22.01 godz. 14:30, Redeco, Sedzia: Andrzej Malec
3 : 4
( 3 : 2 )
Skład: Paukszt, Turski, Rejmer, Kubasiewicz, Galuś, Hajdamowicz, Pirga, Kanak
Skład: Piechnik, Stefańczyk, Lewalski, Furmanek, Konieczny, Kruk, Bielaszka
15' Adam Kubasiewicz
16' Piotr Galuś
23' Kamil Pirga
32' Piotr Galuś
3' Przemysław Kruk
5' Marek Konieczny
18' Marek Konieczny
19' Marek Konieczny
31' Przemysław Stefańczyk
Zawodnik meczu: Piotr Galuś (Trudno było wybrać zawodnika meczu w tym spotkaniu. Wybór pada zatem na Piotrka, który odznaczał się aktywnością, strzelił dwa gole w tym tego dającego wygraną. Wyróżnić trzeba także Marka Koniecznego. )

Fenomenalna seria Alpine Stars trwa w najlepsze. Zespół Jacka Kanaka i Arkadiusza Majby nie przegrał ligowego spotkania we Wrocbalu od 9 marca 2014 roku, czyli od ponad 20 spotkań. Trzeciemu zespołowi poprzedniego sezonu - Oponixowi będzie ciężko znaleźć sposób na pokonanie "Alpiny", ale posiada on na tyle jakości w swoich szeregach, żeby napsuć wiele krwi faworytowi. Marek Konieczny może swoimi zagraniami zdemontować każdą defensywę w lidze, ale czy jego koledzy dotrzymują mu kroku i będą cieszyć się z kolejnych punktów? Czy raczej Jakub Rejmer i spółka pozostawią kolejnego rywala w polu pokonanych i nie stracą kontaktu ze ścisłą czołówką ligi?

1' Uderzenie Jakuba Rejmera z lewej strony i na raty piłkę wyłapuje Zbigniew Piechnik.
3' (1:0) - Rozklepana defensywa Alpine Stars. Marek Konieczny do Michała Furmanka, który odgrywa piłkę do Przemysława Kruka, a ten staje oko w oko z Piotrem Turskim i strzałem od słupka - pakuje piłkę do siatki.
4' Strzał Konrada Hajdamowicza z prawej strony i nogami wspaniale interweniuje Piechnik.
5' Uderzenie Rejmera z pola karnego ląduje na słupku bramki strzeżonej przez Piechnika!
5' (2:0) - Marcin Józefowicz zagrywa idealnie na wolne pole do Marka Koniecznego, a ten mocnym strzałem przy dalszym słupku pokonuje Turskiego!
6' Dobra interwencja Piechnika po kąśliwym strzale Adama Kubasiewicza!
9' Uderzenie Hajdamowicza z prawej strony i Piechnik pechwnie chwyta piłkę.
10' Kontra Oponixu. Józefowicz do Kruka, a ten mając trochę miejsca przed polem karnym decyduje się na techniczne uderzenie, które Turski zbija na róg.
15' (2:1) - Kubasiewicz-Rejmer-Kubasiewicz i ten ostatni będąc w polu karnym oddaje mocny strzał, który ląduje w bramce tuż przy słupku, obok bezradnego Piechnika!
16' (2:2) - Mocny strzał Piotra Galusia z dystansu i piłka po interwencji Piechnika wpada do siatki!

16' Furmanek z prawej strony w pole karne do Kruka, a ten z bliska trafia w dobrze ustawionego Turskiego!
17' Galuś do Kanaka, a ten zagrywa górną piłkę w pole karne do Hajdamowicza, który oddaje strzał z główki - nad poprzeczkę!
18' (3:2) - Szybki atak Oponixu w którym Konieczny oddaje strzał sprzed pola karnego, z dużego palca, po którym piłka odbija się od słupka i znajduje drogę do bramki!
19' Konieczny fauluje Hajdamowicza i zostaje ukarany żółtą kartką!
21' Słupek po strzale Kubasiewicza!
21' Kubasiewicz kontra Piechnik i ofiarną interwencją popisuje się golkiper Oponixu!
22' Kontra Oponixu! Józefowicz do Stefańczyka, a ten oddaje strzał z pierwszej piłki - obok bramki.
23' (3:3) - Po rykoszecie od obrońcy piłka wpada do siatki totalnie zmylając Piechnika. Z gola cieszyć może się zatem Kamil Pirga!
26' Strzał Józefowicza sprzed pola karnego pewnie wyłapuje Turski!
27' Uderzenie Rejmera mocne, po ziemi i udanie nogami po nim interweniuje Piechnik. Jeszcze jeden strzał, tym razem Grzegorza Paukszta i znowu kapitalnie broni golkiper Oponixu!
29' Próba Marka Koniecznego sprzed pola karnego i futbolówka po niej przelatuje tuż nad poprzeczką bramki Alpine Stars.
31' Stefańczyk fauluje Paukszta i zostaje ukarany zółtą kartką.
32' Z bliska uderza Kubasiewicz i po raz kolejny udanie interweniuje Piechnik.
32' (3:4) - "Alpina" wykorzystuje grę w przewadze i wychodzi na prowadzenie, po tym jak Piechnika pokonuje Galuś!
33' Rejmer kontra Piechnik i górą w tym pojedynku bramkarz Oponixu. Po chwili mocny strzał sprzed pola karnego oddaje Konieczny i Turski odbija piłkę do boku!
34' Rejmer obraca się z rywalem na plecach i oddaje mocny trzał, który świetnie broni nogami Piechnik!

Kapitalne widowisko zaprezentowały nam "Alpina" i Oponix. Było bardzo blisko sensacji, ale team Jacka Kanaka i Arkadiusza Majby jak na klasowy zespół przystało, kiedy nie szło - odwrócił losy meczu i zgarnął komplet oczek. Dawne FC Moose może czuć niedosyt, bo na remis zasługiwało. Koniec końców nie ugrało nic i nadal musi mieć się na baczności, bo o wywalczenie sobie utrzymania, będzie bardzo ciężko. Następne pary meczowe obu tych ekip to: Oponix - Gwiezdne Wojny oraz Alpine Stars - Car Zone Wrocław.