03.02 godz. 16:15, Przesmyckiego 10, Sedzia: Andrzej Malec
5 : 2
( 1 : 1 )
Skład: Kulesza, Kalisz, Siwik, Siwik, Kolanowski, Olszewski, Deryło, Deryło
Skład: Dudek, Pondel, Pondel, Słowiński, Gruszka, Miklas, Banaś, Rudzki
6' Marcin Kolanowski
12' Marek Olszewski
13' Arnold Siwik
26' Marek Olszewski
28' Rafał Kulesza
33' Marcin Kolanowski
9' Radosław Dudek
24' Tomasz Słowiński
27' Radosław Banaś
35' Tomasz Słowiński
38' Damian Rudzki
39' Damian Rudzki
40' Tomasz Pondel
Zawodnik meczu: Damian Rudzki (Dwa razy gdy Tomtex remisował Damian wypracował kluczowe podania, które pozwalały jego drużynie wychodzić na prowadzenie. Później do dwóch asyst dołożył jeszcze gola. Na wyróżnienie zasługuje także zabójczo skuteczny Słowiński.)

W 1 lidze o utrzymanie pozycji lidera powalczy Tomtex, który jako jedyna drużyna w tejże klasie rozgrywkowej nie straciła jeszcze ani jednego punktu. Rywalem "Połączonych Piłką" będzie nieprzewidywalne Klueh, które chociaż znajduje się w strefie spadkowej, to jednak oprócz ostatniej porażki - 4:8 z Realem Compensacion wcale na boisku nie prezentuje się źle. Często brakuje im po prostu szczęścia, aby móc regularnie punktować. Tak czy siak dawny Hectas grając z liderem na pewno nie będzie faworytem, ale wcale nie musi schodzić z boiska pokonany. Stoi za nim bowiem historia, a ta mówi jasno, że drużyna Michała Pondla nie zapunktowała jeszcze nigdy z Rafałem Kuleszą i jego kolegami. Rok temu przegrała - 2:3, a poprzednio, w sezonie 2014/2015 uległa "Pingwinom" - 1:5. Jak będzie tym razem? Czy w myśl - do trzech razy sztuka znowu pełną pulę zgarnie Klueh? A może to Tomtex w końcu się przełamie? Kto będzie najjaśniejszą postacią na boisku? Damian Rudzki, Amadeusz Siwik, Tomasz Pondel czy Marek Olszewski? A może ktoś zupełnie inny? Czas pokaże!

1' - Rudzki do TePe17, Pondel sprawdza strzałem zza pola karnego dyspozycję stojącego między słupkami Arnolda Siwika.
3' - Znów Rudzki do TePe, tym razem strzał okazał się niecelny.
3' - Uderzenie Pondla spod samej bramki wybija Rafał Kulesza.
5' - Strzał Kolanowskiego zatrzymuje Michał Pondel.
6' - (0:1) Klueh otrzymuje rzut wolny przed polem karnym z lewej strony boiska. TePe17 razem z Radkiem Banasiem stworzyli dwuosobowy mur, mający być zaporą dla piłki, rozstąpił się on jednak jak Morze Czerwone przy strzale Kolanowskiego i Michałowi Pondlowi pozostało już tylko wyjęcie piłki z siatki!
8' - "Zaraz wejdzie Dudek i zrobi porządek" - słychać głosy na stoliku.
9' - (1:1) "Mówiłem, że Dudi wejdzie i zrobi porządek?" -zauważa Organizator Wiktorowski zdegradowany dziś do roli zegarowego. Radek pokonuje Siwika strzałem z pola karnego i mamy już remis!
11' - Długi lob z obrony, Michała Pondla ratuje poprzeczka!
12' - Za błąd zmiany żółtą kartą ukarany zostaje Marek Olszewski.
13' - Czerwona kartka dla bramkarza Klueh - Arnolda Siwika za dotknięcie piłki ręką przed polem karnym!
15' - Ostrzał bramki Klueh, mamy jeden słupek, a także interwencję bramkarza, tylko gola nie mamy. Strzelali Rudzki i irańska siatkarka.
16' - Piąte przewinienie Klueh. Każde kolejne będzie oznaczać rzut karny przedłużony dla Tomtexu.
16' - Czas dla drużyny Tomtexu.
17' - Uderzenie Miklasa broni Olszewski, który po czerwonej kartce dla Siwika przyodział pomarańczowy znacznik i stanął na budzie.
18' - Znów Miklas i znów górą Olszewski.
20' - Amadeo Siwik wywraca się z irańską siatkarką, a Andrzej Malec za takie traktowanie kobiet gwiżdże faul! To już szóste przewinienie Klueh, a to oznacza, że mamy karnego przedłużonego dla Tomtexu. Do piłki podchodzi Damian Rudzki, a uderzenie napadziora czerwonych Olszewski broni nogą!
24' - (2:1) Podręcznikowa akcyjka Tomtexu - Gruszka podaje do Rudzkiego, Rudzki do Słowińskiego, a Prezes zamyka to z najbliższej odłegłości i mamy Tomtex na prowadzeniu!
25' - "Uuuuu! Widziałaś to?" - dopytuje zegarowy Wiktorowski. "Michał by mu tego nie darował. Zaje*ałby go!" - komentuje Łukasz Czuchraj. Piłka po strzale Olszewskiego zaplątała się pod czerwoną piżamką TePe17 i niewiele brakowało a mielibyśmy swojaka!
26' - Irańska siatkarka zostaje skasowana przez Olszewskiego, a za takie traktowanie muzułmanek kara może być tylko jedna - kolejne czerwo dla Klueh!
28' - Żółta kartka dla Radka Banasia.
28' - Ale się kolorowo zrobiło na parkiecie. Kolejny kartonik - kolejny żółty - a wyłapuje go Rafał Kulesza za przeszkadzanie we wznowieniu gry.
30' - Rudzki ma przed sobą pustą bramkę, a trafia jedynie w słupek!
31' - Czas dla Tomtexu.
33' - (2:2) Marcin Kolanowski uderza z lewej strony i przenosi futbolówkę nad Michałem Pondlem! Mamy remis!
34' - Słowiński trafia piłką prosto w Adriana Deryło, nowego kipera Klueh.
35'   - (3:2) Rudzki podaje do Słowińskiego, a ten po raz drugi znajduje sposób na umieszczenie piłki w siatce! Tomtex na prowadzeniu!
36' - "Ten w piżamie gra! Hehe. Nie no, dobrze wygląda" - meczem Tomtexu zainteresował się kapitan Na Szańcach 7a, Kulikowski.
37' - Kalisz trafia w słupek!
38'   - (4:2) Damian Rudzki znudził się już asystowaniem i postanowił sam też coś ustrzelić. Szwagier musi wyjąć piłkę z siatki, a za to wszystko najbardziej obrywa się arbitrowi Malcowi!
39' - Rudzki podcina idącego sam na sam młodego Deryło i mamy kolejne czerwo!
40'   - (5:2) "Gola na 5:2 zdobywa irańska siatkarka!"- komunikuje przez mikrofon Wiktorowski! Jest już po meczu!

Tomtex zgarnia trzy punkty w meczu z Klueh i można z czystym sumieniem stwierdzić, że było to w pełni zasłużone zwycięstwo. W meczu nie obyło się bez kartek, a kary indywidualne będą skutkowały zawieszeniami w następnych spotkaniach. Arnold Siwik i Marek Olszewski nie będą mogli zagrać w jutrzejszym meczu Klueh ze Złotym Lwem, Damian Rudzki nie wystąpi w pojedynku Tomtexu z Castoramą, zaplanowanym na 10 lutego.