30.01 godz. 21:45, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adrian Miedziński
FC brightONE
Wolves Wrocław (ofc)
3 : 11
( 1 : 5 )
Skład: Philippe, Sztul, Strzałkowski, Szatkowski, Tuziak, Ogorzelec, Kwaśnik, Zimny, Czarnecki
Skład: Piasecki, Warowy, de Rosset, Cićwierz, Olszewski, Tęsiorowski, Skolimowski, Guszczar, Sikora
2' Karol Tuziak
8' Marcin Czarnecki
13' Mateusz Ogorzelec
17' Karol Tuziak
18' Kamil Zimny
26' Mateusz Ogorzelec
27' Kamil Zimny
29' Bartłomiej Sztul
37' Mateusz Ogorzelec
38' Kamil Zimny
40' Karol Tuziak
20' Łukasz Skolimowski
21' Łukasz Skolimowski
23' Marcin Guszczar
Zawodnik meczu: Kamil Zimny (Kamil w końcu pokazał namiastkę gry z poprzedniego sezonu. Był niezwykle aktywny, pracował zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Mecz zakończył z hattrickiem i asystą. Wyróżnić należy również Karola Tuziaka, Mateusza Ogorzelca i Julienna Philippe. )

FC brightONE zdobył co prawda ostatnio premierowe punkty w tym sezonie, remisując 4:4 z FC Asplexem, wrocbalowi bukmacherzy nie dają jednak za wiele szans ekipie Michała Szatkowskiego w starciu z Wolves Wrocław. Za debiutantem przemawia wiele czynników - po pierwsze zdecydowanie wyższa lokata w ligowej tabeli. Po drugie głód gry - Wilki ostatni raz gościły na murawie obiektu przy Paderewskiego równo dwa tygodnie temu. Po trzecie chęć rehabilitacji - w końcu ostatni mecz zakończył się premierową porażką z mocnym ForceGSM. No i po czwarte - Łukasz Skolimowski - lider klasyfikacji strzelców, piłkarz, który w każdym z meczów w tym sezonie zdobywał równo po cztery gole. Czy FC brightONE zaskoczy wszystkich i jednak ugra jakieś punkty w tym starciu? Przekonamy się o tym już dzisiaj wieczorem!

2' (0:1) - Strzał Bartłomieja Sztula sprzed pola karnego, rykoszet i piłka trafia pod nogi Karola Tuziaka, który mocnym strzałem przy słupku pokonuje Macieja Sikorę!
5' Mocny strzał Przemysława Ciećwierza z dystansu i piłkę do boku z trudem zbija Julien Philippe.
7' Indywidualny rajd Łukasza Skolimowskiego, który mija po drodze dwóch rywali, ale zatrzymuje się na golkiperze, który czujnie wychodzi z bramki i rzuca mu się pod nogi - tym samym wygarniając piłkę.
8' (0:2) - Płaskie uderzenie Marcina Czarnieckiego i pechowo interweniuje Sikora przepuszczając futbolówkę "pod pachą".
9' Poprzeczka po strzale Skolimowskiego z woleja! Wcześniej strzał tego samego zawodnika udanie obronił Philippe.
13' (0:3) - Mateusz Ogorzelec ze środka schodzi do prawej strony i oddaje mocny strzał, który wpada do siatki tuż przy słupku, obok starającego się interweniować golkipera.
15' Uderzenie Kamila Zimnego z rzutu wolnego przelatuje wysoko nad poprzeczką!
17' (0:4) - Karol Tuziak wykorzystuje złe zagranie obrońcy Wolves Wrocław i mocnym strzałem z pola karnego nie daje żadnych szans Sikorze na pomyślną interwencje.
18' (0:5) - Dawid Kwaśnik staje oko w oko Sikorą, trąca sobie piłkę obok niego. Do tej w porę dopada Zimny i pewnym strzałem do pustej bramki podwyższa prowadzenie FC brightONE.
20' (1:5) - Skolimowski oddaje strzał sprzed pola karnego, który instynktownie broni nogami Philippe. Po chwili futbolówka wraca do Skolimowskiego, a ten strzałem z główki zaskakuje bramkarza brightONE.
21' (2:5) - Skolimowski mija rywala i precyzyjnym uderzeniem z dystansu, po którym futbolówka odbija się jeszcze od słupka, zaskakuje bramkarza przeciwników.
23' (3:5) - "Wilki" idą za ciosem! Z dystansu huknął Marcin Guszczar i futbolówka po jego uderzeniu i rękach bramkarza - ląduje w bramce.
26' (3:6) - Ogorzelec staje oko w oko z Sikorą i płaskim strzałem w długi róg bramki go pokonujje.
27' (3:7) - Zimny dostaje piłkę na wolne pole i strzałem z woleja, przy słupku zaskakuje bramkarza po raz drugi w tym spotkaniu.
28' Ogorzelec zabiera piłkę obrońcy, staje oko w oko z Sikorą i kończy akcje strzałem, który instynktownie broni bramkarz.
29' (3:8) - Sztul przejmuje piłkę od obrońcy "Wilków". Wychodzi w sytuacji sam na sam z bramkarzem, mija go i umieszcza futbolówkę w pustej bramce.
30' Dwie świetne interwencje Philippe po strzałach Łukasza Skolimowskiego i Dominika Olszewskiego.
31' Sikora wygrywa pojedynek jeden na jeden z Zimnym. Po chwili strzał Czarneckiego przenosi nad poprzeczką!
34' Płaski strzał Skolimowskiego sprzed pola karnego przelatuje tuż obok dalszego słupka bramki FC brightONE.
36' Po ziemi z dystansu strzela Skolimowski i po raz kolejny jego uderzenie udanie broni Philippe.
37' (3:9) - Zimny-Tuziak-Ogorzelec . Ten ostatni pędzi w kierunku bramki i strzałem ze "szpica" przy słupku zaskakuje Sikorę.
38' Sikora świetnie, nogami broni strzał Ogorzelca .
38' (3:10) - Strzał Tuziaka, rykoszet i piłka spada pod nogi Zimnego, który uderzeniem z pierwszej piłki z woleja pakuje piłkę do siatki między nogami Sikory.
38' Poprzeczka po strzale Tuziaka!
39' Zimny zabiera piłkę rywalowi i z bliska trafia w słupek. Po chwili jego wyczyn powstarza Tuziak i również uderza w słupek!
40' (3:11) - Zimny do Tuziaka i ten uderzeniem przy słupku pokonuje Sikorę.

Wspaniały mecz FC brightONE, które rozbiło Wolves Wrocław i tym samym odnotowało premierowy triumf w pierwszej lidze. Kamil Zimny i jego koledzy mimo prowadzenia 5:0 - po chwili stracili trzy gole i wydawało się, że tak jak w poprzednich meczach (m.in z Asplexem) - rywal ich dogoni. Nic z tego! "Zieloni" wyciągnęli bowiem wnioski, wypunktowali przeciwnika i wydostali się ze strefy spadkowej. Co do "Wilków" to zagrały bardzo słabe zawody, przegrały i ich przewaga nad strefą spadkową wynosi zaledwie dwa oczka. Następne pary meczowe obu tych ekip to: Parker ESSC Fulanito - FC brightONE oraz Old Blue Angels - Wolves Wrocław.