04.01 godz. 21:00, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
( 4 : 3 )
Skład: Lipski, Janowicz, Domaszewicz, Juszczak, Blacha, Hopej, Duziak, Owsianko
Skład: Włodarczyk, Chołody, Gontarz, Cebula, Niewiadomski, Rafalski, Jóźwiak, Kucharski, Grygiel, Lechiniak, Habas
3' Filip Blacha
16' Bartłomiej Owsianko
18' Bartłomiej Owsianko
26' Bartłomiej Owsianko
36' Michał Janowicz
5' Łukasz Chołody
11' Bogumił Włodarczyk
17' Łukasz Chołody
17' Karol Rafalski
22' Zbigniew Niewiadomski
28' Kamil Cebula
33' Marek Kucharski
36' Norbert Gontarz
Zawodnik meczu: Łukasz Chołody (Autor dwóch trafień, z czego jedno było niezwykłej urody. Strzelał wtedy, kiedy jego drużyna najbardziej tego potrzebowała, najpierw doprowadzając do wyrównania, a później wyprowadzając Ołer na prowadzenie.)

Dla Elektrotimu będzie to drugi sezon w rozgrywkach pod balonem. Pierwszy okazał się niezwykle udany - ekipa Michała Janowicza wygrała wszystkie 11 spotkań i z kompletem punktów została mistrzem drugiej ligi OFC. Dla Ołera będzie to natomiast debiut pod balonem. Ekipa Marka Kucharskiego po rocznej przerwie wraca do Wrocbalu - wcześniej mogliśmy śledzić ich poczynania we Wrocbalowej Lidze Biznesu, gdzie w sezonie Jesień 2015 sięgnęli po brązowe medale. Jeśli zawodnicy Ołera myślą o równie udanej zimie i trzech punktach w meczu z Elektrotimem muszą w pełni zmobilizować swoje formacje obronne. W II edycji Wrocbal OFC Elektrotim strzelił bowiem aż 105 goli! Czy forma strzelecka Piotra Maciejewskiego i Arkadiusza Domaszewicza będzie tak dobra jak przed rokiem? Co na to defensywa Ołera? Zaraz się o tym przekonamy!

1' - Wielkie zamieszanie pod bramką Ołera, gola dla Elektrotimu jednak nie oglądamy.
3' - Z połowy swoich sił próbuje Filip Blacha, dobrze między słupkami spisuje się jednak Maciej Jóźwiak.
3' - (0:1) Chwilę później Blacha dopina swego i strzałem z 3 metrów pokonuje golkipera Ołera! Asystę zalicza Arek Domaszewicz.
5' (1:1) Łukasz Chołody będzie miał na sumieniu pająka mieszkającego w bramce! Zawodnik Ołera precyzyjnym strzałem zmiata pajęczynę (razem z pająkiem) i umieszcza piłkę w samym okienku bramki Elektrotimu doprowadzając do wyrównania!
9' - Kamil Cebula z rzutu wolnego, futbolówka szybuje nad poprzeczką.
10' - Michał Janowicz, może nie z wolnego, ale też nad poprzeczką.
11' (2:1) Ołer wychodzi na prowadzenie! Patryk Juszczak kapituluje po uderzeniu z dalszej odległości Bogumiła Włodarczyka!
14' - "Kur...!" Faktycznie, Marcin Duziak może być zły, w końcu piłka miała wpaść do siatki, a zaledwie minęła się ze słupkiem.
16' - (2:2) Bramkę wyrównującą dla Elektrotimu zdobywa Owsianko!
17' (3:2) Długo nie pocieszył się Elektrotim - morderca pająka z 5. minuty ponownie dał o sobie znać. To już drugi gol Łukasza Chołodego tego wieczoru!
17' (4:2) Ołer w gazie - na 4:2 podwyższa Karol Rafalski!
18' (4:3) Cios za cios! Elektrotim łapie kontakt z rywalem! Strzelał Arek Domaszewicz, goliper Ołera wybił piłkę przed siebie, a do niej dopadł Bartosz Owsianko i umieścił ją w siatce!
22' (5:3) I znów ucieka Ołer Elektrotimowi. Dwie minuty po przerwie Zbigniew Niewiadomski umieszcza piłkę w siatce, asystuje Bogumił Włodarczyk!
26' (5:4) Elektrotim się nie poddaje i ponownie traci tylko jedną bramkę do Ołera. Wszystko dzięki trafieniu Bartosza Owsianko!
28' (6:4) Historia znów się powtarza i Ołer odskakuje na dwa gole rywalowi - Norbert Gontarz zagrywa do Kamila Cebuli, a ten z bliska pokonuje Juszczaka!
33' (7:4) Ołer podwyższa prowadzenie! Karol Rafalski przejmuje piłkę w środku pola, po czym stwarza idealną okazję Markowi Kucharskiemu. A ten nie ma zamiaru tej okazji zmarnować i umieszcza futbolówkę w sieci!
36' - Gorąco zrobiło się na murawie obiektu Olimpijskiego! Piłkarze mają problem z trzymaniem nerwów na wodzy, zwłaszcza Norbert Gontarz z Ołera, który za groźny atak na nogi przeciwnika ogląda czerwoną kartkę. To wszystko prokuruje szarpaninę, która wywiązuje się między zawodnikami. Kartonik ogląda także Janowicz, z tym, że w kolorze żółtym.

Ciekawe i zacięte spotkanie (aż za bardzo zacięte w końcówce) kończy się wygraną debiutującego pod balonem Ołera. Elektrotim walczył ambitnie, jednak czegoś zabrakło i po roku team Michała Janowicza przypomniał sobie jak gorzki smak ma porażka w OFC. To dopiero jednak pierwsza kolejka, więc jeszcze masa punktów do ugrania i przed jedną i przed drugą ekipą. O kolejne oczka Meble Ogrodowe powalczą z ForceGSM, Elektrotim natomiast skrzyżuje rękawice z All Stars.