05.01 godz. 21:05, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Cebula, Kucharski, Grygiel, Lechiniak, Habas, Gontarz, Niewiadomski, Jóźwiak, Gontarz, Szulc, Gabrychowski, Partyło
Skład: Kalimow, Kwiecień, Gąsowski, Gawziński, Sokalski, Liczbik, Podymkiewicz, Zapal, Paul, Seweryn
2' Robert Szulc
17' Michał Grygiel
20' Maciej Partyło
23' Zbigniew Niewiadomski
32' Maciej Partyło
39' Kamil Cebula
40' Michał Grygiel
3' Kamil Gąsowski
9' Grzegorz Kwiecień
12' Kamil Seweryn
18' Kamil Gąsowski
22' Bartosz Liczbik
24' Grzegorz Kwiecień
27' Bartosz Liczbik
30' Rafał Sokalski
40' Rafał Sokalski
Zawodnik meczu: Bartosz Liczbik (Bardzo ciężko wybrać MVP w tym niezwykle zaciętym spotkaniu. Tytuł trafia do Liczbika, autora dwóch trafień dla Asplexu. Wyróżnić należy też Gąsowskiego i Podymkiewicza.)

Ekipy Asplexu i Ołera rywalizowały ze sobą zeszłej zimy w OFC1, jednak sezonu do zbyt udanych zaliczyć nie mogą - Ołer zajął ostatnią lokatę, Acerowcy skończyli przedostatni. Na skutek zawirowań w zgłoszeniach obu ekipom udało się jednak pozostać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Czy obecna edycja okaże się lepsza w wykonaniu obu zespołów? W składzie Acerowców doszło do nieznaczych zmian - tej zimy zabraknie m.in. autora 7 goli ostatniej edycji OFC - Rafała Garbarczyka, pojawi się za to kilka nowych twarzy. Nowych zawodników zobaczymy też w składzie Ołera. Ekipie Marka Kucharskiego może być ciężko się utrzymać, biorąc pod uwagę, że nie zostali zgłoszeni tacy zawodnicy jak Karol Rafalski, Krzysztof Podymkiewicz i Łukasz Chołody, którzy łącznie zdobyli ponad połowę wszystkich goli zdobytych przez zespół Mebli Ogrodowych ubiegłej zimy. Najlepsi strzelcy Acerowców z ostatniej edycji - Jacek Lechowski (11 goli) i Grzegorz Matczyszyn (9) dalej będą bronić barw Asplexu. W marcu Asplex wygrał 9:6. Jak będzie tym razem zobaczymy już za chwilę.

2' - (0:1) Długo na bramki czekać nie musieliśmy - wynik spotkania już w drugiej minucie otwiera Robert Szulc!
3' - (1:1) Asplex błyskawicznie odpowiada - piłkę w siatce umieszcza Kamil Gąsowski, a asystuje przy tym dość niefortunnie golkiper Ołera!
4' - "Chłopie nie podawaj mi ręki, bo Ci łeb urwę!" - ucierpiał dość poważnie w starciu z Grzegorzem Kwietniem Robert Szulc. Szulc przy pomocy kolegów opuszcza plac gry zwijając się z bólu, Kwiecień opuszcza boisko o własnych siłach, a to dlatego, że za to wejście zarobił żółty kartonik.
10' - Maciej Partyło uderza z ostrego kąta, piłka trafia w boczną siatkę.
12' - (2:1) Wolny dla Asplexu na 15. metrze. Piłkę ustawił sobie Kamil Seweryn i nie możemy stwierdzić, że chłopak ma źle ułożoną nogę, bo strzał był na tyle precyzyjny, że kompletnie nie dał sobie z nim rady Maciek Jóźwiak!
14' - Kąśliwy strzał Bartka Liczbika, piłka trafiła jednak tylko w ścianę balonu.
17' - (2:2) Spore zamieszanie pod polem karnym Asplexu, w końcu piłka trafia na przedpole, a tam czyha już przyczajony tygrys ukryty smok - Michał Grygiel, który uderza jak z armaty i doprowadza do remisu!
18' - (3:2) Kolejny wolny dla Asplexu i ... kolejna bramka! Widać, że stałe fragmenty gry były ostro wałkowane na treningach. Tym razem wzorowo ułożoną nogą popisuje się Kamil Gąsowski!
20' - (3:3) Piłkę w siatce umieszcza Maciek Partyło, Asplex jest oburzony, bo uważa, że futbolówkę w bramce umieściła ... ręka Kamila Cebuli. Arbiter jest jednak odmiennego zdania, gol jest zaliczony, a sprawą tą być może zajmie się Pan Sławek z NC+.
22' - (4:3) Bartosz Liczbik wyprowadza Asplex na prowadzenie!
23' - (4:4) Ekspresowa odpowiedź Ołera - Lechiniak do Niewiadomskiego i mamy brameczkę!
24' - (5:4) Co za szalony mecz! Znów na prowadzeniu jest ekipa Asplexu, a wszystko za sprawą trafienia Grzegorza Kwietnia!
27' - (6:4) Mocny strzał z pięciu metrów w wykonaniu Bartosza Liczbika, piła ląduje w sieci, a Acerowcy uciekają Ołerowi na dwa gole!
30' - Rafał Sokalski wyłapuje żółtko za zagranie piłki ręką, a Ołer na tym korzysta podwójnie, bo nie dość, że 120 sekund pośmiga sobie w przewadze to jeszcze ma rzut wolny. Z wolnego Kalimowa chce zaskoczyć Daniel Gontarz, jego mocny strzał świetnie jednak zatrzymuje bramkarz Acerowców.
32' - (6:5) Ołer łapie kontakt z rywalem - strzał oddaje Maciek Partyło, a Kalimow zalicza porządnego babola, przepuszczając piłkę pod rękami.
36' - Gdyby Michał Grygiel przypomniał sobie, że przy strzale lepiej się nie odchylać, może i mielibyśmy gola wyrównującego dla Ołera. No ale nie przypomniał sobie, więc póki co jest dalej 6:5.
39' - (6:6) Ołer dopiął swego - piłkę w siatce umieszcza Kamil Cebula!
40' - Żółta kartka dla Michała Grygiela.
40' - (7:6) To jeszcze nie koniec emocji! Asplex znów na prowadzeniu! Gola na wagę trzech punktów strzela Rafał Sokalski! Asystuje Krzysztof Podymkiewicz.

Szalony mecz zaserwowali nam gracze obu ekip. Spotkanie było naprawdę zaciętę, momentami było aż nadto ostro, a do tego wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie i do ostatnich sekund nie wiedzieliśmy kto tego dnia zainkasuje trzy punkty. Ostatecznie trzy oczka wpadają na konto Asplexu, który tydzień pierwszy kończy na piątej lokacie a w następnej serii gier zmierzy się z FC Specem. Ołer zajmuje siódme miejsce i o kolejne punkty powalczy z FC AmRestem.