03.03 godz. 17:05, Przesmyckiego 10, Sedzia: Kamil Struski
Skład: Pondel, Pondel, Gruszka, Studnicki, Lungu, Giermek
Skład: Polańczyk, Kopyś, Pawłowski, Szozda, Krysiński, Przechrzta, Zasłonka, Tomaska, Gołdyn
4' Tomasz Pondel
11' Adrian Lungu
33' Ireneusz Gruszka
34' Adrian Zasłonka
35' Adrian Zasłonka
Zawodnik meczu: Mateusz Giermek (Mateusz był aktywny i przez cały mecz starał się być pod grą. Jego dobra współpraca z kolegami zaowocowała dwiema asystami. Na wyróżnienie zasługuje także Adrian Zasłonka oraz Michał Pondel.)

Bardzo pokrętna stała się sytuacja Tomtexu, który podobnie jak jesienią we Wrocbalowej Lidze Biznesu, tak i teraz w rozgrywkach halowych mocno skomplikował sobie sytuację i jeżeli chce zdobyć mistrzowski tytuł musi nie tylko wygrać swój ostatni mecz, ale liczyć na to, że Real Compensacion zgubi punkty zamykającym stawkę 3M, a Szańce i AWL w dwóch ostatnich meczach zgarną maksymalnie, odpowiednio cztery i trzy punkty. Jest to zatem mało prawdopodbna sytuacja, a w najgorszym wypadku "Połączeni Piłką" zakończą sezon tuż za podium, co będzie w ich przypadku ogromnym rozczarowaniem. W swoim ostatnim meczu Tomasz Pondel i jego koledzy podejmą niepewnego utrzymania Złotego Lwa, który, żeby nie oglądać się na nikogo musi po prostu zwyciężyć. Łatwo o victorię liderowi nie będzie, bowiem dawne RTV Euro AGD to zespół od zadań specjalnych, potrafiący w trudnych momentach odpowiednio się zmobilizować i pokonać zdecydowanie wyżej usytuowanych przeciwników. W historii zmagań pomiędzy ekipami Pawła Pawłowskiego a Michała Pondla bywało różnie. Dwukrotnie zwyciężali Ci pierwsi, raz w Superlidze na Kuźnikach - 2:1 i raz w hali Redeco - 5:3. Ostatnio jednak górą byli Ci drudzy, którzy wygrali przy Przesmyckiego - 7:4. Jak będzie tym razem? Nie wiadomo, ale pewne jest to, że emocji nie zabraknie!

1' - Dogodna szansa na gola przed Tomkiem Pondlem. TePe17 zdołał minąć już Marka Przechrztę, jednak zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i akcja spaliła na panewce.
3' - Polańczyk trafia piłką w poprzeczkę!
4' (0:1) Tomtex na prowadzeniu! Giermek podaje na lewo do Tomka Pondla, a irańska siatkarka posyła piłkę w długi róg!
7' - Dwa strzały z najbliższej odległości w wykonaniu Marcina Gołdyna, Michał Pondel padł jednak na kolana i zasłonił całą bramkę.
8' - Mocny strzał Pawłowskiego, futbolówka nie poszła w światło bramki.
10' - Giermek nabił Polańczyka, piłka odbiła się od słupka.
11' (0:2) Prowadzenie Tomtexu podwyższa Adrian Lungu, który płaskim strzałem z 7 metrów zaskakuje Marka Przechrztę!
11' Czas dla Tomtexu.
14' - Krysiński obok słupka.
18' - Ostrzał bramki Przechrzty - możemy odnotować celny strzał Pondla, który zatrzymuje Maras, a następnie niecelny Irka Gruszki.
25' - Imponujący rajd TePe17 zatrzymuje Darek Polańczyk.
25' - Michał Pondel niby taki chory, a piłkę wyrzucił prawie za halę. Mamy aut dla Lwów.
27' - Krysiński z dystansu, obok bramki.
28' - Adrian Zasłonka minął sobie Pondla jak pachołek, zabrakło jednak odrobiny celności przy późniejszym strzale.
29' - Chwila przerwy w grze. Organizator narozrabiał i zrzucił zegar ze stolika.
32' - Pondel do Lungu, Adrian chciał odegrać jeszcze do Giermka, wzorowo w obronie zachował się jednak Tomek Tomaska.
33' - Kopyś nad poprzeczką.
33' (0:3) Mateusz Giermek wyłapuje drugą asystę, a jego podanie na gola zamienia Irek Gruszka!
34' (1:3) Odpowiedź Złotego Lwa - piłkę pod poprzeczkę posyła Adrian Zasłonka!
35' (2:3) Złoty Lew łapie kontakt z przeciwnikiem, a Michał Pondel już prawie wychodzi z siebie. Po raz kolejny do siatki trafia Adrian Zasłonka!
35' Czas dla Tomtexu.
37' - Zasłonka przed szansą na hat-tricka, Michał Pondel przyklęka na jedno kolano i zatrzymuje piłkę.
38' - Mógł być remis, TePe17 mógł mieć już dublet na koncie, ale nic z tego, bo Marasa świetnie asekuruje Andrzej Szozda, który wybija piłkę niemal z linii.
39' - Tomtex uskutecznia obronę Częstochowy. Dwa strzały Polańczyka zostają zablokowane.
40' - Pondel sam na sam z Przechrztą, znów udało się go minąć, ale boisko się skończyło, a chwilę później skończył się też i mecz.

Tomtex wypracował sobie trzybramkowe prowadzenie, które prawie stracił w końcówce spotkania, kiedy bardzo uaktywnił się Adrian Zasłonka. Obrona Częstochowy się jednak opłaciła i ostatecznie trzeciego gola Złoty Lew nie zdobył. Tomtex kończy już sezon, a miejsce jakie zajmie na koniec będzie zależało od wyników meczów kontrkandydatów do medalu - Realu Compensacion i Akademii Wojsk Lądowych. Ekipa Pawła Pawłowskiego mimo porażki utrzymuje się w pierwszej lidze, mając tyle samo punktów co Castorama Korona, jednak wygrany bezpośredni mecz, a do tego lepszy bilans bramkowy.