jego wyższość.
21' Dwie świetne interwencje Siwko. Najpierw golkiper Wolves do boku odbija uderzenie Misiewicza, a po chwili ofiarnie broni dobitkę Buczyńskiego.
22' (1:5) - Daleki wyrzut Guźniczaka z własnego pola karnego. Piłka spada pod nogi Buczyńskiego, który strzałem z woleja przy dalszym słupku pokonuje Siwko!
24' Buczyński z prawej strony strzela - obok dalszego słupka bramki przeciwników.
27' Techniczny strzał Marcina Janika zza pola karnego i w świetny sposób piłkę poza światło bramki przenosi bramkarz Wolves.
28' Kąśliwe uderzenie Pawła Dobosza z dystansu i świetnie futbolówkę na rzut rożny wybija Siwko.
28' (1:6) - Za trzecim razem golkiper "Watahy" nie daje już rady, a potężnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje go Misiewicz.
32' (1:7) - Kontra 2 na 1. Buczyński wystawia piłkę jak na tacy Sienkiewiczowi, a ten z zimną krwią umieszcza ją w pustej bramce.
34' Olszewski zza pola karnego, rykoszet od obrońcy Moico i z trudem, ale skutecznie Guźniczak zbija piłkę do boku!
34' (1:8) - Misiewicz prostopadle na lewe skrzydło zagrywa do Buczyńskiego, który przyjmuje futbolówkę i precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku nie daje żadnych szans bramkarzowi rywali.
36' (1:9) - Moico dokonuje dzisiaj dzieła zniszczenia, a czwartego gola w tym spotkaniu strzela Buczyński.
37' (2:9) - Wolves Wrocław zmiejsza dystans do rywala, a po podaniu Ciećwierza sposób na pokonanie Guźniczaka znajduje Olszewski.
38' (2:10) - Sienkiewicz piętką zgrywa piłkę na wolne pole do Gula, a ten bez zastanowienia huknął na bramkę po czym futbolówka znalazła drogę do bramki idealnie przy słupku!
39' Pelwecki zza pola karnego i pewnie piłkę do koszyczka chwyta Guźniczak.
39' Misiewicz do Sienkiewicza, a ten bez przyjęcia uderza bardz mocno, ale tylko i wyłącznie w słupek!
40' (2:11) - Sienkiewicz z rzutu wolnego zaskakuje Siwko po raz trzeci i kończy tym samym strzelanie w tym spotkaniu!

Moico zdeklasowało Wolves Wrocław, które w zasadzie tylko w pierwszej połowie było godnym dla niego rywalem. W drugiej połówce na murawie królowali już tylko gracze Pawła Dobosza i dzięki wysokiej wygranej zrównali się punktami z drugim w stawce Elektrotimem. W "Wilkach" nie widoczny był dzisiaj Jakub Pelwecki, a jak on nie strzela to nie wygląda to dobrze. Reasumując ekipa dowodzona przez Dominika Olszewskiego ciągle zawodzi swoich kibiców i jeżeli nadal będzie tak rzadko punktować to z hukiem spadnie do drugiej ligi. Następnym razem, już w środę Wolves "stanie w szranki" ze Specem, natomiast Moico w przyszłym tygodniu podejmie Ołer Meble Ogrodowe.