16.12 godz. 18:30, Przesmyckiego 10, Sedzia: Marcin Niciński
( 3 : 1 )
Skład: Krzyżanowski, Domadzierski, Stasiewicz, Brycki, Karolczyk, Świątek, Osiecki, Kowalczyk, Sołtys, Szczupak, Pawlik
Skład: Kwok, Bielawski, Ziemba, Ginardo, Soczomski, Śmiertka, Wiewióra
9' Tomasz Pawlik
16' Bartłomiej Świątek
22' Piotr Stasiewicz
28' Piotr Stasiewicz
36' Michał Domadzierski
3' Waldemar Śmiertka
7' Dominik Ginardo
16' Waldemar Śmiertka
39' Fabian Kwok
40' Waldemar Śmiertka
Zawodnik meczu: Waldemar Śmiertka (Waldek poprowadził K+N do wygranej na inauguracje. Praktycznie uczestniczył w każdej akcji ofensywnej. Mecz zakończył ze strzelonym hattrickiem. Wyróżnienie dla obu bramkarzy! )

Mówisz Kuehne+Nagel Bielany, myślisz Marcin Lisowski i Fabian Kwok. Kolejna odsłona w której będziemy mogli oglądać w akcji niezwykle ofensywnie grające Bielany, które od wygranej do wygranej ma prowadzić duet Lisowski-Kwok. W poprzednim sezonie drużyna Agnieszki Staszkowian zajęła szóste miejsce, a do awansu do pierwszej ligi zabrakło jej trzech punktów. Teraz K+N również będzie jednym z zespołów walczących o promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej, ale czy uda im się ten cel osiągnąć? Na starcie "zieloni" podejmą debiutanta - Toyota Nowakowski, czyli zespół, który również jest stworzony z pracowników firmy mającej swój oddział w Bielanach Wrocławskich i w zasadzie...tylko tyle możemy o niej powiedzieć. Jakby nie było czeka nas zatem starcie "derbowe", w którym każdy będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Kto okaże się lepszy? Czy Lisowski i Kwok rozstrzelają swojego przeciwnika i dadzą K+N trzy punkty? Czy raczej to Toyota zaskoczy wszystkich i bardziej przybliży nam swoją piłkarską sylwetkę?

1' Rozpoczęcie spotkania. K+N bez swojego lidera, Marcina Lisowskiego, którego z pewnością będzie starał się zatąpić Fabian Kwok.
3' (1:0) - Szybka akcja K+N Bielany. Waldemar Śmiertka dostaje prostopadłą piłkę od jednego z kolegów, ma przed sobą tylko bramkarza i lekkim, ale precyzyjnym strzałem obok niego, po ziemi, pakuje piłkę do siatki. Mamy otwarcie wyniku!
5' Jędrzej Soczomski z główki uderzając stara się zaskoczyć Macieja Krzyżanowskiego, ale ten jest na posterunku i pewnie wyłapuje futbolówkę.
7' (2:0) - Strzał Fabiana Kwoka sprzed pola karnego i ofiarnie piłkę do boku zbija Krzyżanowski. Po chwili piłka trafia pod nogi Dominika Ginardo, który uderzeniem z dość ostrego kąta, przy krótszym słupku znajduje sposób na pokonanie golkipera.
9' Po krótko rozegranym rzucie z autu do sytuacji strzeleckiej dochodzi Waldemar Śmiertka, jednakże jego uderzenie z pierwszej piłki pewnie chwyta bramkarz.
9' (2:1) - W zasadzie pierwsza składna akcja Toyota Nowakowski kończy się golem kontaktowym, a mocnym strzałem z pola karnego przy słupku pokonuje Tomasza Wiewiórę. Mamy historycznego gola dla tej ekipy w naszej lidze!
10' Sebastian Bielawski huknął z dystansu i z trudem, ale skutecznie Krzyżanowski zbija piłkę na rzut rożny!
12' Czas dla Kuehne+Nagel Bielany!
13' Mateusz Kowalczyk z dystansu i czujność zachowuje Wiewióra udanie interweniując nogami. Będziemy mieli tylko i wyłącznie rzut z autu!
15' Adam Szczupak nie szczupakiem, ale równo efektownie oddał strzał z dystansu, po którym kapitalnie interweniuje Wiewióra zbijając piłkę do boku z dużym trudem.
16' Bartłomiej Świątek za faul w środkowej strefie otrzymuje żółty kartonik.
16' (3:1) - Ginardo do Śmiertki i mamy trzeciego gola dla K+N w tym spotkaniu!
16' Śmiertka w kontrze oddaje mocny strzał z lewej strony po którym bramkarz odbija piłkę przed siebie. Po chwili mamy dobitkę Bielawskiego, nad poprzeczką!
19' Cezary Karolczyk staje przed szansą na gola kontaktowego, ale jego uderzenie ze szpica świetnie broni bramkarz.
21' Kilkupodaniowa akcja K+N zakończona strzałem przez Soczomskiego i kolejną udaną interwencją Krzyżanowskiego, który paruje piłkę na słupek.
22' Po świetnej interwencji Krzyżanowskiego mamy paradę Wiewióry, który pofrunął niczym ptak i piłkę po uderzeniu Pawlika zbił do boku!
22' (3:2) - Kowalczyk sprzed pola karnego uderza, Wiewióra z trudem odbija futbolówkę do boku. Do tej dopada Piotr Stasiewicz i strzałem pod poprzeczkę zmiejsza przewagę do rywala.
23' Dwa dobrej jakości strzały autorstwa Śmiertki i dwie kapitalne interwencje Krzyżanowskiego!
25' Karolczyk dostaje piłkę na przedpole i bez przyjęcia strzela na bramkę. Wiewióra po raz kolejny nie daje się zaskoczyć i przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
28' (3:3) - Karolczyk płasko strzela sprzed pola karnego i wydaje się, że futbolówka padnie łatwym łupem Wiewióry. Golkiper K+N interweniuje niepewnie zagrywają piłkę wprost pod nogi Stasiewicza, który błędu golkipera nie marnuje i mocnym strzałem przy słupku doprowadza do remisu!
30' Bartłomiej Świątek strzałem zza pola karnego, po ziemi stara się zaskoczyć Wiewiórę, ale ten w jakimś stopniu rehabilituje się za poprzedniego gola i nogami zbiją "balon" na róg.
32' Szczupak mija rywala, zbiega do lewej strony i strzela, ale nie jest w stanie zaskoczyć dobrze ustawionego bramkarza K+N, po którego interwencji będziemy mieli tylko rzut z autu.
34' Kontra "zielonych" zakończona strzałem przez Śmiertkę - obok słupka.
35' Śmiertka z łatwością wymanewrował obrońcę i w polu karnym będąc uderza ze szpica - bramkarz broni. Dobitka Roberta Ziemby i kolejna udana interwencja Krzyżanowskiego.
35' Kolejny strzał, tym razem Śmiertki i kolejna fantastyczna parada bramkarza.
36' Kowalczyk w kontrze, staje oko w oko z Wiewiórą i uderza płasko - obok słupka.
36' Żółta kartka dla Michała Domadzierskiego za faul na jednym z rywali.
38' Ja pier... to już była seta, cytując znaną wrocbalowej publiczności Panią Koordynator. Tą setę marnuje Kowalczyk, z bliska nie trafiając do pustej bramki.
39' (4:3) - K+N wychodzi na prowadzenie a sposób na pokonanie fenomenalnie broniącego Krzyżanowskiego znajduje Fabian Kwok.
40' (5:3) - Śmiertka przekłada obrońcę, bramkarza i kończy strzelanie w tym meczu!

W derbach Bielan nieznacznie lepsze okazało się K+N, które dopiero w samej końcówce przechyliło szalę zwycięstwa na swoją korzyść i nieznacznie pokonało Toyotę. Debiutant pokazał się jednak z bardzo dobrej strony tworząc wraz ze swoim przeciwnikiem bardzo emocjonujące widowisko. Co końcowy rezultat oznacza? "Zieloni" udanie wchodzą w sezon i zamierzają powalczyć o najwyższe cele. "Czerwoni" natomiast pokazują, że nie można ich lekceważyć, bo w piłkę grać potrafią. Kolejne pary meczowe to: Toyota Nowakowski - Leroy Merlin oraz Kuehne+Nagel Bielany - KU AZS Uwr.

Waldemar Śmiertka (Kuehne+Nagel Bielany)