28.01 godz. 13:10, Przesmyckiego 10, Sedzia: Marcin Niciński
0 : 1
( 0 : 1 )
Skład: Tatarczuk, Dzwonnik, Ciesla, Pruś, Wojtas, Przeworski, Ruzanowski, Koronkiewicz, Pękala
Skład: Wybrański, Martyniuk, Harmata, Onisk, Prokop, Wybrański, Kilian, Wybrański, Uliński
2' Krzysztof Koronkiewicz
9' Sebastian Ruzanowski
15' Marcin Pruś
21' Paweł Przeworski
38' Paweł Przeworski
39' Marcin Pruś
23' Jakub Onisk
24' Adam Harmata
Zawodnik meczu: Krzysztof Koronkiewicz (Krzysiek był najaktywniejszym graczem Freightexu w tym meczu! Często zagrażał bramce Janusza Wybrańskiego, a co najważniejsze zdobył zwycięskiego gola! Wyróżnienie dla Łukasza Tatarczuka! )

Ostatnio, po trzech dotkliwych porażkach przełamał się Freightex Wrocław i odniósł premierowe zwycięstwo w lidze Wrocbal. W polu pokonanych zostawił Toyotę i w myśl apetyt rośnie w miarę jedzienia, nie zamierza na tym poprzestawać. Cel na najbliższy mecz z Eurocash Grupa jest jasny - zwycięstwo! Takowego jednak bez walki im zespół Janusza Wybrańskiego nie odda, ale będzie miał utrudnione zadanie. Tydzień temu poważnej kontuzji doznał najlepszy strzelec tej drużyny - Paweł Ciepliński. Pod jego nieobecność wzrok kibiców Eurocashu skierowany będzie w stronę duetu - Piotr Uliński-Michał Ogrodowczyk, który strzelił do tej pory osiem goli, czyli zaledwie o dwa więcej od Cieplińskiego. Kto w tym meczu zwycięży ten nie tylko oddali się od "czerwonej strefy", ale przede wszystkim przedostatnie się do środka tabeli. Komu ta sztuka się powiedzie? A może będziemy świadkami podziału punktów?

1' Pierwszy strzał Marcina Prusia zza pola karnego i przed siebie piłkę odbija Janusz Wybrański.
2' (0:1) - Po chwili piłka ląduje pod nogami Krzysztofa Koronkiewicza, który jest już bardziej konkretny od swojego kolegi i płaskim strzałem znajduje sposób na pokonanie golkipera rywali.
5' Koronkiewicz z prawej strony, z powietrza - w boczną siatkę.
6' Adam Harmata za plecy obrońców zagrywa do Krzyśka Koronkiewicza, a ten z powietrza uderza zbyt lekko wprost w koszyczek bramkarzowi.
7' Kolejny raz w akcji Freightex i kolejny strzał Koronkiewicza, obroniony nogami przez Wybrańskiego!
9' Za zagranie piłki ręką żółtą kartką ukarany zostaje Sebastian Ruzanowski.
10' Uderzenie Kacpra Cieśli broni Wybrański.
11' - Znów groźnie Cieśla i golkiper Eurocashu interweniuje, tym razem nogami.
15' - Żółta kartka dla Prusia za faul na rywalu!
17' Mateusz Kilian staje przed szansą na gola, ale przegrywa pojedynek jeden na jeden z Łukaszem Tatarczukiem.
21' - Paweł Przeworski ostro fauluje Pawła Wybrańskiego w środkowej strefie i zostaje ukarany żółtą kartką.
23' - Niesportowe zachowanie Jakuba Oniska karane zostaje przez sędziego Marcina Nicińskiego żółtą kartką.
24' - Adam Harmata fauluje rywala i mamy żółty kartonik!
25' Koronkiewicz staje oko w oko z Wybrańskim i przegrywa wojnę nerwów z golkiperem Eurocashu!
31' - Czas dla Freightexu!
34' Kilian zza pola karnego i piłkę na rzut rożny świetnie zbija Tatarczuk.
35' Wybrański świetnym wyjściem z bramki uprzedza Prusia.
35' Koronkiewicz zza pola karnego i kolejna udana interwencja golkipera Eurocash.
38' - Przeworski fauluje wychodzącego na dobrą pozycję Kiliana i zostaje ukarany żółtą kartką. Z racji tego, że jest to drugi żółty kartonik i w konsekwencji czerwony.
39' - Druga żółta kartka również dla Prusia i tażke czerwona. Zawodnik Freightexu otrzymuje ją za podważanie decyzji arbitra.
39' Harmata z najbliższej odległości trafia wprost w Tatarczuka!
40' Paweł Wybrański dostaje piłkę w pole karne i jego strzał ofiarnie broni Tatarczuk!

Bardzo emocjonujące spotkanie, w którym mecz był nastawiony głównie na walkę. Efektem jest siedem żóltych kartek i dwie czerwone. W kwestii wyniku to minimalnie, jedną bramką zwyciężył Freightex Wrocław, za którego był to drugi triumf tej zimy. Dzięki takowemu zespół Sebastiana Ruzanowskiego wskoczył na siódme miejsce w tabeli i na pewno nie będzie na tym poprzestawał. Eurocash Grupa nadal zawodzi swoich sympatyków i po dzisiejszej porażce ląduje w strefie spadkowej (o ile postawnie 3 liga). Nastęnym razem FTX zmierzy się z Grupą ESV, team Janusza Wybrańskiego również podejmie ESV.

Krzysztof Koronkiewicz (Freightex Wrocław)