10.03 godz. 21:50, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Placek, Kalimow, Gawziński, Hubczak, Lechowski, Sokalski, Żarecki, Liczbik
Skład: Franz, Kucharski, Lechiniak, Habas, Gontarz, Niewiadomski, Rafalski, Jóźwiak, Podymkiewicz
4' Jacek Lechowski
10' Rafał Sokalski
14' Bartosz Liczbik
16' Wojciech Hubczak
26' Jacek Lechowski
34' Rafał Sokalski
39' Rafał Sokalski
40' Jacek Lechowski
5' Karol Rafalski
7' Marcin Lechiniak
9' Norbert Gontarz
19' Karol Rafalski
20' Krzysztof Habas
23' Karol Rafalski
33' Norbert Gontarz
Zawodnik meczu: Patryk Kalimow (Miał duży wkład w zdobycie 3 ważnych punktów. Zatrzymywał nie raz strzały graczy Ołera, zwłaszcza wtedy gdy wynik był na styku. Gdyby nie to nie wiadomo jak potoczyłyby się losy tego pojedynku. Wyróżnić należy też Sokalskiego, Lechowskiego i Rafalskiego.)

Zarówno Ołer Meble Ogrodowe, jak i Asplex znajdują się obecnie w strefie spadkowej. Ekipa Marka Kucharskiego jest jednak w znacznie lepszej sytuacji, bo ma tyle samo punktów (7) co dziesiąty FC brightONE, a jedynie gorszy bilans bramkowy o 12 trafień. Asplex zajmuje ostatnią lokatę, ma na koncie zaledwie trzy punkty, do tego najsłabiej spisującą się defensywę, o czym świadczą aż 74 stracone bramki. Ofensywa "Acerowców" również na kolana nie powala - mniej goli strzeliło w tej edycji tylko Moico. Mimo czterech punktów przewagi statystyki Ołera też nie są zbyt imponujące. Czy zespół Marka Kucharskiego pogrąży Asplex? A może "Acerowcy" znajdą sposób żeby odbić się od dna?

2' - Kąśliwy strzał w wykonaniu Bartka Liczbika, futbolówka przelatuje obok słupka.
4' - (0:1) Asplex wychodzi na prowadzenie i to z przytupem! Świetnie składa się do woleja Jacek Lechowski. Futbolówka wpada do siatki jeszcze odbijając się od słupka, a asystę przy tej pięknej bramce notuje Marcin Żarecki!
5' - (1:1) Nie nacieszyli się za długo z prowadzenia "Acerowcy". Do wyrównania doprowadza płaskim strzałem, po którym piłka też odbija się od słupka Karol Rafalski. Asystował natomiast Krzysztof Podymkiewicz.
7' - (2:1) Ołer na prowadzeniu - dopingowany przez swojego golkipera ("Uderz!") Marcin Lechiniak decyduje się na strzał z dystansu i okazuje się, że była to bardzo dobra decyzja - futbolówka wpada do bramki przy samym słupeczku nie dając szans na interwencję golkiperowi.
9' - (3:1) Uderzenie z dystansu "z kaziora" i mamy trzecią bramkę dla Ołera, a jej szczęśliwym zdobywcą jest Norbert Gontarz.
10' - (3:2) Bramkę kontaktową dla ekipy Asplexu zdobywa Rafał Sokalski.
14' - (3:3) Asplex wyrównuje, a na listę strzelców wpisuje się Bartek Liczbik.
16' - Z dobrej strony pokazuje się Kalimow, który udanie broni groźne strzały Rafalskiego i Podymkiewicza.
16' - (3:4) Wynik zmienia się jak w kalejdoskopie - tym razem prowadzenie obejmują "Acerowcy". Żarecki podaje do kompletnie niekrytego  Hubczaka, któremu nie pozostaje już nic innego, jak tylko dołożenie nogi i posłanie piłki do bramki.
18' - Podymkiewicz z dystansu, znów dobrze Kalimow.
19' - (4:4) No i znów mamy remis. Z narożnika boiska piłkę zagrywa Podymkiewicz, a podanie na gola zamienia Rafalski.
20' - (5:4) Co za mecz! Ołer obejmuje prowadzenie - Rafalski podaje do Habasa, a ten pokonuje strzałem z pola karnego Kalimowa!
22' - Kolejne udanie interwencje Kalimowa po strzałach graczy Ołera.
23' - (6:4) Płaski precyzyjny strzał Rafalskiego zmusza do kapitulacji Kalimowa. Karol ma już na koncie hat-tricka!
26' - (6:5) Asplex łapie kontakt - Liczbik podaje do Lechowskiego, ten strzela, a futbolówka przelatuje nad golkiperem Ołera.
30' - Liczbik trafia futbolówką w golkipera.
33' - Za nierozważny atak na nogi przeciwnika (wynikający ze spóźnionej interwencji) żółty kartonik ogląda Gontarz.
34' - (6:6) Liczbik strzela, bramkarz broni, ale z dobitką Sokalskiego już sobie nie radzi. Gol dla Asplexu oznacza anulowanie kary dwóch minut dla gracza Ołera.
36' - Podymkiewicz marnuje doskonałą okazję na wyprowadzenie Ołera na prowadzenie. Z obroną jego strzału żadnych kłopotów nie ma Patryk Kalimow.
37' - Znów Podymkiewicz i ponownie świetnie spisuje się golkiper Asplexu nogami broniąc strzał gracza Ołera zza pola karnego.
39' - (6:7) Precyzyjne uderzenie z rzutu wolnego w wykonaniu Rafała Sokalskiego. Asplex na prowadzeniu a do końca została minuta z małym okładem!
40' - (6:8) Nikt już chyba nie wydrze z rąk zwycięstwa Acerowcom - do siatki trafia Jacek Lechowski!
40' - (6:9) Ołer na kolanach - ponownie piłkę w bramce umieszcza Lechowski!

Wynik może być nieco niesprawiedliwy, bo z przebiegu całego spotkania Ołer sprawiał wrażenie drużyny grającej lepiej. Asplex miał za to Kalimowa, który nie raz skutecznie interweniował. Do tego cała drużyna "Acerowców" była zdeterminowana i do samego końca robiła wszystko, żeby ten mecz wygrać. Wola walki się opłaciła - w samej końcówce Asplexowi udało się wykorzystać dekoncentrację w szeregach rywala i w 120 sekund Ołer został znokautowany i balon opuścił z pustymi rękami. Ekipa Patryka Gawzińskiego inkasuje trzy punkty, co jednak nie poprawia jej sytuacji. Asplex nadal jest ostatni, strata do pierwszej bezpiecznej lokaty zmalała jednak do trzech oczek, wygrana z Ołerem może mieć więc kluczowe znaczenie w ostatecznym rozrachunku. Walka o przetrwanie w OFC1 trwa nadal - jeśli obie ekipy chcą opuścić strefę spadkową muszą myśleć o wygraniu następnych spotkań - Asplex z Wolves, a Ołer z KP Ogrodomanią.