17.03 godz. 21:50, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
( 3 : 3 )
Skład: Pondel, Pondel, Czuchraj, Leszczyński, Wiktorowski, Toczek, Baran, Mrzygłód, Słowiński
Skład: Kaczmarczyk, Chmiel, Cholewa, Gorazdowski, Grobelny, Dubiel, Głuszek
3' Tomasz Słowiński
13' Tomasz Słowiński
18' Marcin Wiktorowski
15' Michał Grobelny
17' Daniel Kaczmarczyk
19' Damian Dubiel
29' Michał Grobelny
Zawodnik meczu: Karol Leszczyński (Karola drużyna przegrała, ale zawodnik ten był niezwykle aktywny, wszędzie było go pełno i zanotował nawet asystę. Wyróżnić trzeba także Tomasza Słowińskiego i Michała Grobelnego. )

Pojedynku pomiędzy Lux Torpedą, a JaCierpieDole FC starciem tytanów nazwać nie możemy. Nie oznacza to jednak, że nie będzie ciekawie. W tabeli wyżej stoi team Łukasza Czuchraja, który ma trzy punkty przewagi nad swoim najbliższym rywalem. JCD ma także minimalnie szczelniejsze formacje obronne. Atak lepiej wygląda z kolei u Torped - gdzie za strzelanie goli odpowiadają głównie Daniel Kaczmarczyk i Paweł Cholewa (ostatnio uaktywnił się także Artur Najgiebauer). W szeregach JCD piłka najbardziej słucha się Miszy Andrunyka, który na otwartym boiskach stoi między słupkami, a mimo pod balonem zdobył już 11 goli. Drugim pod względem skuteczności strzelcem jest Edward Mrzygłód, z siedmioma bramkami na koncie. Jak wyżej wymienionym osobom pójdzie trafianie do siatki w kolejce numer 11 i na czyje konto trafią punkty w tym trudnym do wytypowania pojedynku?

3' (0:1) - Błąd bramkarza FC Lux Torpeda, który zagrywa futbolówkę wprost pod nogi Tomasza Słowińskiego, ten go mija i pakuje piłkę do pustej bramki. Mamy otwarcie wyniku!
5' Mocny strzał Daniela Kaczmarczyka z dystansu i piłkę do boku zbija Jakub Pondel.
7' Indywidualna akcja Edwarda Mrzygłóda zakończona zostaje strzałem w boczną siatkę.
10' Kąśliwe uderzenie Michała Grobelnego sprzed pola karnego i po raz kolejny po nim udanie interweniuje młody golkiper JCD.
11' Słowiński mija rywala i zagrywa piłkę wzdłuż pola karnego do lepiej ustawionej Marty Toczek, która nie zamyka akcji na wślizgu. Robi to jednak Piotr Baran, który trafia tylko i wyłącznie w boczną siatkę.
12' Złe rozegranie w obronie przeciwników i piłkę do siatki może wpakować Baran, ale jego strzał z pierwszej piłki przelatuje wysoko nad poprzeczką!
13' (0:2) - Słowiński z piłką schodzi ze środka do skrzydła i strzałem przy krótszym słupku zaskakuje Chmiela.
14' Próba Damiana Dubiela i piłkę pewnie wyłapuje J.Pondel.
15' (1:2) - Kontratak Lux Torpedy. Grobelny nieatakowany przed polem karnym przeciwników oddaje strzał, który wpada do siatki tuż przy słupku obok zasłoniętego J.Pondla.
16' Mocny strzał Pawła Gorazdowskiego i piłkę na róg czujnie zbija golkiper przeciwników.
17' (2:2) - Kolejny szybki atak Lux Torpedy i mamy wyrównanie. Gorazdowski zagrywa idealnie do Kaczmarczyka, a ten strzałem do "pustaka" doprowadza do wyrównania.
18' (2:3) - Natychmiastowa odpowiedź ekipy Łukasza Czuchraja. Z rzutu rożnego Baran zagrywa do Karola Leszczyńskiego, ten podaje futbolówkę w pole karne do Marcina Wiktorowskiego, który uderzeniem z woleja - daje prowadzenie swojej drużynie.
18' Mocny strzał Kaczmarczyka - niepewnie J.Pondel zbija przed siebie i po chwili naprawia swój błąd, ale przy ofiarnej interwencji doznaje kontuzji. Z boiska jednak nie zejdzie, nie będzie zmiany między słupkami.
19' (3:3) - Z prowadzenia JCD długo się nie cieszyło. Po kolejnym kontrataku debiutant w OFC - traci trzeciego gola. Damian Dubiel strzałem z lewej strony, przy krótszym słupku zaskakuje J.Pondla, który mógłby w tej sytuacji zachować się nieco lepiej.
20' Uderzenie Mrzygłóda z dystansu przelatuje tuż obok bramki Chmiela.
21' Pierwsza odsłona zaczyna się lepiej dla Lux Torpedy. Strzał sprzed pola karnego oddaje Grobelny, ale piłka po jego próbie nieznacznie mija dalszy słupek bramki przeciwników.
23' Dośrodkowanie Michała Pondla zamienia się w strzał, który przelatuje tuż nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Chmiela.
25' Mrzygłód z łatwością mija przeciwnika na prawej stronie, ale jego strzał przelatuje daleko obok słupka.
27' Słowiński strzałem sprzed pola karnego stara się zaskoczyć golkipera drużyny przeciwnej, ale tego od utraty gola ratuje słupek!
29' (4:3) - Baran zachowuje się biernie w defensywie. Gracz z numerem "9" odpuszcza krycie Grobelnego, a ten uderzeniem pod poprzeczkę zaskakuje J.Pondla, dając tym samym prowadzenie swojej ekipie.
32' Słowiński wystawia piłkę jak na tacy Wiktorowskiemu, ten oddaje mocny strzał ale Chmile instynktownie wyciąga rękę i ratuje zespół przed utratą gola.
34' Kaczmarczyka strzał z dalszej odległości instynktownie broni bramkarz.
36' Grobelny w kontrze mija obrońcę i strzela - wysoko nad poprzeczką!
37' Leszczyński mija po drodze dwóch rywali i zagrywa w pole karne do swoich kolegów, którzy się jednak nie zorientowali i nie wykończyli akcji Karola.
38' Centra Łukasza Czuchraja przelatuje tuż obok spojenia słupka z poprzeczką!

Bardzo wyrównane widowisko z którego przebiegu remis byłby najbardziej sprawiedliwym rezultatem. Jednakże Lux Torpeda strzeliła jednego gola więcej i to ona mogła cieszyć się z wywalczenia trzech oczek. Tym samym gracze Daniela Kaczmarczyka wyszli ze "strefy spadkowej" i będą chcieli zakończyć sezon w środku stawki. JCD ma do końca sezonu dwa ciężkie mecze i trudno będzie im w nich zapunktować. W kolejnym meczu team Łukasza Czuchraja podejmie lidera - P.O.M Kigema, zaś Lux Torpeda "skrzyżuje rękawice" NG Engineering.