10.03 godz. 21:15, Przesmyckiego 10, Sedzia: Kamil Struski
( 3 : 1 )
Skład: Karkowski, Borczuch, Bakowicz, Pruś, Wojtas, Przeworski, Ruzanowski, Koronkiewicz
Skład: Kwok, Bielawski, Ziemba, Soczomski, Tapka, Śmiertka, Wiewióra, Adamczyk, Lisowski, Saferna
13' Marcin Pruś
17' Krzysztof Koronkiewicz
27' Paweł Przeworski
35' Sebastian Ruzanowski
2' Waldemar Śmiertka
8' Fabian Kwok
10' Jędrzej Soczomski
19' Marcin Lisowski
23' Fabian Kwok
27' Krystian Saferna
28' Marcin Lisowski
30' Tomasz Wiewióra
31' Tomasz Wiewióra
32' Tomasz Wiewióra
35' Marcin Lisowski
35' Fabian Kwok
35' Patryk Tapka
Zawodnik meczu: Waldemar Śmiertka (Waldek był niezwykle aktywny przez całe spotkanie. Często zagrażał bramce przeciwników i choć nie zawsze miał dobrze nastawiony celownik, to zrobił swoje. Mianowicie strzelił gola i zanotował 3 asysty. Wyróżnienie dla Marcina Lisowskiego! )

Teoretyczne szanse na awans zachowuje Kuehne+Nagel Bielany, które zajmuje szóste miejsce w stawce i do tego czwartego, premiowanego awansem traci sześć oczek! Wiele musiałby się zdarzyć, aby ekipa Fabiana Kwoka mogłaby świętować promocję do pierwszej ligi. Po pierwsze musiałaby wygrać swoje dwa ostatnie mecze. Po drugie - wcześniej Eurocash Grupa musiałaby pokonać czwarty w stawce - Elektro-Bud. Wydaje się to mało prawdopodobne, nie mniej znając Bielany, to na pewno powalczą o jak najlepsze miejsce na koniec sezonu. W sobotę zmierzą się z przedostatnim w tabeli Freightexem. Ten od czeterech spotkań nie ugrał ani jednego punktu, a ostatnio z powodu problemów kadrowych musiał oddać mecz walkowerem. Teraz kadrowo sytuacja powinna wyglądać lepiej, nie jest powiedziane, że debiutant w końcu się przełamie. Żeby tak się stało, musi znaleźć sposób na zatrzymanie bramkostrzelnego Waldemara Śmiertki i samemu być zabójczo skuteczny! Czy to się uda i zawodnicy Krzysztofa Koronkiewicza zrównają się punktami z trzecim od końca Leroy Merlin? Czy jednak to K+N pokaże klasę i wyprzedzi w ligowym zestawieniu - Grupę ESV?

2' (1:0) - Szybki atak Kuehne+Nagel Bielany zostaje zakończony strzałem przez Waldemara Śmiertkę, po którym piłka wpada do siatki tuż przy słupku!
5' Uderzenie Krzysztofa Koronkiewicza zza pola karnego i futbolówka przelatuje nieznacznie obok bramki strzeżonej przez Tomasza Wiewiórę!
6' Udana interwencja Sebastiana Karkowskiego po strzale Śmiertki.
8' (2:0) - Mocny strzał Marcina Lisowskiego z rzutu wolnego. Piłka zatrzymuje się na słupku, odbija się od bramkarza i gdy wydaje się, że ten spokojnie wyłapie futbolówkę, wtedy ta wypada mu z rąk i takiego prezentu nie marnuje Fabian Kwok, który z najbliższej odległości podwyższa prowadzenie Bielan!
9' Fabian Bakowicz zza pola karnego - Tomasz Wiewióra udanie zbija piłkę na rzut rożny!
10' Ostry faul Jędrzeja Soczomskiego w środkowej strefie i sędzia Kamil Struski karze gracza K+N żółtym kartonikiem!
13' Marcin Pruś fauluje wychodzącego na dobrą pozycję Waldemara Śmiertkę i także zostaje ukarany żółtą kartką.
15' Koronkiewicz mija jednego z obrońców i staje oko w oko z Wiewiórą. Gola jednak z tego nie będzie, bowiem ofiarnie interweniuje bramkarz!
17' (2:1) - Bakowicz w tempo zagrywa do Koronkiewicza, który tym razem w sytuacji sam na sam z bramkarzem się nie myli i futbolówka po jego strzale, odbiwszy się jeszcze od słupka wpada do siatki!
18' Śmiertka z woleja w bramkarza! Po chwili mamy dobitkę nad poprzeczką! To powinien być gol!
19' (3:1) - Śmiertka w tempo zagrywa do Lisowskiego, który wychodzi w sytuacji sam na sam z bramkarzem i płaskim strzałem przy krótszym słupku podwyższa prowadzenie "zielonych".
20' Lisowski wystawia piłkę jak na tacy Śmiertce, a ten z najbliższej odległości strzela mocno, w słupek!
20' Koniec pierwszej połowy. Zmiana między słupkami w Bielanach. Wiewiórę zastępuje Adamczyk.
22' Śmiertka z dystansu i poprzeczka ratuje bramkarza od utraty kolejnego gola!
23' Kwok taktycznie fauluje Koronkiewicza i zostaje ukarany żółtą kartką.
24' Mocny strzał Patryka Tapki sprzed pola karnego i udanie po nim interweniuje Sebastian Karkowski.
25' Jeszcze raz Tapka i kolejna kapitalna interwencja Karkowskiego.
26' Następna parada Karkowskiego. Tym razem po próbie Soczomskiego!
27' Spięcie pomiędzy Krystianem Saferną a Pawłem Przeworskim i obaj panowie zostają ukarani żółtymi kartkami.
28' (4:1) - Lisowskiego mocne uderzenie zza pola karnego i po interwencji bramkarza futbolówka znajduje drogę do bramki!
30' (5:1) - Śmiertka zagrywa pod bramkę do Wiewióry, który z najbliższej odległości trafia do "pustaka".
31' Lisowski kontra Karkowski i górą w tym starciu golkiper Freightexu!
31' (6:1) - Kolejna asysta Śmiertki i drugi raz w tym spotkaniu Wiewióra znajduje sposób na pokonanie Karkowskiego!
32' Wiewióra wycina Koronkiewicza i zostaje ukarany żółtym kartonikiem!
33' Pruś z dystansu i świetnie po tym strzale piłkę na rzut rożny zbija Adamczyk!
35' Kartek w tym meczu mamy więcej niż goli! Spięcie pomiędzy Ruzanowskim, a Lisowskim i obaj panowie zostają ukarani żółtą kartką.
35' Niesportowe zachowanie Kwoka i zawodnik z numerem "14" otrzymuje drugi żółty kartonik, w konsekwencji czerwony!
35' (7:1) - Kontra Bielan. Lisowski do Tapki i ten drugi umieszcza piłkę w pustej bramce!
38' Wiewióra z półobrotu strzela - Karkowski udanie interweniuje nogami!
40' Śmiertka prostopadle w pole karne zagrywa do Bielawskiego, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem, uderza tuż obok słupka!

Pewna wygrana Bielan, ale niestety nie mogliśmy skupiać się na akcjach kreowanych przez obie drużyny, a na bardzo ostrej grze, która przyniosła aż dziesięć kartek (w tym jedną czerwoną). Gra zatem nie była płynna i wielu kibicom nie mogła się podobać. Koniec końców to K+N zgarnia cenne trzy oczka i wskakuje na miejsce tuż za podium. FTX z kolei nadal zajmuje przedostatnie miejsce w stawce, lecz ma szanse zakończyć zmagania o jedno oczko wyżej. Musi jednak jutro pokonać Leroy Merlin Wrocław. Jutro także grę w sezonie zimowym skończą Waldemar Śmiertka i jego koledzy, którzy "staną w szranki" z Elektro-Budem.

Waldemar Śmiertka (Kuehne+Nagel Bielany)