29.01 godz. 13:40, Redeco, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Guźniczak, Dobosz, Gul, Janik, Guźniczak, Sienkiewicz, Buczyński
Skład: Wiktorowski, Puchała, Różański, Krzyżanowski, Słonecki, Zięcina, Toczek, Fronczek
9' Paweł Dobosz
11' Piotr Buczyński
14' Mateusz Sienkiewicz
15' Piotr Buczyński
17' Bartłomiej Gul
17' Marcin Janik
18' Paweł Dobosz
19' Michał Guźniczak
20' Piotr Buczyński
24' Michał Guźniczak
25' Paweł Dobosz
26' Paweł Dobosz
28' Piotr Buczyński
30' Paweł Dobosz
33' Piotr Buczyński
34' Paweł Dobosz
35' Piotr Buczyński
35' Paweł Dobosz
38' Mateusz Sienkiewicz
23' Kamil Zięcina
Zawodnik meczu: Piotr Buczyński (Strzelec sześciu bramek, postrach obrony Astechu.)

Po wygranej z The Hornets - Astech dał jasny sygnał, że nie można go już lekceważyć. Nie może zrobić tego również Moico, które przecież nie tak dawno przegrało z innym zespołem z dolnej części tabeli - 3M i na kolejną stratę punktów - nie może sobie pozwolić. Miejmy nadzieje, że nie będziemy świadkami spotkania do jednej bramki i obie te drużyny uraczą nas fantastycznym widowiskiem. Czy team Pawła Dobosza zrobi kolejny krok w kierunku awansu do pierwszej ligi? Czy może jednak to Marcin Wiktorowski i jego koledzy zaskoczą faworyta i udowodni, że ubiegłotygodniowy triumf nie był tylko przysłowiową "jaskółką"? Czas pokaże!

3' -  Pierwsze minuty to wzajemne badanie rywali. Nieco lepiej prezentuje się Moico, ale bez efektu bramkowego.
4' - Sienkiewicz mija rywali jak tyczki, ale nie udaje mu się trafić w bramkę.
4' - Przebieg pierwszych minut sprawił, że siedzący obok mnie były zawodnik Astechu Marcin Milczanowski przewiduje wynik 11:0 dla Moico.
6' - Guźniczak w słupek. Było blisko ale Astech się trzyma.
9' - (0:1) Płaskie uderzenie Janika, do piłki dopada Dobosz i mamy prowadzenie Moico. "Do przerwy będzie siedem, albo nie, sześć" /M.Milczanowski/
11' (0:2) Koronkowa akcja Moico. Dobosz odgrywa do Buczyńskiego a ten pakuje futbolówkę do pustej bramki.
13' - Pierwsza groźniejsza akcja Astechu. Fronczek sięga piłkę, ale na aut zbija ją Guźniczak. Po chwili znów młody napastnik przed szansą, ale posyła piłkę obok słupka.
14' (0:3) Sienkiewicz uderza z połowy, piłka nabiera rotacji i wpada przy długim słupku.
15' (0:4) "Buczyński w indywidualnej akcji mija bramkarza i pięknie... Dopisz że Krzyżanowskiego skręcił jak dziecko" /M.Milczanowski/
17' (0:5) Gul wykańcza podanie Sienkiewicza. To była tylko formalność.
18' (0:6) Janik bez najmniejszego problemu dobija rywala.
19' (0:7) Buczyński do Dobosza Moico nabiera rozpędu.
19' (0:8) Wymiana piłek między Guźniczakiem i Buczyńskim wykańcza ten pierwszy.
19' (0:9) "Młody" Guźniczak rewanżuje się koledze i na listę strzelców wpisuje się Buczyński.
23' Zięcina pyta "co ja zrobiłem", bo za przerwanie wyśmienitej okazji dostaje żółtą kartkę.
24' (0:10) Michał Guźniczak strzela dziesiątą bramkę dla Moico.
25' (0:11) Buczyński do Dobosza i kapitan czarnych kompletuje hattricka.
27' (0:12) Rozszalał nam się Paweł Dobosz. Zdobywa czwartego gola kończąc klepkę Moico.
28' (0:13) Buczyński również trafia po raz czwarty. "Widać że mój kolega z Jaksonowa" /M.Milczanowski/
30' Dobosz po raz kolejny zapisał się w protokole, tym razem odpocznie sobie dwie minuty bo za ostre zagranie zobaczył żółtą karkę.
31' "K***wa, do 20-stu nie dociągną chyba" /M.Milczanowski/
33' (0:14) Strzela Guźniczak, Buczyński dotyka jeszcze piłkę i po pięciu minutach oddechu kolejna bramka Moico.
34 (0:15) Dobosz wykańcza kontrę czarnych, egzekucja trwa.
35' (0:16) Buczyński płasko, piłka po nodze bramkarza wpada do siatki.
36' (0:17) Dobosz dostaje podanie od Buczyńskiego obraca się przed bramkarzem i uderza nie do obrony.
37' (0:18) Dobosz w kontrze do Sienkiewicza, a ten oko w oko z bramkarzem nie myli się.
38' Nie ma kolejnej bramki dla Moico. Bramkarz zbija piłkę na słupek.

Brak krycia, brak komunikacji, brak pomysłu na grę w ofensywie. Moico bezlitośnie wypunktowała błędy rywala, przez co pojedynek ten zakończył się historycznym pogromem. Astech żegna się z halą Redeco "z przytupem", a szansę na zmycie plamy po tym blamażu team Roberta Puchały będzie miał szansę w lutym, na hali przy ul. Przesmyckiego, w starciu z drużyną Castoramy Korona. Lider drugiej ligi - Moico - powalczy za to z Żarem Tropików.

autor: Łukasz Czuchraj