Skład: Kulesza, Siwik, Siwik, Siwik, Olszewski, Izydorczyk, Deryło, Pasternak
Skład: Kwiatkowski, Maćkowiak, Gwardyński, Kozicki, Stochalski, Wójciak, Olejnik, Basta
37' Arnold Siwik
6' Patryk Wójciak
18' Patryk Wójciak
23' Dawid Basta
25' Sławomir Kozicki
34' Sławomir Kozicki
38' Patryk Wójciak
Zawodnik meczu: Patryk Wójciak (Motor napędowy Castoramy, bez którego o jakiekolwiek punkty byłoby niezwykle trudno. Patryk harował na całym boisku, zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Spotkanie zakończył strzeleniem hattricka i zanotowaniem asysty. )

Drugim meczem "pokarpiowym" będzie starcie beniaminka - Castoramy Korona z Kluehem. Ten drugi zespół, podobnie jak wcześniej wspomniany Złoty Lew (poprzednio - RTV Euro AGD), zmienił nazwę, wcześniej mieniąc się Hectasem. Dawne "Pingwiny" przed rokiem zajęły wysoką - piątą lokatę i zakończyły sezon trzy punkty za miejscem premiowanym awansem do Superligi. Teraz nieco przemeblowani, również nie zamierzają łatwo oddawać punktów, a od wygranej do wygranej prowadzić ma ich wicekról strzelców z zimy - Marek Olszewski, wraz z posiadającym "żelazne płuca" - Amadeuszem Siwikiem. Na tych dwóch graczy musi uważać ekipa Sławomira Kozickiego, chcąc zdobyć premierowe punkty w pierwszej lidze. Sama jednak ma się czym pochwalić, bowiem w poprzedniej kampanii ligowej była jedną z drużyn grających bardziej atrakcyjny futbol. Co prawda dało to dopiero piąte miejsce w lidze, ale na skutek "wycofania się" The Hornets i Moico, "niebieskich" będziemy mogli teraz oglądać w wyższej klasie rozgrywkowej. Najbardziej zapamiętaliśmy u nich fenomenalnego Patryka Wójciaka, który był liderem Castoramy i strzelił 16 goli, ustępując tylko Piotrowi Buczyńskiemu z Moico (24 gole). Czy również na wyższym szczeblu, debiutant nadal będzie grał tak dobrze, a Wójciak stanie się postrachem także wśród pierwszoligowych przeciwników? Czy na inauguracje uda się Kozickiemu i jego kolegom zapunktować, pokazując tym samym, że nie zamierzają być tylko i wyłącznie chłopcem do bicia? Czy może to Klueh lepiej spożytuje swoje doświadczenie i ogranie we Wrocbalu i to on z przytupem wejdzie w nowy sezon? Czas pokaże!

2' (0:1) - Amadeusz Siwik oddaje płaski strzał z prawej strony i piłka wpada do bramki w sam jej środek! Nie najlepsza interwencja Radosława Kwiatkowskiego i mamy otwarcie wyniku!
3' Arkadiusz Gwardyński huknął na bramkę Klueh praktycznie z własnej połowy i futbolówkę nad poprzeczką przenosi Michał Pasternak.
4' Amadeusz Siwik staje oko w oko z Kwiatkowskim i przegrywa ten pojedynek!
5' Marek Stochalski z dystansu strzela i poprzeczka ratuje Pasternaka od utraty gola!
6' (1:1) - Gwardyński oddaje kąśliwe uderzenie z prawej strony i niepewnie nogami interweniuje Pasternak, który praktycznie "podaje" futbolówkę pod nogi Patryka Wójcika, a ten takiego prezentu nie marnuje i pakuje piłkę do pustej bramki! Mamy remis!
7' Druga próba Stochalskiego z dystansu i po raz kolejny futbolówka zatrzymuje się na poprzeczce! Do zdobycia pięknej bramki zabrakło naprawdę niewiele!
8' Rafał Kulesza zza pola karnego uderza z "dużego palca", ale ta próba jest zbyt lekka, aby zaskoczyć Kwiatkowskiego, który na na raty wyłapuje to uderzenie.
10' Wójciak na wolne pole zagrywa do Przemysława Banii, a ten mając przed sobą tylko bramkarza - uderza tak, że ten bez większego wysiłku udanie interweniuje nogami.
11' Wójciak na lewej stronie mija najpierw Amadeusza Siwika, później Armanda Siwika i z dość ostrego kąta uderza nieznacznie obok dalszego słupka bramki Klueh.
12' Sławomir Kozicki notuje centrostrzał, który zamienia się w podanie Dawida Basty, a ten z pierwszej piłki trafia tylko i wyłącznie w poprzeczkę!
15' Dwie kapitalne interwencje Kwiatkowskiego, który najpierw ofiarnie zatrzymuje strzał Amaduesza Siwika, a po chwili Marka Olszewskiego!
18' Rzut wolny przed polem karnym dla Klueh. Do jego wykonania podchodzi Amadeusz Siwik i uderza wprost w bramkarza!
18' (2:1) - Marcin Maćkowiak z prawej strony strzela i trafia w słupek! Futbolówka odbija się na tyle niefortunnie dla dawnego Hectasu, że ta spada pod nogi Wójciaka, który z pierwszej piłki strzela, po ziemi, idealnie przy dalszym słupku bramki Pasternaka.
19' Czas dla Klueh!
20' Olszewski huknął z rzutu wolnego - Kwiatkowski odbija piłkę do góry!
21' (2:2) - Kulesza z prawej strony zagrywa pod bramkę do Arnolda Siwika, a ten strzelając z najbliższej odległości doprowadza do remisu!
22' Armand Siwik z prawej strony podaje do lepiej ustawionego Arnolda Siwika, który nie trafia staje przed szansą na gola, lecz nie trafia w piłkę i rozpoczniemy od bramki!
23' (3:2) - Bartosz Olejnik prostopadle zagrywa w pola karne do Basty, a ten strzałem z pierwszej piłki, po ziemi, przy słupku zaskakuje Pasternaka.
25' Żółta kartka dla Sławomira Kozickiego za faul!
26' Amadeusz Siwik zza pola karnego i nogami świetnie interweniuje Kwiatkowski.
27' Z woleja strzela Kozicki i trafia wprost w dobrze wychodzącego z bramki przeciwnika!
30' (3:3) - Kulesza mając trochę miejsca z lewej strony przed polem karnym oddaje strzał, po którym futbolówka odbija się od słupka i ląduje w sieci! Asystę przy tym trafieniu notuje Michał Izydorczyk!
31' Arnold Siwik mija na skrzydle obrońcę Castoramy i mocno strzela, lecz nie zaskakuje tym uderzeniem Kwiatkowskiego, który odbija piłkę przed siebie.
33' Wójcika wychodzi w sytuacji sam na sam z bramkarzem i...trafia w słupek!
33' Stochalski po raz kolejny huknął z dystansu i łapie się za głowę, bowiem piłka po raz trzeci ląduje na poprzeczce bramki Pasternaka.
33' Czas dla Klueh!
34' (4:3) - Kontra Castoramy. Wójciak do Kozickiego, a ten strzałem przy dalszym słupku przywraca prowadzenie "niebieskim". Ładny gol kapitana "beniaminka".
37' Akcja braci Siwików. Armand do Amadeusza, a ten z pola karnego technicznie uderza...w poprzeczkę!
37' (4:4) - Rozmontowana defensywa Castoramy. Olszewski idealnie zagrywa w pole karne do Arnolda Siwka, a ten płaskim strzałem przy słupku doprowadza do remisu!
38' Czas dla Castoramy!
38' (5:4) - Udany przechwyt Kozickiego i natychmiastowa kontra. Zawodnik ten zagrywa na wolne pole do Wójciaka, a ten mając przed sobą tylko bramkarza, strzałem po ziemi w długi róg - pokonuje Pasternaka po raz trzeci w tym meczu!
39' Która to już poprzeczka w tym spotkaniu! Tym razem w obramowanie bramki trafia Basta.

Po meczu jednostronnym pomiędzy Drukgrafem a Złotym Lwem, przyszedł czas na prawdziwe widowisko, w którym nie brakowało niczego. Było wiele akcji, dużo walki, pięknych bramek i przede wszystkim emocji. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem - 4:4, wtedy w 38 minucie, tytuł MVP przypieczętował Patryk Wójciak, strzelając zwycięskiego gola! Tym samym beniaminek zrobił pierwszy krok w kierunku wywalczenia sobie szybkiego utrzymania. Tym samym Castorama pokazała, że trzeba na nią uważać i na pewno nie jednemu rywalowi napsuje jeszcze krwi. Co do dawnego Hectasu to wcale nie był gorszy od swojego przeciwnika, ale jak to w piłce nożnej bywa, strzelił jednego gola mniej i nie udało mu się zgarnąć choćby jednego oczka. Nie można ich jednak przekreślać, bo jest to przecież pierwszy mecz sezonu! Następnym razem Klueh "stanie w szranki" z Drukgrafem Mirków, zaś Castorama podejmie Na Szańcach 7a!