13.01 godz. 16:50, Przesmyckiego 10, Sedzia: Tomasz Pondel
( 2 : 1 )
Skład: Karkowski, Borczuch, Tatarczuk, Ciesla, Pruś, Przeworski
Skład: Malanowski, Buda, Woźniak, Bożek, Miara, Markowski, Dusza, Różewicz
2' Paweł Przeworski
13' Łukasz Borczuch (Rzut karny)
2' Wojciech Woźniak
3' Damian Dusza
6' Łukasz Bożek
27' Damian Dusza
30' Damian Markowski
Zawodnik meczu: Łukasz Bożek (Łukasz stwarzał największe zagrożenie pod bramką Freightexu. Często bijał bramkarza, a także obramowanie jego bramki, ale chęci i ciągu na bramkę odmówić mu nie możemy. Strzelił jednego z 3 goli. Wyróżnienie dla Woźniaka, Różewicza i Tatarczuka. )

Zarówno Axiom United, jak i Freightex Wrocław w swoich inauguracyjnych grach nie świętowali zdobycia ani jednego punktu. Pierwsi ulegli BSH Wrocław - 1:4, drudzy z kolei zostali rozbici przez Elektro-Bud - 12:2. Nastroje w obu obozach są zatem nienajlepsze, ale grunt to nie spuszczać głowy i wyciągnąć wnioski. Czy tak się stało pokaże bezpośredni pojedynek wyżej wymienionych, w którym ciężko wskazać faworyta. Można jednak pokusić się o nominację w postaci Axiomu, bo po pierwsze swój mecz przegrał w niższym stosunku, a po drugie, posiada większe doświadczenie z gry we Wrocbalu, bowiem jesień spędził w rozgrywkach przy Sarbinowskiej. Zatem czy "Pomarańczowe Świry" wykorzystają swoje atuty i pozostawią debiutanta w polu pokonanych. Czy jednak to team Sebastiana Ruzanowskiego pokaże klasę i to on zwycięży? A może ten mecz skończy się remisem?

2' Powalony przez Pawła Przeworskiego przed polem karnym Freightex'u zostaje Łukasz Bożek. Mamy rzut wolny i żółtą kartkę dla Przeworskiego.
2' (1:0) - Do rzutu wolnego podchodzi Wojciech Woźniak i potężnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje Łukasza Tatarczuka!
3' Przerwany kontratak Freightex'u i żółtym kartonikiem ukarany zostaje Damian Dusza.
5' Woźniak urwał się obrońcy, staje oko w oko z Tatarczukiem i uderza wprost w niego! Po chwili mamy dobitkę - wysoko, a to wysoko nad poprzeczką.
6' (2:0) - Bożek kontra Tatarczuk i snajper Axiomu, który w tym pojedynku, po tym jak pokonuje bramkarza ładną podcinką.
6' Bożek może podwyższyć prowadzenie, ale tym razem jego uderzenie golkiper Freightexu broni bez większych problemów.
8' Mateusz Miara z rzutu wolnego zagrywa piłkę do Bożka, a ten z z bliska trafia wprost w bramkarza!
13' Dusza z wolnego huknął - obok bramki.
13' (2:1) - Jeden z graczy Freightexu zostaje powalony w polu karnym i mamy rzut karny. Do jego wykonania podchodzi Łukasz Borczuch i mocnym strzałem pod poprzeczkę nie daje żadnych szans Maciejowi Różowiczowi.
16' Przeworski staje przed szansą na gola dającego wyrównanie, ale z najbliższej odległości uderza wprost w ofiarnie interweniującego Różewicza.
17' Świetny przerzut Woźniaka do Duszy, ten ładnie gasi piłkę na platce piersiowej i oddaje strzał z powietrza, który świetnie broni Tatarczuk.
18' Kolejne mocne uderzenie Duszy, tym razem z dystansu i Tatarczuk z trudem przenosi futbolówkę poza światło bramki.
19' Woźniak kontra Tatarczuk i piłka przelatuje obok bramki.
20' Szóste przewinienie Freightexu i mamy przedłużony rzut karny dla Axiomu. Do jego wykonania podchodzi Bożek, strzela mocno i świetnie do boku futbolówkę zbija Tatarczuk!
21' Kolejny mocny strzał Duszy i znowu świetnie między słupkami zachowuje się Tatarczuk, który przenosi piłkę poza świało bramki, na rzut rożny.
24' Przeworski mija rywala i mocno strzela - Różewicz na rzut rożny odbija futbolówkę. Po chwili mamy kolejną dobrą akcję Freightexu i kolejną udaną interwencję Różewicza, tym razem po uderzeniu Marcina Prusa.
27' (3:1) - Rozmontowana defensywa Freightexu. Woźniak wystawia piłkę jak na tacy Duszy, którego mocny strzał ląduje w sieci. Niewiele brakowało, a bramkarz zapobiegłby straconego gola.
29' Dwa słupki ratują Tatarczuka od utraty gola. Najpierw z piętki strzelał Woźniak, a po chwili Dusza.
30' Żółta kartka dla Damiana Markowskiego za faul na rywalu!
33' Dusza po ziemi, zza pola karnego bramkarz bez problemu wyłapuje piłkę.
35' Czas dla Axiom United!
35' Miara kontra Tatarczuk i górą w tym starciu bramkarz.
35' Miara z woleja huknął na bramkę i poprzeczka ratuje Tatarczuka od utraty gola.
38' Ciesla prostopadle zagrywa do Prusa, a temu piłkę spod nóg w ostatniej chwili wygarnia Różewicz.
38' Kontra Axiomu zakończona strzałem przez Bożka - w słupek!
39' Woźniak wychodzi w sytuacji sam na sam z Tatarczukiem i przegrywa ten pojedynek!

W starciu na dole tabeli drugiej ligi emocji nie brakowało i mogliśmy podziwiać naprawdę fajne dla oka widowisko. Ostatecznie to Axiom United okazał się drużyną bardziej konkretną i to on zgarnął premierowy komplet oczek. Na takowy czekać musi poczekać jeszcze Freightex Wrocław, ale widać w ich grze, że zaczynają rozumieć specyfikę halowej ligi Wrocbal i z czasem powinni punktować. O przełamanie i co za tym idzie o pierwsze punkty w sezonie FTX powalczy jutro z BSH Wrocław, z kolei Axiom, również w niedziele - 14 stycznia podejmie Eurocash Grupę.