22.01 godz. 12:50, Redeco, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Komorowicz, Olejniczak, Styczyński, Bogusz, Schmidt, Sobczyk, Ozieraniec, Maziarz
Skład: Lisowski, Lament, Ujas, Ujas, Świder, Ujas, Całka
1' Artur Komorowicz
19' Adrian Sobczyk
25' Adrian Sobczyk
28' Adrian Sobczyk
29' Włodzimierz Styczyński
30' Adrian Sobczyk
34' Adrian Sobczyk
36' Adrian Sobczyk
37' Marcin Maziarz
38' Artur Komorowicz
39' Artur Komorowicz
11' Paweł Ujas
27' Paweł Ujas
31' Paweł Ujas
32' Radosław Lisowski
34' Przemysław Ujas
35' Marcin Lament
Zawodnik meczu: Adrian Sobczyk (Teatr jednego aktora. To co dzisiaj wyprawiał Adrian było niepojętne. Harował na całym boisku, a obrona HTS-u nie potrafiła znaleźć sposobu jak go zatrzymać. Gracz ten strzelił sześć bramek i zanotował asystę.)

Krok po kroku czyniąc - HTS chce sięgnąć po złote medale Superligi. Do tego potrzebne jest kolejne zwycięstwo, tym bardziej, że zespół Pawła Ujasa gra z beniaminkiem - Michałkami. Ten w trzech meczach ugrał trzy oczka i o powiększenie swojego dorobku - grając z pretendentem do mistrzostwa - będzie niezwykle ciężko. "Pomarańczowi" ostatnio zostali rozbici przez Car Zone - 1:9 i teraz będą chcieli się zrehabilitować. Czy defensywie dowodzonej przez Konrada Schmidta uda się zatrzymać Pawła Ujasa i jego bramkostrzelnych kolegów? Czas pokaże!

1' (0:1) - Ładna akcja Michałków. Robert Olejniczak z prawej strony zagrywa na wolne pole do Artura Komorowicza, a ten technicznym uderzeniem, z pierwszej piłki, w niemalże samo okienko - zaskakuje Marka Świdra! Mamy otwarcie wyniku!
5' Przemysław Ujas do Pawła Ujasa, ten podcina piłkę nad obrońcami Michałków. Do tej dopada młodszy z braci Ujas i oddaje strzał z główki, ale ten nie jest w stanie zaskoczyć Konrada Schmitda. Golkiper Michałków łapie futbolówkę bez większych problemów.
8' Kopia akcji bramkowej w ekipie Michałków. Olejniczak z prawej strony na przedpole do Komorowicza, a ten uderzeniem z pierwszej piłki, przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
11' (1:1) - Indywidualna akcja Pawła Ujasa, który mija obrońców, staje oko w oko z bramkarzem i płaskim strzałem przy słupku pokonuje Konrada Schmidta! Mamy remis!
15' Przekombinowana akcja Michałków. Komorowicz-Sobczyk-Komorowicz i ten drugi w dogodnej sytuacji nie strzela na "pustaka", a chce odgrywać, no i gola nie ma, bowiem obrońcy się wracają i zażegnują niebezpieczeństwo.
17' Mocny strzał Olejniczaka z prawej strony i słupek ratuje Świdra od utraty gola.
19' (1:2) - Indywidualna akcja Sobczyka, który przebiega niemalże połowę boiska, mija po drodze kilku rywali, wychodzi oko w oko z Świdrem i płaskim strzałem go pokonuje.
19' Uderzenie Przemysława Ujasa z najbliższej odległości kapitalnie broni Schmidt! Jeszcze dobitka - zablokowana przez obrońcę Michałków.
21' Paweł Ujas mija rywala i strzela sprzed pola karnego - obok słupka.
22' Płaski strzał Marcina Lamenta z dystansu i udanie po nim interweniuje Schmidt - zbijając piłkę na róg.
22' Jeszcze jeden strzał Lamenta i kolejna świetna interwencja Schmidta!
25' Paweł Ujas kontra Schmidt i jeszcze raz bramkarz Michałków wychodzi obronną ręką z pojedynku, z napastnikiem HTS-u.
25' (1:3) - Olejniczak do Sobczyka, a ten mając trochę miejsca przed polem karnym decyduje się na uderzenie, które po rykoszecie od obrońcy HTS-u wpada do siatki, totalnie zmylając przy tym Świdra!
27' (2:3) - Odpowiedź HTS-u. Pa.Ujas do Lisowskiego, ten mu odgrywa i kapitan HTS-u strzałem z bliska zaskakuje Schmidta.
28' (2:4) - Sobczyk mija Przemysława Ujasa, wbiega w pole karne i oddaje strzał końcówką buta, po którym piłka odbija się od słupka i wpada do siatki. Mamy hattricka.

29' Kolejna świetna akcja Sobczyka, zakończona strzałem obok słupka!
29' Słupek po uderzeniu Pawła Ujasa!
29' (2:5) - Świetna kontra Michałków i strzałem do pustaka piłkę do bramki pakuje Włodzimierz Styczyński.
30' (2:6) - Kolejna świetna akcja Sobczyka, który wyprzedza obrońcę, staje oko w oko ze Świdrem i uderzeniem obok wychodzącego golkipera podwyższa prowadzenie "pomarańczowych".
31' (3:6) - Odpowiedź HTS-u i piłkę do siatki pakuje Paweł Ujas!
32' (4:6) - Lisowski po składnej akcji swojej drużyny zmniejsza dystans do rywala, pakując piłkę do pustej bramki.

33' Czas dla Michałków!
34' Żółta kartka dla Przemysława Ujasa za faul na rywalu!
34' (4:7) - Kolejna kapitalna akcja Sobczyka, który będąc w polu karnym oddaje strzał przy krótkim słupku, obok starającego się interweniować Świdra!
35' (5:7) - Paweł Ujas zagrywa do Lamenta, a ten pakuje piłkę do pustej bramki.
36' Słupek po uderzeniu Marcina Maziarza!
36' (5:8) - To jest dzisiaj teatr jednego aktora. Jest nim Adrian Sobczyk, który wszystko co ma zamienia w gola. Kolejny jego strzał i kolejna bramka, już szósta!
37' (5:9) - Kontra Michałków. Ozieraniec do Maziarza, a ten pakuje piłkę do pustej bramki!
38' (5:10) - Sobczyk do Komorowicza w pole karne, a ten technicznym strzałem przy krótszym słupku, pilnowanym przez bramkarza - umieszcza futbolówkę w siatce.

39' (5:11) - Styczyński do Komorowicza, a ten pewnym strzałem do "pustaka" kompletuje hattricka.
40' Mirosław Ujas staje oko w oko ze Schmidtem i przegrywa ten pojedynek!

Sensacja! Beniaminek rozbił pretendenta do wywalczenia sobie mistrzowskiego tytułu i uczynił tym samym kolejny poważny krok w kierunku wywalczenia sobie spokojnego utrzymania. Zespół Artura Komorowicza zagrał kapitalnie, nieźle w defensywie i zabójczo skutecznie w ofensywie. Paweł Ujas i jego koledzy zanotowali historyczną klęskę w lidze, wypadli poza ligowe podium i chociaż nie składają broni, to jednak przed nimi arcytrudne mecze, w których o punkty będzie niezwykle ciężko. Następne pary meczowe obu tych ekip to: Japanserwis - HTS oraz Michałki - Politechnika Wrocławska OldBoys.