10.02 godz. 21:00, Przesmyckiego 10, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Pondel, Pondel, Słowiński, Studnicki, Kloczkowski, Krysiak, Giermek
Skład: Zińczuk, Maćkowiak, Kozicki, Wójciak, Ciszek, Zięcik, Olejnik
7' Tomasz Pondel
24' Mariusz Krysiak
26' Mateusz Giermek
29' Tomasz Słowiński
33' Tomasz Pondel
35' Dawid Kloczkowski
36' Mateusz Giermek
39' Tomasz Pondel
40' Tomasz Pondel
22' Marcin Maćkowiak
34' Sławomir Kozicki
Zawodnik meczu: Tomasz Pondel (cztery bramki i dobre rozgrywanie piłki w ataku daje mu miano gracza meczu. Wyróznienie dla Mateusza Giermka.)

W drugi weekend lutego w hali przy Przesmyckiego grania będzie niewiele i czeka nas jeden jedyny mecz 1 ligi, w którym na przeciw siebie staną Castorama Korona oraz Tomtex. Pierwsi zajmują ósme miejsce w tabeli i są uwikłani w walkę o utrzymanie. Drudzy wręcz przeciwnie - liderują stawce, nie stracili jeszcze ani jednego punktu i są na dobrej drodze nie tylko do wywalczenia sobie awansu, ale do sięgnięcia po tytuł mistrzowski. Na papierze spotkanie tych drużyn może być dosyć jednoostronne, ale w rzeczywistości wcale nie, bowiem beniaminek potrafi grać w piłkę, ma o co rywalizować i w myśl "bij lidera" - będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że obie drużyny mogą mieć w sobotni wieczór problem ze składem, ale to co jest wiadome od tygodnia, to fakt, że nie zobaczymy w akcji najlepszego strzelca na zapleczu Superligi - Damiana Rudzkiego, zawieszonego za czerwoną kartkę. Jak Tomtex poradzi sobie bez niego? Czy podobnie jak z AWL-em - odniesie zwycięstwo? Czy raczej zostanie zaskoczony i zgubi premierowe punkty? Który duet napastników skradnie show w sobotni wieczór? Czy będą to Patryk Wójciak i Bartosz Olejnik z beniaminka czy raczej Tomasz Pondel i Mateusz Giermek z ekipy lidera? A może bohaterem zostanie ktoś zupełnie inny? Na te i inne pytania odpowiedzi poznamy już dzisiaj przed godziną 22!

2' Tomasz Pondel z 7 metrów obok słupka i bardzo lekko
4' Bartek Olejnik strzelał ale został zablokowany przez obrońcę
5' dobra obrona Michała Pondla po strzale Patrtka Wójciaka, który po pięknym rajdzie próbował oszukać bramkarza
7' Dawid Kloczkowski z pierwszej piłki strsela bardzo mocno ale nie trafia w światło bramki
7' (0:1) Tomek Pondel dobija strzał, trafia między nogami bramkarza do siatki
8' dobra obrona ramieniem Michała Pondla po akcji 1 na 1
9' Tomasz Słowiński po kontrze i dobrym odaniu strzela obok słupka, kąt był dość ostry ale powinien trafić
11' Mateusz Giermek oddaje grony strzał ale dobrze broni Iwo Zińczuk
12' dobr kontra ale Tomek Pondel zbyt mocno zagrywa do Słowińskiego i Tomtex traci posiadanie
13' Patryk Wójciak minimalnie niecelnie, Pondel kontrolował lot piłki
14' Tomek Pondel po kontrze strzela, bramkarz broni dobija Krysiak ale metr nad poprzeczką
17' minimlnie niecelny strzał Tomasza Studnickiego
18' piękny strzał fałszem Kloczkowskiego i dobra interwencja Zińczuka
21' Kloczkowski próbuje przelobować bramkarza i trafia w poprzeczkę
22' żółty kartonik dostaje Marcin Maćkowiak za próbę strzelenia bramki ręką, chciał zabawić się w Diego Armando Maradonę
24' (0:2) bramke strzela Mariusz Krysiak, uderzył z lewej nogi, bramkarz nie zachował się najlepiej i mamy dwubramkowe prowadzenie Tomtexu
26' (0:3) - Mateusz Giermek podwyższa wynik na 3:0 dla Tomtexu, coraz trudniejsza sytuacja Castoramy
29' (0:4) podanie do Tomasz Słowińskiego, ten z 6 metrów myli bramkarza, który rzuca sie w lewo strzał idzie w prawo i mamy 4:0 dla Tomtexu
31' strzał z linii pola karnego Mariusza Krysiaka dobrze wyłapany przez Iwo Zińczuka
33' Michał Pondel paruje strzał Patryka Wójciaka na corner
33' (0:5) Tomek Pondel strzela swoją drugą bramkę, a Tomte prowadzi juz róznicą pięciu bramek
34(1:5) Grzegorz Zięcik podaje do Sławka Kozickiego pięknym lobem a ten wykorzystuje to piękne podanie i strzela z półwoleja
35' (1:6) Giermek strzela odbija Zińczuk a Kloczkowski dobija i nie daje szans goalkiperowi
36' (1:7) Mateusz Giermek strzela kolejną bramkę i losy spotkania są juz rozstrzygnięte
39' (1:8) Tomasz Pondel kompletuje hattricka, znakomita forma dzisiejszego wieczoru
40' (1:9) Tomasz Pondel z czuba strzelił mocno i zdobywa dziewiątą dla zespołu a czwartą swoją bramkę

Tomtex rozbija bezradną drużynę Castoramy, mimo że w tej ostatniej nie brakuje dobrych zawodników, odznaczajacych sie dobra techniką. Dlatego ten wynik to mimo wszystko spora niespodzianka, bo spodziewałem się lepszej gry drużyny Sławka Kozickiego, który zanotował honorowe trafienie dla niebieskich. Świetna współpraca graczy Tomtexu w ataku za sprawą Mateusza Giermka i Tomasza Pondla przyniosła sporo widowiskowych zagrań i ładnych bramek i to tym musieli żyć dziś widzowie, bo emocji wynikających z wyrównanej gry nie mieliśmy dziś zbyt wiele.

autor: Paweł Kubów