28.01 godz. 16:00, Redeco, Sedzia: Marcin Niciński
( 0 : 2 )
Skład: Dychus, Dychus, Jankowski, Zieliński, Pokrywiecki, Wrzesień, Młynarczyk, Jurkiewicz, Nowicki
Skład: Guźniczak, Dobosz, Gul, Sienkiewicz, Procyszyn, Buczyński
2' Paweł Jankowski
16' Jarosław Procyszyn (Gol samobójczy)
30' Piotr Buczyński (Gol samobójczy)
33' Mateusz Zieliński
38' Paweł Jankowski
29' Piotr Buczyński
35' Piotr Buczyński
Zawodnik meczu: Paweł Jankowski (Motor napędowy ataku The Hornets. Autor dwóch bramek.)

Moico na początek "stanie w szarnki" z innym spadkowiczem - The Hornets. Jedni i drudzy walczą o powrót do wyższej klasy rozgrywkowej, ale zanotowały już wpadki i to bolesne. Zespół Pawła Dobosza tydzień temu przegrał z 3M-em, z kolei "Szerszenie" uległy Astechowi. W bezpośrednim starciu - każda ze stron będzie chciała za wszelką cenę zwyciężyć i wrócić do walki o najwyższe cele. Już nie możemy doczekać się tego starcia i popisów takich graczy jak Piotr Buczyński, Mateusz Młynarczyk, Mateusz Sienkiewicz czy Łukasz Szmajda. Który z nich poprawdzi swój team do wygranej? A może będziemy świadkami remisu?

1' - Piłka po strzale Piotra Buczyńskiego trafia w słupek.
2' - (0:1) Mateusz Zieliński oddał strzał z dystansu, Guźniczak zbił piłkę do boku, a do niej dopadł Paweł Jankowski, który wpakował futbolowkę do siatki obok próbującego interweniować golkipera Moico!
5' - Strzał Pawła Dobosza udanie broni Krzysztof Nowicki.
9' - Dobra okazja przed Piotrem Buczyńskim, w porę jednak wyszedł z bramki Krzysztof Nowicki.
10' - Patryk Jurkiewicz minimalnie chybia, piłka wędruje metr obok słupka.
14' - Czas dla ekipy Moico.
16' - (0:2) Grzegorz Dychus strzela, a piłka nieszczęśliwie odbija się od Jarosława Procyszyna myląc Zbyszka Guźniczaka!
18' - Świetna interwencja Guźniczaka po strzale Pawła Jankowskiego.
22' - Mocny strzał zza pola karnego w wykonaniu Piotra Buczyńskiego dobrze broni Nowicki.
24' - Kolejna udana interwencja Nowickiego - tym razem po uderzeniu Mateusza Sienkiewicza.
24' - Czujny między słupkami jest też Guźniczak, który zatrzymuje strzał Patryka Jurkiewicza.
25' - Wolny dla The Hornets na 10. metrze. Do piłki podchodzi Mateusz Zieliński, futbolówki w siatce jednak nie mamy, bo ponownie dobrze spisuje się Guźniczak.
29' - (1:2) Moico strzela bramkę kontaktową, a jej autorem zostaje Piotr Buczyński, który na raty pokonuje Nowickiego!
30' - (1:3) Ponownie do siatki trafia Piotr Buczyński, na jego i jego kolegów nieszczęście nie do tej siatki co trzeba.
33' - (1:4) Hornets podwyższa prowadzenie - Guźniczak kapituluje po mocnym strzale z dalszej odległości w wykonaniu Mateusza Zielińskiego.
33' - Paweł Jankowski strzela, a piłka trafia w słupek.
34' - Futbolówka po uderzeniu Alojzego Dychusa zatrzymuje się na poprzeczce.
35' - Za faul na Krzysztofie Nowickim żółty kartonik ogląda Piotr Buczyński.
37' - Piłkę nad bramkarzem posyła Jarosław Procyszyn, futbolówka nie znajduje jednak drogi do siatki i wylatuje obok słupka.
38' - (1:5) Rozklepana defensywa Moico - ładna zespołowa akcja The Hornets kończy się golem Pawła Jankowskiego. Asystę notuje Mateusz Zieliński.

Aktywna gra The Hornets w ofensywie plus dobrze spisujący się między słupkami golkiper to recepta na trzy punkty dla "Szerszeni" w meczu z Moico. Oba zespoły liczą się w walce o awans do pierwszej ligi, a szansa by zrobić kolejny krok w tym kierunku nadarzy się już jutro w przypadku Moico, które w swoim ostatnim meczu na hali Redeco zagra z Astechem i w lutym, już na hali na Przesmyckiego, kiedy to The Hornets skrzyżuje rękawice z Milart Soccer Teamem.