08.03 godz. 22:35, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Kędzierski, Stachura, Matuszyk, Rejmer, Moskal, Gilewski, Galuś
Skład: Gawłowski, Waleszczyński, Śliżewski, Czarnecki, Zając, Dudek, Zając, Jaworski, Szydło
5' Piotr Galuś
8' Jakub Rejmer
23' Jakub Rejmer
25' Krystian Stachura
28' Piotr Galuś
39' Przemysław Matuszyk
3' Marek Zając
4' Piotr Zając
12' Wojciech Dudek
20' Krzysztof Waleszczyński
25' Marek Zając
31' Michał Szydło
35' Piotr Zając
37' Piotr Zając
Zawodnik meczu: Rafał Gawłowski (Drugi sezon z rzędu udało mu się zatrzymać FC Speca. Wybronił kilka bardzo groźnych strzałów, co z pewnością zaważyło na wyniku tego bardzo ważnego pojedynku.)

Ubiegłej zimy zespół Fulanito pokonał 5:3 FC Speca, co traktowane było jako niespodzianka. Zespół Grzegorza Kędzierskiego był wtedy pierwszy w tabeli, "Szachownice" były trzecie. Teraz sytuacja wygląda niemalże identycznie, z tym, że zespół Pawła Rumina jest nie trzeci, a czwarty. FC Spec gromi rywala za rywalem i jest niekwestionowanym kandydatem do złota na koniec tej edycji. Wygrana Fulanito byłaby więc, tak jak przed rokiem, sporą niespodzianką. Wtedy się jednak udało, przy dużym wkładzie broniącego jak w transie Gawłowskiego. Czy dzisiaj też golkiperowi "Szachownic" uda się zatrzymać zabójczo skutecznych Rejmera i Galusia?

3' - (1:0) Szachownice wychodzą na prowadzenie - Marek Zając uderza z lewej strony, a piłka wpada do siatki po długim!
3' - Waleszczyński obija poprzeczkę.
4' - (2:0) Ależ początek Fulanito. Strzał ze szpica z prawej flanki w wykonaniu Piotrka Zająca i Grzegorz Kędzierski musi wyciągać piłkę z siatki!
5' - (2:1) Piotrek Galuś pokonuje Gawłowskiego z rzutu wolnego z 10 metra!
8' - (2:2) Standardowa akcja FC Speca - Galuś podaje do Rejmera, a ten posyła futbolówkę do siatki.
10' - Uderzenie z dystansu Rejmera nogami broni Gawłowski.
12' - (3:2) Długo się nie zastanawiał Wojtek Dudek - dostał piłkę i uderzył z 15 metrów zaskakując tym strzałem stojącego między słupkami Kędzierskiego!
16'- Fatalne pudło Marka Zająca, piłka wędruje nad poprzeczką.
18' - Tomek Moskal posyła futbolówkę na słupek.
20' - (4:2) Krzysztof Waleszczyński wzorowo wykonuje rzut wolny!
20' Koniec pierwszej części spotkania! Szachownice schodzą na przerwę z dwubramkową zaliczką!
23' - (4:3) Galuś na prawo do Rejmera, strzał i mamy piłkę w sieci!
25' - (5:3) Arbiter Niciński pokazuje korzyść, a po chwili Kędzierski zostaje pokonany przez Marka Zająca!
25' - (5:4) Rejmer zagrywa do Stachury, a ten zmniejsza dystans do Fulanito!
27' - Techniczny strzał z rzutu wolnego w wykonaniu Marka Zająca, futbolówka przelatuje 15 cm nad poprzeczką.
28' - (5:5) Piotr Galuś z rzutu wolnego z 12 metrów posyła piłkę pomiędzy nogami Gawłowskiego i doprowadza do wyrównania!
30' - Wojtek Dudek nad poprzeczką.
31' - (6:5) Ale nam się zrobiło meczycho! Błąd Stachury bezlitośnie wykorzystuje Michał Szydło, z pola karnego pokonując Kędzierskiego!
34' - Fantastyczne dwie interwencje Gawłowskiego ratują Fulanito! Najpierw zatrzymany został strzał Moskala, później Galusia.
35' - (7:5) Piotrek Zając mija Kędzierskiego i posyła futbolówkę do bramki!
37' - (8:5) Michał Szydło podaje do Piotrka Zająca, a ten świetnym strzałem głową zaskakuje Kędzierskiego!
39' - Żołty kartonik za faul ogląda Przemek Matuszyk. Do wykonania wolnego podchodzi Waleszczyński i trafia w słupek!

Historia jednak lubi się powtarzać. Drugą zimę z rzędu Fulanito zostaje sprawcą niemałego zamieszania i sensacyjnie wygrywa z niepokonanym dotąd liderem. Jakby tego było mało ponownie jedną z głównych ról w tym spektaklu odgrywa bramkarz "Szachownic" - Gawłowski, któremu udało się zatrzymać kilka niezwykle groźnych strzałów, co mogło zaważyć i pewnie zaważyło o ostatecznym wyniku. Zwycięstwo to cieszy nie tylko piłkarzy i sympatyków Fulanito, ale także całe ForceGSM, które dzięki temu obejmuje prowadzenie w pierwszej lidze. W przyszłym tygodniu czekać nas będzie prawdziwy hit - wspomniane wcześniej GMS zmierzy się z FC Specem. Fulanito przedostatni mecz tego sezonu rozegra z KP Ogrodomanią.