11.03 godz. 14:40, Przesmyckiego 10, Sedzia: Andrzej Malec
6 : 5
( 3 : 2 )
Skład: Saferna, Kwok, Bielawski, Soczomski, Tapka, Śmiertka, Adamczyk
Skład: Stachowski, Przybysławski, Przybysławski, Wielkopolski, Kiełkowski, Graca, Sobolewski
13' Waldemar Śmiertka
18' Waldemar Śmiertka
22' Waldemar Śmiertka
25' Sebastian Bielawski
29' Fabian Kwok
39' Krystian Saferna
1' Grzegorz Kiełkowski
10' Grzegorz Kiełkowski
11' Grzegorz Kiełkowski
12' Artur Sobolewski
29' Artur Sobolewski
33' Krzysztof Stachowski
36' Krzysztof Stachowski
38' Wojciech Graca
Zawodnik meczu: Waldemar Śmiertka (Mimo, że jego drużyna przegrała, to jednak gdyby go nie było, marnie wygłądałyby poczynania Bielan. Waldek strzelił trzy gole i wypracował rzut wolny po którym na listę strzelców wpisał się Fabian Kwok. Wyróżnienie dla Grzegorza Kiełkowskiego. )

Pierwsze skojarzenie jakie mnie nachodzi, jeżeli widzę w terminarzu pojedynek Elektro-Budu z Kuehne+Nagel Bielany to pojedynek snajperski pomiędzy bramkostrzelnymi - liderem całej klasyfikacji - Grzegorzem Kiełkowskim, a trzecim Waldemarem Śmiertką. Różnica bramkowa pomiędzy jednym i drugim wynosi sześć trafień, ale nie oznacza to, że w pojedynku bezpośrednim to Kiełkowski będzie górował. Podobnie ma się kwestia drużynowa. Nie jest powiedziane, że team Rafała Przybysławskiego z łatwością pokona K+N. Wiadomo, wszystkie statystyki przemawiają na korzyść tych pierwszych, ale Bielany również posiadają sporo jakości, a także dużo boiskowego doświadczenia. Pytanie czy udanie ją spożytkują i koniec końców zaskoczą faworyta? Czy raczej to dawne money4you okaże się lepsze i przypieczętuje awans na drugi szczebel rozgrywek?

1' (1:0) - Szybka akcja Elektro-Budu. Grzegorz Kiełkowski dostaje piłkę na linii pola karnego i płaskim strzałem, "ze szpica", przy słupku pokonuje Macieja Adamczyka.
3' Kuehne+Nagel Bielany starają się odpowiedzieć, ale uderzenie Sebastiana Bielawskiego udanie bramkarz zbija na rzut rożny.
4' Przed szansą na gola staje Fabian Kwok, ale przegrywa wojnę nerów z golkiperem "czerwono-białych.
6' Artur Sobolewski huknął z dystansu i na raty po tej próbie interweniuje Maciek Adamczyk.
7' Waldemar Śmiertka na lewą stronę zagrywa do Fabiana Kwoka, którego uderzenie przelatuje tuż obok dalszego słupka bramki przeciwników.
8' Rafała Przybysławskiego uderzenie z prawej strony ociera się o słupek i wychodzi na rzut rożny.
9' Śmiertka potężnie strzela z rzutu wolnego i z trudem, ale skutecznie Wielkopolski przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
10' (2:0) - Michał Przybysławski w tempo zagrywa do Grzegorza Kiełkowskiego. Ten staje oko w oko z goliperem Bielan i strzałem po ziemi go pokonuje!
11' (3:0) - Elektro-Bud idzie za ciosem, Kiełkowski kompletuje hattricka, tym razem umieszczając futbolówkę w sieci między nogami bramkarza. "Asystę" przy tym trafieniu notuje gracz w zielonym trykocie (po jego stracie) Patryk Tapka.
12' Błąd zmiany w Elektro-Budzie i żółtą kartką ukarany zostaje Artur Sobolewski.
13' (3:1) - Bielawski w tempo zagrywa do Śmiertki, a ten zdonywa pierwszego gola dla swojego zespołu w tym spotkaniu.
14' Mocny strzał Jędrzeja Soczomskiego zza pola karnego i futbolówkę udanie wyłapuje bramkarz.
15' Bielawski pod bramkę zagrywa do Śmiertki, a ten mając przed sobą tylko bramkarza - trafia wprost w niego!
17' Krystian Saferna z dystansu - Wielkopolski chwyta piłkę.
18' Jeszcze jeden strzał, tym razem Soczomskiego i kolejna świetna interwencja golkipera!
18' (3:2) - Sprytem wykazuje się Śmiertka, który wykorzystuje fakt, że obrońca rywala myślał, że piłka wyjdzie poza boisko. Ta jednak utrzymała się w boisku, gracz z numerem "8" ją zgarnia, staje oko w oko z Wielkopolskim i strzałem między jego nogami może świętować bramkę kontaktową!
21' Kiełkowski może strzelić czwartego gola, ale tym razem przegrywa pojedynek jeden na jeden z Adamczykiem.
21' Szybka kontra K+N. Śmiertka do Kwoka, który zza pola karnego, technicznie strzela - w poprzeczkę! Wielkopolski nawet nie drgnął!
22' (3:3) - Śmiertka wykorzystuje błąd defensywy Elektro-Budu i strzałem z pola karnego, przy dalszym słupku zaskakuje Wielkopolskiego! Mamy remis!
24' Tapka kontra Wielkopolski i górą w tym starciu bramkarz ekipy Rafała Przybysławskiego.
25' Błąd zmiany w K+N. Żółtą kartką ukarany zostaje Bielawski.
26' Tapka pograł ze Śmiertką, a ten drugi będąc przed polem karnym uderzył - obok bramki.
28' Kiełkowski z dystansu - Adamczyk broni!
28' Kiełkowski wychodzi w sytuacji sam na sam z bramkarzem i przegrywa z nim pojedynek!
29' Nierozważny wślizg Sobolewskiego na Śmiertce i zawodnik Elektro-Budu otrzymuje drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną.
29' (3:4) - Do rzutu wolnego podchodzi Kwok i sprytnym strzałem przy dalszym słupku, obok muru zaskakuje Wielkopolskiego! Bielany na prowadzeniu!
32' Płasko Wojciech Graca z rzutu wolnego i udanie nogami interweniuje bramkarz.
33' (4:4) - Elektro-Bud doprowadza do wyrównania po indywidualnej akcji Krzysztofa Stachowskiego, który mija bramkarza i z dość ostrego kąta pakuje futbolówkę do pustej bramki!
35' Tapka po ziemi z prawej strony - Wielkopolski udanie łapie piłkę.
35' Michał Przybysławski staje oko w oko z bramkarzem i posyła futbolówkę obok słupka.
36' (5:4) - Stachowski kontra Adamczyk i snajper Elektro-Budu strzałem w krótki róg daje prowadzenie swoim kolegom!
38' (6:4) - Indywidualna akcja Gracy, który mija obrońcę, wymija bramkarza i umieszcza futbolówkę w sieci z dość ostrego kąta.
39' (6:5) - Mocny strzał Saferny sprawej strony. Piłka po nim odbija się od słupka i wpada do siatki.

Bardzo emocjonujący mecz w drugiej lidze w którym nikt nie odstawiał nogi, a każdy walczył o końcowy triumf. Ostatecznie zwyciężyć udało się Elektro-Budowi, który okazał się lepszy od Kuehne+Nagel Bielan o jedno trafienie i przypieczętował tym samym awans do najwyższej klasy rozgrywkowej z czwartego miejsca. Co do teamu Fabiana Kwoka to kończy sezon na siódmej lokacie. Jednym i drugim za wspólnie spędzone chwile z ligą Wrocbal serdecznie dziękujemy i zachęcamy do występów w kolejnych edycjach.

Waldemar Śmiertka (Kuehne+Nagel Bielany)