29.01 godz. 22:00, Redeco, Sedzia: Tomasz Pondel
( 0 : 2 )
Skład: Piechnik, Stefańczyk, Nowak, Furmanek, Maczuga, Kruk, Bielaszka
Skład: Konieczny, Rodzik, Kościuk, Jaskólski, Drożyński, Bagiński, Bębenek
12' Kamil Nowak
14' Krystian Bagiński (Gol samobójczy)
27' Michał Furmanek
29' Sebastian Kościuk
36' Sebastian Kościuk
38' Krystian Bagiński
Zawodnik meczu: Zbigniew Piechnik (Gdyby nie bardzo dobra postawa Zbyszka między słupkami - Oponix nie byłby w grze o wygraną, ani nie ugrałby remisu. Bramkarz ten zanotował wiele kapitalnych interwencji. Wyróżnić należy także Sebastiana Kościuka i Patryka Drożyńskiego.)

Gwiezdne Wojny w końcu wzięły się w garść i przed tygodniem mogły cieszyć się z pierwszej wygranej w sezonie 2016/2017. Była to jednak wygrana ze słabo radzącym sobie beniaminkiem - GM Roads. Prawdziwe wyzwanie czeka ekipę Mateusza Jaskólskiego w niedziele wieczorem, kiedy to zmierzy się z nieprzewidywalnym Oponixem. Dawne FC Moose wygrało do tej pory zaledwie jedno spotkanie i również nie jest pewne pozostania w najwyższej klasie rozgrywkowej. "Czerwoni" muszą zatem zwyciężyć z GW, a wtedy będą spokojniejsi. Czy to im się uda? Jak będzie przebiegał ostatni mecz w historii na Redeco? Zobaczymy. Oponix przystąpi do meczu osłabiony, ponieważ radzić będzie musiał sobie bez Marka Koniecznego i Adama Widery.

1' Patryk Drożyński staje przed szansą na gola, ale jego uderzenie ofiarnie broni Zbigniew Piechnik.
3' Sebastian Kościuk w pole karne zagrywa do Drożyńskiego, a ten z bliskiej odległości uderza tuż obok słupka.
4' Mateusz Jaskólski huknął z dystansu, ale futbolówka po jego próbie przeleciała wysoko nad poprzeczką.
9' Krystian Bagiński oddaje strzał z narożnika pola karnego i udanie broni go Piechnik.
10' Pierwszy w zasadzie groźny strzał. Indywidualny rajd Przemysława Stefańczyka zakończony zostaje uderzeniem, które nogami broni Bartosz Konieczny.
11' Jaskólski sprzed pola karnego strzela, po ziemi - obok słupka!
12' (0:1) - Rozklepana defensywa Gwiezdnych Wojen po szybkiej kontrze. Łukasz Bielaszka zagrywa pod bramkę do Kamila Nowaka, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje Koniecznego!
13' Po ziemi strzela Kościuk i futbolówkę udanie wyłapuje bramkarz.
14' (0:2) - Strzał Stefańczyka, rykoszet i piłkę do własnej siatki pechowo pakuje Bagiński.
14' Drożyński na skrzydło do Krzysztofa Bębenka, a ten z pierwszej piłki uderza, tak, że z trudem Piechnik odbija "balon" do boku.
17' Grzegorz Rodzik zagrywa piłkę wprost pod nogi Bielaszki, a ten oddaje strzał sprzed pola karnego - nad poprzeczką. W odpowiedzi próba Bagińskiego - także niecelna.
18' Wznowienie piłki ręką przez Piechnika. Ten podaje ją do Stefańczyka, który staje oko w oko z Koniecznym i przegrywa ten pojedynek.
19' Nowak kąśliwie strzela z dystansu i instynktownie jego strzał broni Konieczny.
20' Jaskólski do Bagińskiego, a ten mocno strzela z lewej strony tak, że futbolówkę do boku zbija Piechnik.
22' Mocny strzał Jaskólskiego z lewej strony przelatuje tuż obok bramki Oponixu.
23' Kapitalna interwencja Piechnika po strzale Drożyńskiego.
24' Ze "szpica" uderza Kościuk i piłkę z trudem na róg zbija Piechnik! Po chwili na bramkę strzela Drożyński i znowu udanie broni jego uderzenie bramkarz.
25' Boczna siatka po strzale Rodzika z pola karnego. W odpowiedzi mamy kontrę Oponixu i Stefańczyk z bliska trafia w dobrze ustawionego Koniecznego.
26' Kolejny mocny strzał Kościuka i znowu czujny w bramce jest Piechnik, który na raty wyłapuje piłkę.
26' Drożyński zabiera się z piłką, mija obrońcę i płasko strzela obok słupka.
27' (0:3) - Michał Furmanek do Sławomira Maczugi, ten odgrywa Michałowi piłkę w polu karnym, po czym zawodnik z "5" na plecach umieszcza ją bardzo pewnie, tuż przy słupku.
29' (1:3) - Kościuk wygrywa walkę o pozycję z Maczugą i strzałem z woleja, przy słupku zaskakuje Piechnika.
30' Drożyńskiego strzał z woleja przelatuje obok bramki.
30' Czas dla Oponixu!
31' Kontra Gwiezdnych Wojen. Jaskólski w tempo do Drożyńskiego, a ten z prawej strony strzela po ziemi - tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Piechnika.
33' Dwie kapitalne interwencje Piechnika po strzałach Kościuka i Drożyńskiego.
34' Podanie Jaskólskiego w pole karne i tam akcji nie zamyka Bagiński.
36' Nawet bramkarz wspomaga swoich kolegów w akcjach ofensywnych. Strzał Koniecznego nogami broni Piechnik.
36' (2:3) - Kościuk huknął sprzed pola karnego, piłka odbija się jeszcze od poprzeczki i wpada do siatki. Gwiezdne Wojny walczą!
37' Fatalne pudło Jaskólskiego po strzale z pola karnego!
38' (3:3) - Bagiński wykorzystuje błąd w kryciu w obronie Oponixu i strzałem z najbliższej odległości pod poprzeczkę zaskakuje Piechnika.

Gdyby wskazać największych pechowców Superligi, to byliby to gracze Oponixu. Ci po raz kolejny jakby nie było na własne życzenie - stracili punkty. Prowadzili już 3:0 z Gwiezdnymi Wojnami, ale nie dowieźli tego wyniku do końca. Zapomnieli o defensywie i ostatecznie podzielili się punktami ze swoim rywalem, remisując 3:3. Wielu może ganić dawne FC Moose, ale trzeba przede wszystkim wyróżnić Gwiezdne Wojny, które do końca wierzyło w korzystny rezultat i dogoniło swojego adwersarza, robiąc tym samym kolejny kroczek w kierunku pozostania w elicie. Zespół Mateusza Jaskólskiego ma traci już tylko dwa oczka do miejsca niezagrożonego spadkiem. Następnym razem GW zmierzy się z HTS-em, zaś Oponix podejmie OKS Sokół Wrocław.