21.01 godz. 12:25, Przesmyckiego 10, Sedzia: Andrzej Malec
5 : 0
( 2 : 0 )
Skład: Krzyżanowski, Stasiewicz, Karolczyk, Świątek, Osiecki, Stępień, Kowalczyk, Obiegło, Rurzyński, Mazan, Szczupak, Pawlik
Skład: Tatarczuk, Ciesla, Pruś, Wojtas, Przeworski, Ruzanowski, Koronkiewicz, Pękala
16' Sebastian Ruzanowski
20' Kacper Ciesla
22' Krzysztof Koronkiewicz
23' Marcin Pruś
34' Krzysztof Koronkiewicz
Zawodnik meczu: Krzysztof Koronkiewicz (Jak na kapitana przystało poprowadził swój team do zwycięstwa. Był bardzo aktywny, mocno naprzykrzał się defensorom Toyoty, a do tego zdobył dwa gole. Brawa też dla speca od asyst - Przeworskiego.)

Freightex Wrocław pozostaje jedyną drużyną w drugiej lidze, która jeszcze ani razu tej zimy nie zapunktowała. Do tej pory przytrafiły się trzy porażki, w tym dwie bardzo dotkliwe z Elektro-Budem i BSH Wrocław. Drużyna Sebastiana Ruzanowskiego w tym czasie doznała lekcję futbolu, ale czy skończyła płacić frycowe? Nie wiadomo! O tym więcej powie nam ich mecz z sąsiadem z ligowej stawki - Toyota Nowakowski. Podopieczni Mateusza Kowalskiego radzą sobie nieznacznie lepiej od swojego najbliższego rywala, a dowodem na to zdobyty punkt z Leroy Merlin. Teraz Toyota będzie chciała powiększyć swój dorobek punktowy i bramkowy, ale spacerku nie może się spodziewać, bo Freightex z każdym kolejnym meczem gra coraz lepiej i tylko kwestią czasu jest, kiedy zaczną punktować! Czy uda im się to już w tą niedzielę? A może proroctwa odłożymy na kolejne ligowe weekendy?

4' - Krzysztof Koronkiewicz trafia futbolówką w baner Celebryty Stadnika.
5' - "Ja mam w kieszeni takie coś, co przywraca pamięć" - komunikuje arbiter. Co to takiego Panie Andrzeju?
6' - Adam Szczupak, nie szczupakiem a nogą wali jak z armaty, a futbolówkę niemal z okienka wyciąga Spiderman z Freightexu - Łukasz Tatarczuk.
10' - Kacper Cieśla dobrym podaniem obsługuje Marcina Prusia, ten efektownym zwodem kładzie obrońcę, kipera jednak już oszukać mu się nie udaje, w związku z czym w dalszym ciągu mamy bezbramkowy remis.
13' - Obrona Toyoty mogła zaliczyć asystę przy trafieniu Freigtexu - piłkę w prezencie dostał Paweł Przeworski, jego uderzenie zdołał jednak zatrzymać Maciej Krzyżanowski.
16' - (1:0) Cudowne trafienie Sebastiana Ruzanowskiego! Gracz Freightexu wznosi ręce w geście triumfu, a koledzy spieszą z gratulacjami. I nic dziwnego - jest czego gratulować - futbolówka po uderzeniu Seby zza pola karnego trafia pod samą poprzeczkę bramki Toyoty! Krzyżanowski nie ma przy tym nic do gadania!
20' - (2:0) Freightex podwyższa prowadzenie - na listę strzelców wpisuje się Kacper Cieśla, a asysta idzie na konto Pawła Przeworskiego!
22' - (3:0) Kapitan Freightexu - Krzysztof Koronkiewicz ładnym strzałem zza pola karnego podwyższa prowadzenie swojej drużyny! Kolejną asystę odnotowuje Paweł Przeworski!
23' - (4:0) Co ten Freightex dzisiaj strzela! Strzał z dystansu w wykonaniu Marcina Prusia, futbolówka odbija się jeszcze od słupeczka i ląduje w sieci!
27' - Wielkie zamieszanie pod bramką Freightexu, honorowego gola dla Toyoty jednak nie oglądamy, bo piłka ląduje w końcu w łapkach Tatarczuka.
31' - Koronkiewicz z wolejca, prawie wpadło do kosza pod sufitem.
32' - Niezwykle aktywny w ostatnich minutach jest Koronkiewicz, Krzyżanowski zaskoczyć się jednak nie daje.
34' - (5:0) Starania Koronkiewicza przyniosły skutek! Kapitan Freighexu ma już na koncie dublecik! Asystował Rafał Wojtas.
36' - Dwa słupki po jednym strzale - takie rzeczy zaserwował widzom Cezary Karolczyk.
38' - Dobry strzał Piotra Stasiewicza, Tatarczuk daje radę to jednak wybronić.

Jak już punktować to konkretnie. Freightex zagrał dzisiaj wyborne zawody i w pełni zasłużenie odprawił do domu z kwitkiem ekipę Toyota Nowakowski. Następna kolejka ekipie Sebastiana Ruzanowskiego (tak, to ten od tej pięknej bramki) przyniesie potyczkę z Eurocashem. Toyotę czeka bardzo trudna przeprawa i mecz ze świetnie grającym liderem - KU AZS UWr.