28.01 godz. 10:00, Przesmyckiego 10, Sedzia: Marcin Niciński
3 : 7
( 2 : 2 )
Skład: Zińczuk, Gwardyński, Kowalski, Kozicki, Wójciak, Olejnik, Kwiatkowski, Niedźwiecki
Skład: Bembenek, Bałaga, Dzwonek, Lewicki, Symonowicz, Symonowicz, Herbuś, Apicionek, Wojteczek, Drabicki
6' Arkadiusz Gwardyński
13' Arkadiusz Gwardyński
13' Patryk Wójciak
25' Sławomir Kozicki
31' Bartosz Olejnik
38' Bartosz Olejnik
39' Bartosz Olejnik
40' Patryk Wójciak
9' Karol Symonowicz
13' Jacek Dzwonek
14' Jacek Dzwonek
32' Łukasz Herbuś
Zawodnik meczu: Patryk Wójciak (Kapitalny występ Patryka, który był po prostu był nie do zatrzymania dla defensywy 3M. Dwa gole i dwie asysty to jego dorobek! Wyróżnić należy również Bartłomieja Olejnika. )

Po tym jak o 21 w sobotę Castorama Korona zagra z Golden Care Football, w niedziele kilkanaście godzin później, o 10 wyjdzie na parkiet przy Przesmyckiego ponownie. Rywalem ekipy Sławomira Kozickiego będzie zamykające tabele 3M. Jedni i drudzy mają tyle samo punktów w dorobku, a więc trudno wskazywać tutaj faworyta. W ubiegłym sezonie, jeszcze w drugiej lidze więcej punktów zdobyła ekipa Jacka Nosewicza i to ona w zajęła czwarte miejsce w stawce. W bezpośrednim pojedynku również zwyciężyła, po emocjonującej batalii - 5:4. Castorama ma zatem coś do udowodnienia i mając w pamięci tamten mecz, będzie chciała odnieść zwycięstwo! Ich rywal, jak mawiał klasyk: "tanio skóry nie sprzeda" i na pewno będzie stawiał opór. Czy defensywa dowodzona przez Wojciecha Symonowicza znowu powstrzyma bramkostrzelnego Patryka Wójciaka i odniesie victorię? Czy raczej Tomasz Bałaga i spółka przegrają czwarty mecz w sezonie i pozostaną na dnie tabeli? Zobaczymy!

5' Michał Bembenek kąśliwym strzałem zza pola karnego stara się zaskoczyć Radosława Kwiatkowskiego, ale jego uderzenie udanie nogami broni bramkarz.
6' (0:1) - Arkadiusz Gwardyński ładnym uderzeniem z pola karnego zaskakuje Wojciecha Symonowicza! Mamy otwarcie wyniku!
7' Uderzenie Patryka Wójciaka z lewej strony, po ziemi i futbolówkę pewnie chwyta Symonowicz.
8' Szarża Wójciaka, który z lewej strony schodzi do środka i oddaje strzał, który po rykoszecie od obrońcy zatrzymuje się na słupku.
9' - Istna gra w siatkówkę w wykonaniu Karola Symonowicza i gracz 3M zostaje ukarany żółtą kartką.
10' Szybka kontra 3M. Łukasz Herbuś pograł z Tomaszem Bałagą, ale strzał tego pierwszego, w zamieszaniu zostaje w ostatniej chwili zatrzymany przez Kwiatkowskiego.
11' Szansa na gola dla Castoramy! Wójciak w sytuacji sam na sam z Symonowiczem i futbolówką po strzale snajpera "niebieskich" mija dalszy słupek bramki przeciwników.
12' (0:2) - Wójciak huknął z prawej strony i piłka ląduje w sieci tuż pod poprzeczką bramki 3M.
13' (1:2) - Odpowiedź 3M. Jacek Dzwonek przed polem karnym mija obrońcę Castoramy i oddaje strzał "ze szpica", który po interwencji bramkarza znajduje drogę do bramki.
13' - Żółta kartka dla Gwardyńskiego za faul na jednym z przeciwników.
14' (2:2) - Kolejna świetna akcja Dzwonka, który przedarł się przez obronę rywali i mając przed sobą tylko i wyłącznie Kwiatkowskiego strzałem po ziemi go pokonuje! Mamy remis!
16' Kombinacyjnie rozegrany rzut wolny przez Castoramę. Kozicki-Wójciak-Kozicki i tego ostatniego ofiarną interwencją uprzedza Symonowicz.
18' Kozicki na lewe skrzydło do Wójciaka, a ten w dogodnej sytuacji uderza tuż obok bramki.
19' Wójciak bez problemów mija obrońcę 3M i strzela - Symonowicz z trudem odbija piłkę poza światło bramki.
20 Herbuś z dystansu i z trudem, na raty piłkę chwyta Kwiatkowski.
21' Bartłomiej Olejnik w kontrze mija obrońcę i natychmiastowo strzela - wprost w koszyczek bramkarzowi.
23' Zbyt lekki strzał z główki w wykonaniu Wójciaka pada łatwym łupem Symonowicza.
24' Kolejny raz w akcji Wójciak, tym razem oddał mocniejszy strzał, ale również nie był w stanie zaskoczyć świetnie ustawionego Symonowicza.
25' Słupek ratuje Kwiatkowskiego po strzale Tomasza Bałagi!
25' (2:3) - Wójciak na prawą stronę świetnie zagrywa do niepilnowanego Kozickiego, a ten strzałem z pierwszej piłki, przy słupku pokonuje Symonowicza. Castorama wychodzi na prowadzenie!
27' Strzał Bartłomieja Wojteczka z woleja i kapitalną interwencją popisuje się Kwiatkowski, ratując swoją od utraty gola!
28' Wójciak w efektowny sposób, nożycami oddaje uderzenie, po którym Symonowicza od straty bramki ratuje słupek!
30' Herbuś piętką zagrywa do Bałagi, a strzał zawodnika z numerem "10" bardzo dobrze broni Kwiatkowski!
31' (2:4) - Olejnik płaskim strzałem zza pola karnego, przy słupku zaskakuje Symonowicza!
32' (3:4) - Błyskawiczna odpowiedź 3M. Rozklepana defensywa przeciwników. Dzwonek świetnie zagrywa do Herbusia, a ten umieszcza futbolówkę w niemalże pustej bramce!
33' Kontra Castoramy. Z piłką popędził Wójciak i zakończył solową akcję mocnym strzałem, po którym świetnie interweniuje Symonowicz!
34' Wójciak świetnie zagrywa pod bramkę do Kozickiego, a ten mając przed sobą tylko i wyłącznie bramkarza, fatalnie kiksuje, uderzając tuż obok słupka!
34' Wojteczek zza pola karnego i instynktownie nogami interweniuje Kwiatkowski.
34' Wójciak kontra Symonowicz i piłka przelatuje tuż obok bramki.
35' Najpierw Dzwonek z główki uderza wprost w bramkarza, a po chwili golkiper 3M zatrzymuje Wójciaka.
35' - Czas dla Castoramy Korona!
36' Wójciak w kontrze zagrywa do Olejnika, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem, trafia wprost w niego!
38' (3:5) - Kontra Castoramy 2:1. Wójciak wystawia piłkę jak na tacy Olejnikowi, a ten z najbliższej odległości pokonuje Symonowicza.
39' (3:6) - To już mamy po meczu! Hattricka kompletuje Olejnik i Castorama prowadzi już trzema golami!
40' (3:7) - Kapitalna akcja Wójciaka, który minął po drodze dwóch rywali i strzałem obok wychodzącego z bramki golkipera podwyższa prowadzenie swojej drużyny.

Bardzo emocjonujący mecz w którym do 38 minuty ważyły się losy tego kto zwycięży. Gdy wydawało się, że będzie remis, wtedy to Castorama zadała zabójcze trzy ciosy i ostatecznie zwyciężyła - 7:3. Tym samym weekend może uznać za udany, bowiem zgarnęła sześć punktów i awansowała na piąte miejsce w tabeli. Co do ekipy 3M to była to jej czwarta porażka tej zimy i ciągle zespół ten zajmuje ostatnie miejsce w stawce. Jeżeli podopieczni Jacka Nosewicza chcą pozostać w 1 lidze na kolejny sezon, to muszą zacząć punktować. Następnym razem 3M zmierzy się z Akademią Wojsk Lądowych, a team Sławomira Kozickiego również "stanie w szranki" z AWL-em.