26.02 godz. 13:00, Przesmyckiego 10, Sedzia: Tomasz Pondel
( 0 : 1 )
Skład: Komorowicz, Olejniczak, Styczyński, Bogusz, Schmidt, Sobczyk
Skład: Piechnik, Furmanek, Maczuga, Kruk, Bielaszka
2' Arkadiusz Bogusz
24' Artur Komorowicz
29' Konrad Schmidt
36' Włodzimierz Styczyński
37' Łukasz Bielaszka (Gol samobójczy)
38' Włodzimierz Styczyński
39' Włodzimierz Styczyński
32' Przemysław Kruk
Zawodnik meczu: Włodzimierz Styczyński (Najaktywniejszy gracz w tym spotkaniu. Zdobywca 3 goli dla swojego teamu. Kreował sytuacje dla swojej drużyny w ofensywie, a swoimi zagraniami i strzałami nękał defensywę rywali.)

Bardzo dobry sezon rozgrywa inny z beniaminków - Michałki. Ten już jest pewny utrzymania i w najlepszym wypadku zakończy sezon na piątej lokacie. "Pomarańczowi" muszą jednak pokonać niżej notowany Oponix i jest to dosyć realne. Pamiętać trzeba, że "czerwoni" nie są jeszcze pewni, że unikną degradacji i na pewno do ostatniej kropli potu walczyć będą o jak najbardziej korzystny rezultat. Czy defensywa dowodzona przez Zbigniewa Piechnika znajdzie sposób na zatrzymanie ofensywnego duetu przeciwników - Arkadiusz Bogusz-Adrian Sobczyk? Zobaczymy.

2' (0:1) Arkadiusz Bogusz zdobywa pierwszego gola w tym meczu.
3' Piłka po strzale Adriana Sobczyka trafia w słupek bramki Oponixu.
5' Uderzenie Włodzimierza Styczyńskiego minimalnie mija lewy słupek bramki Zbigniewa Piechnika.
6' Przemysław Kruk w ciężkiej sytuacji oddaje niecelne uderzenie w kierunku bramki Michałków.
8' Czas dla Oponixu.
10' Podanie Kruka do Maczugi i zawodnik Oponixu nie trafia czysto w piłkę, która mija światło bramki Konrada Schmitd .
13' Dobra interwencja golkipera Oponixu na przedpolu swojej bramki i tylko od wrzutu z autu grę wznowią piłkarze Michałków.
15' Artur Komorowicz podaje w pole karne do Włodzimierza Styczyńskiego, który oddaje strzał w bramkarza i piłkę za zamieszaniu w polu karnym Oponixu wybijają obrońcy.
16' Komorowicz oddaje strzał w dobrze ustawionego bramkarza Oponixu.
17' Kolejny raz dobrze ustawony w bramce Zbigniew Piechnik broni uderzenie Arkadiusza Bogusza.
18' Czas dla Michałków.
19' Łukasz Bielaszka widząc wysuniętego bramkarza drużyny Michałków strzela ze swojej połowy wysoko ponad bramką.
22' Styczyński oddaje uderzenie zza pola karnego, golkiper Oponixu dobrze udbija to uderzenie.
23' Michał Furmanek
24' (0:2) Niecelne podanie Zbigniewa Piechnika z rzutu wolnego do przeciwnika, piłka znalazła się pod nogami Artura Komorowicza, który z własnej połowy lobem zdobywa gola!
26' Włodzimierz Styczyński podaje do niepilnowanego Roberta Olejniczaka, który zdecodował się na strzał lecz Zbigniew Piechnik nie daje się zaskoczyć i odbija to uderzenie.
27' Techniczny strzał Michała Furmanka minimalnie mija światło bramki Michałków.
29' (0:3) Wysoko grający bramkarz Michałków otrzymuje piłke na prawe skrzydło i Konrad Schmitd strzałem po krótkim rogu zobywa bramkę!
31' Czas dla Oponixu.
32' (1:3) Michał Furmanek podaje do Przemysława Kruka, a ten znajduje lukę między obrońcami i zdobywa gola po strzale z linii pola karnego.
33' Strzał z ostrego kąta Maczugi, dobrze broni Konrad Schmitd.
34' Znów dobrze na linii bramkowej ustawiony golkiper Oponixu, tym razem odbija uderzenie Roberta Olejniczaka.
36' (1:4) Po zamieszaniu w polu karnym Oponixu piłkę do bramki będąc faulowanym kieruje Włodzimierz Styczyński
37' (1:5) Łukasz Bielaszka zagrywa piłkę z rzutu rożnego do własnego bramkarza, ten nie trafia w futbolówkę która wpada do bramki!
38' (1:6) Strzał Roberta Olejniczaka zatrzymuje się na słupku lecz dobrze ustawony w polu karnym był Włodzimierz Styczyński, który umieścił piłkę w bramce.
39' (1:7) Bogusz podaje do Styczyńskiego, a ten umieszcza piłkę w bramce po strzale po krótkim rogu.

Dość jednostronne spotkanie, w którym górą byli piłkarze Michałków. Zawodnikom Oponixu zabrakło doświadczenie i umiejętności w stosunku do rywali i ławki rezerwowej, która dałaby 2 oddech na placu gry.

autor: Marcin Niciński