24.02 godz. 22:05, Przesmyckiego 10, Sedzia: Marcin Niciński
3 : 12
( 2 : 6 )
Skład: Kostecki, Leśniewski, Szczecina, Tsehenko, Gołębiowski, Vlasik
Skład: Borczuch, Tatarczuk, Ciesla, Wojtas, Przeworski, Ruzanowski, Koronkiewicz, Kolupajlo
6' Sebastian Leśniewski
10' Sebastian Leśniewski
11' Ivan Tsehenko
14' Oleg Vlasik
19' Sebastian Leśniewski (Rzut karny przedłużony)
20' Oleg Vlasik
21' Sebastian Leśniewski
24' Marcin Gołębiowski
29' Oleg Vlasik
30' Sebastian Leśniewski
32' Sebastian Leśniewski
33' Józef Kostecki
37' Marcin Gołębiowski
12' Sebastian Ruzanowski
17' Krzysztof Koronkiewicz
35' Kacper Ciesla
40' Paweł Przeworski
Zawodnik meczu: Sebastian Leśniewski (Wszechstronnie uzdolniony, w tym meczu grał na każdej możliwej pozycji. Zdobywał bramki, notował asysty, a do tego dobrze wywiązał się z roli... bramkarza.)

W drugiej lidze, w dziewiątym tygodniu kibice zgromadzeni w hali przy ulicy Przesmyckiego obejrzą tylko jedno spotkanie, które zapowiada się dość jednostronnie. Dziesiąty w tabeli Freightex Wrocław podejmie niepokonanego wicelidera - KU AZS Uniwersytetu Wrocławskiego. Pierwsi mają w dorobku tylko sześć punktów i usilnie walczą, aby nie zakończyć sezonu zimowego w "czerwonej strefie". Jest to zespół, który punktował tylko z rywalami znajdującymi się w tabeli tuż pod nimi, czyli z Eurocashem i Toyotą. Z czołówką, a dokładniej z drużynami z pierwszej szóstki, bilans gier mają bardzo, a to bardzo słaby. Przegrali z Axiomem, BSH Wrocław, Elektro-Budem i Żarem Tropików. Stracili w tych meczach 32 gole, strzelając zaledwie 9. Z "Akademikami" może być bardzo podobnie. Ci walczą o mistrzostwo drugiej ligi i nie pozwolą sobie na wpadkę z niżej notowanym przeciwnikiem. Ostatnio jednak borykali się z ogromnymi problemami kadrowymi, a mianowicie na starcie z GOJA Bianco Stars zjawili się gołą czwórką. Mimo tego zremisowali 2:2 i jeżeli dzisiaj pokonają FTX, to wrócą na fotel lidera. Czy tak się stanie? Czy potentat rozbije outsidera? Czy może będziemy świadkami bardziej wyrównanego starcia, a co za tym idzie - wielkiej niespodzianki? Czy Krzysztof Koronkiewicz i jego koledzy znajdą sposób na zatrzymanie najlepszej ofensywy i sforsowanie najlepiej broniącej defensywy w najniższej klasie rozgrywkowej? Na te i inne pytania odpowiedzi poznamy już dzisiaj przed godziną 23!

1' AZS okrojonym składem, a między słupkami grać będzie Oleg Vlasik.
3' Najpierw na bramkę uderza Kostecki, a później Szczecina i świetnie interweniuje Tatarczuk.
4' Dwukrotnie w słupek strzelają gracze AZSu - jako pierwszy Bartłomiej Szczecina, a po nim Józef Kostecki.
6' GOL! (0-1) - Na bramkę uderza Sebastian Leśniewski i futbolówka po rękach goalkeepera wpada do siatki.
7' Sprzed pola karnego na strzał decyduje się Kostecki i piłkę na słupek paruje Łukasz Tatarczuk.
9' "Czubem" refleks bramarza sprawdza Ivan Tsehenko i jak narazie bez zarzutu spisuje się Tatarczuk.
10' Od paru minut z wysoko grającym bramkarzem grają zawodnicy "Uniwerku" i przez to narażają się na groźne uderzenia z własnej bramki przez Łukasza Tatarczuka - po jednym z nich futbolówka przelatuje nieznacznie nad poprzeczką!
10' GOL! (0-2) - Pod poprzeczką zatrzymuje się strzał Sebastiana Leśniewskiego i mamy drugie trafienie dla AZSu!
11' GOL! (0-3) - Leśniewski do Ivana Tsehenko i ten "kaziorem" zaskakuje goalkeepera rywali.
12' GOL! (1-3) - Futbolówkę przechwytuje Sebastian Ruzanowski i wygrywając starcie biegowe z rywalem zdobywa pierwsze trafienie dla Freightexu!
14' GOL! (1-4) - Kolejna akcja AZSu i mamy czwarte trafienie dla ekipy , a zdobywać bramki... Oleg Vlasik, który pełni dzisiaj funkcje goalkeepera.
16' Czwarte przewinienie ekipy Freightexu, jeszcze dwa i będziemy mieli rzut karny.
17' GOL! (2-4) - Kopia bramki zdobytej przez Freightex w dwunastej minucie, lecz tym razem na listę strzelców wpisuje się Krzysztof Koronkiewicz.
19' Szóste przewinienie ekipy Freightexu i mamy rzut karny przedłużony dla AZSu!
19' GOL! (2-5) - Do piłki ustawionej na 10 metrze podchodzi Sebastian Leśniowski i precyzyjnym uderzeniem pokonuje Łukasza Tatarczuka.
20' GOL! (2-6) - "Klepka" AZSu i po dograniu Leśniowskiego bramkę zdobywa Oleg Vlasik.
20' W ostatniej akcji pierwszej odsłony Koronkiewicz fauluje rywala i mamy rzut karny przedłużony. Do piłki podchodzi Sebastian Szczecina i uderza wysoko nad bramką.
21' Zmiana w bramkce AZSu: w miejsce Vlasika "wskakuje" Szczecina.
21' GOL! (2-7) - Po dograniu z rzutu rożnego Olega Vlasika piłkę do bramki pakuje Sebastian Leśniewski.
23' Futbolówka obija słupek po strzale Sebastian Ruzanowskiego i mamy aut bramkowy dla ekipy prowadzącej.
24' GOL! (2-8) - Pogromu ciąg dalszy, a po podaniu Józefa Kosteckiego bramkę z najbliższej odległości zdobywa Marcin Gołębiowski.
26' Po raz kolejny w słupek uderza Józef Kostecki - ciekawe który to już strzał w obramowanie bramki Freightexu?
28' Z dystansu na bramkę uderza gracz Freightexu, lecz próba ta przelatuje tuż obok niej.
29' GOL! (2-9) - Uderzenie Ivana Tsehenko odbija się od pleców Olega Vlasika i mamy trzecie trafienie tego gracza!
30' GOL! (2-10) - Oleg Vlasik do Sebastiana Leśniowskiego i po raz piąty na listę strzelców wpisuje się popularny "Pujol".
31' Kolejna zmiana w bramce AZSu, tym razem w rolę goalkeepera wciela się Marcin Gołębiowski.
32' GOL! (2-11) - Indywidualna akcja Sebastiana Leśniowskiego, która kończy się zdobyciem kolejnej bramki dla AZSu!
33' Żółta kartka dla Józefa Kosteckiego za faul na Krzysztofie Koronkiewiczu.
35' GOL! (3-11) - Kontra Freightexu i po dograniu Koronkiewicza piłkę do bramki pakuje Kacper Ciesla.
36' Zdobył sześć bramek i postanowił spróbować swoich sił między słupkami - mowa o Sebastianie Leśniewskim, który "zrobił swoje" i postanawia odpocząć na pozycji goalkeepera.
37' GOL! (3-12) - Prowadzenie AZSu podwyższa Marcin Gołębiowski, dla którego jest to drugie trafienie dzisiejszego wieczoru.
40' Za wybitnie niesportowe zachowanie, jakim jest kopnięcie rywala bez piłki, czerwony kartonik ogląda Paweł Przeworski.

Jedna z najlepszych jak nie najlepsza drużyna w drugiej lidze rozgromiła kolejnego rywala. Wynik spotkania i jego przebieg nie jest dla nikogo zaskoczeniem, jedynie zastanawia zachowanie niektórych zawodników Freightexu, którzy w ramach frustracji "polowali" na nogi rywala... Po jednym z takich bezmyślnych ataków jeden z nich otrzymał nawet czerwony kartonik.