10.02 godz. 19:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adam Rynkowski
Skład: Grygiel, Lechiniak, Włodarczyk, Chołody, Gontarz, Cebula, Jóźwiak, Podymkiewicz
Skład: Gul, Guźniczak, Guźniczak, Pikuł, Janik, Sienkiewicz, Pawlaczyk
9' Łukasz Chołody
18' Łukasz Chołody
22' Bogumił Włodarczyk
27' Bogumił Włodarczyk
28' Norbert Gontarz
40' Marcin Lechiniak
2' Sebastian Pawlaczyk
8' Miłosz Sienkiewicz
10' Michał Guźniczak
36' Kamil Pikuł
Zawodnik meczu: Łukasz Chołody (Oddał sporo strzałów, po dwóch z nich piłka znalazła drogę do siatki, dzięki czemu Ołer zdołał do przerwy wyrównać to co stracił na początku spotkania.)

Debiutujący w rozgrywkach pod balonem Ołer Meble Ogrodowe pojedynek z wicemistrzem ubiegłej edycji, FC Specem, ma już za sobą i najchętniej wymazałby go z pamięci - team Grzegorza Kędzierskiego wygrał aż 19:5. Teraz zespół Marka Kucharskiego czeka starcie z mistrzami sezonu zima 2016 - Moico. Ekipa Pawła Dobosza o złocie w tej edycji może już zapomnieć - teraz musi dokładać starań, żeby w ogóle pozostać w pierwszej lidze. Najsłabsza ofensywa (tylko 12 goli strzelonych w 5 meczach przez Moico) kontra najbardziej dziurawa defensywa (aż 46 bramek po stronie strat). Co z tego wyniknie?

2' - (1:0) Sebastian Pawlaczyk uderza zza pola karnego, a piłka wpada do siatki przy prawym słupku. Moico na prowadzeniu.
4' - Guźniczak udanie broni strzał Marcina Lechiniaka.
6' - Łukasz Chołody posyła piłkę obok słupka. W odpowiedzi mamy strzał Moico i dobrą interwencję Jóźwiaka.
8' - (2:0) Rożny dla Moico, Janik podaje do Miłosza Sienkiewicza, a ten strzałem z 2 metrów pokonuje golkipera Ołera.
9' - (2:1) Odpowiedź Ołera - Łukasz Chołody uderza za pola karnego, Guźniczak nie daje rady tego zatrzymać.
10' -Żółtą kartkę za kopnięcie rywala bez piłki ogląda Michał Guźniczak.
12' - Guźniczak broni strzał Włodarczyka, Ołer dostaje jedynie rzut rożny.
14' - Krzysztof Podymkiewicz płaskim strzałem zza pola karnego sprawdza koncentrację Guźniczaka. Nie ma sie do czego przyczepić.
15' - Znów z dobrej strony pokazuje się golkiper Moico, zbijając nad bramkę strzał z głowy Podymkiewicza.
18' - (2:2) Uderzenie z prawej strony pola karnego w wykonaniu Łukasza Chołodego i mamy piłkę w siatce.
19' - Mocne uderzenie Chołodego, tym razem Guźniczak daje radę je zatrzymać.
20' - Gontarz z dystansu, futbolówka przelatuje metr obok spojenia.
22' - Za przerwanie korzystnej akcji żółtą kartkę ogląda Bogumił Włodarczyk.
23' - Ołer gra w osłabieniu, mimo to atakuje. Kolejna dobra interwencja Guźniczaka.
25' - Kamil Pikul z prawej strony, skuteczną interwencją popisuje się Jóźwiak.
27' - (2:3) Gontarz zagrywa z prawej strony w pole karne, a tam dobrze ustawiony jest Włodarczyk. Najpierw piłka zaplątuje się mu pod nogami, później jednak Bogumił robi z nią to co trzeba, czyli umieszcza w siatce.
28' - Żółta kartka dla Gontarza.
34' - Miłosz Sienkiewicz z 8 metra, zabrakło trochę precyzji przy tym strzale.
36' - (3:3) Wściekł się bardzo Marcin Lechiniak. Nic dziwnego, w końcu razem z kolegą nie zdołał zatrzymać Kamila Pikula, który poklepał sobie w polu karnym z Janikiem a potem strzałem zaskoczył Jóźwiaka.
37' - Z głębi pola słychać "Krzysiu! Musisz!". Na nic zdały się usilne prośby kolegów, Podymkiewicz przegrywa pojedynek sam na sam z Guźniczakiem.
40' - Brutalny atak obiema wyprostowanymi nogami (tzw. "sanki") nie mogą się skończyć inaczej jak czerwoną kartką dla Lechiniaka. Po tym faulu z rzutu wolnego swoich sił próbował Janik, piłka w światło bramki jednak nie poszła.

Remis wydaje się być w miarę sprawiedliwym rezultatem. Na przestrzeni 40 minut spotkanie było dość wyrównane, może z minimalnym wskazaniem na Ołer. Moico świetnie weszło w mecz strzelając dwa gole, później sytuacja się odwróciła i to ekipa Pawła Dobosza musiała gonić wynik. Jeden ugrany punkcik nie pozwolił Moico opuścić strefy spadkowej. O kolejne oczka team Dobosza powalczy z wiceliderem - ForceGSM. Drużynę Ołer Meble Ogrodowe czeka teoretycznie łatwiejsze zadanie - na ich drodze stanie ostatni w tabeli Cloud FC.