06.01 godz. 17:40, Przesmyckiego 10, Sedzia: Kamil Struski
Skład: Pondel, Słowiński, Gruszka, Kloczkowski, Rudzki, Krysiak, Lungu, Olkowski, Giermek
Skład: Wędzonka, Kurman, Backer, Weber, Głodek, Orszewski, Głowacki, Kozubek, Borowiak, Skalski
13' Damian Rudzki
20' Mateusz Giermek
21' Adrian Lungu
29' Damian Rudzki
22' Dariusz Głowacki
38' Krzysztof Weber
Zawodnik meczu: Damian Rudzki (Trzy bramki, asysta, duze brawa dla Mateusza Giermka za znakomite podania. )

Politechnika Wrocławska w grudniu rozpoczęła swój marsz w kierunku powrotu do Superligi. Na inauguracje pokonała bez większych problemów - 3M - 6:1 i dała jasny sygnał, że trzeba na nią uważać. W święto Trzech Króli zespół Jarosława Marszałka "stanie w szranki" z czwartą siłą pierwszej ligi z poprzedniego sezonu, czyli z Tomtexem. Dla "Połączonych Piłką" będzie to inauguracyjne starcie w tym sezonie, ale mogliśmy ich już oglądać w tegorocznym Świątecznym Karpiu, w którym wyśrubowali najlepszy wynik w historii, wygrywając dwa mecze i wchodząc tym samym do ćwierćfinału. Rozgrywki pucharowe to jednak zupełnie inne granie niż te ligowe. Przed zbliżającym się sezonem team Michała Pondla znowu nieco przemeblował skład, a nowymi graczami jego drużyny zostali m.in Adrian Lungu znany z Cloud Raiders, Mateusz Olkowski z Husarii Bagdad i Mariusz Krysiak ze Szpilmacherów. Jak mawia kierownik Tomtexu - co będzie to będzie, a sezon zimowy jest przygotowaniem do wiosennej walki w WLB. Jak zatem zaprezentują się "czerwoni" w starciu przeciwko zdecydowanie bardziej zgranemu i doświadczonemu PWR-owi? Zobaczymy.

3' faul Politechniki,rzut wolny, żle rozegrany
5' Dariusz Głowacki wysoko nad bramką
7' dobra obrona bramkarza Politechniki, uderzał Marcin Backer
9' strzał Krzyśka Webera dobrze broni bramkarz
10' (0:1) Mateusz Giermek podaje do Rudzkiego a ten strzela celnie strzela obok bezradnego bramkarza
13' (0:2) znowu Giermek podaje do Damiana Rudzkiego a ten z 4 metrów nie daje szans bramkarzowi!
16' strzał Krzyśka Webera pół metra obok słupka
18' Damian Rudzki po dobrym zwodzie minimalnie obok słupka
20' (0:3) tym razem zamiana ról, asystuje Rudzki a bramkę strzela Mateusz Giermek
21' (0:4) piękna akcja, Kloczkowski podaje a Adrian Lungu strzela piękną bramkę!
22'(1:4) Dariusz Głowacki strzela pierwszą bramkę dla Politechniki!
23' rzut wolny dla Politechniki, uderzać będzie Weber, strzela ale w mur!
25' dobra akaja Politechniki ale ostatnie podanie było niecelne, szkoda
27' Rudzki odbiera piłkę kolo swojego pola karnego, popędził pod bramkę i został sfaulowany, uderza Adrian Lungu, nad poprzeczką
29' (1:5) bramkę zdobywa Damian Rudzki, to już trzeci gol tego zawodnika
33' uderzenie Webera mija słupek o metr
34' ze szpica strzela Marszałek, obok słupka
36' Głowacki zablokowany po strzale po rzucie rożnym
36' wolny dla Politechniki, Weber w mur
37' czas dla drużyny Tomtex
38' (2:5) Krzysztof Weber strzela drugą bramkę dla Politechnmiki, chyba jednak za późno by wyrównać

Mecz pod wyraźne dyktando Tomtexu, który stale zagrażał przeciwnikom, głownie za sprawą fantastycznie współpracującej pary: Damian Rudzki - Mateusz Giermek, która siała popłoch pod bramką ekipy Politechniki. Wynik odzwierciedla przebieg gry, najjaśniejszym punktem Politechniki był Krzysztof Weber, który swoją dobrą grę udokumentował bramką pod koniec meczu. Pewna wygrana Tomtexu.

autor: Paweł Kubów