22.01 godz. 16:10, Redeco, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Fabisz, Wiktorowski, Puchała, Różański, Jakubowski, Krzyżanowski, Słonecki, Zięcina, Fronczek, Ilnicki
Skład: Dychus, Dychus, Jankowski, Wysoczański, Szmajda, Bednarek, Zieliński, Pokrywiecki, Wrzesień, Jurkiewicz
9' Dawid Fabisz
11' Robert Puchała
24' Robert Puchała
25' Marcin Wiktorowski
34' Marcin Wiktorowski
37' Marcin Wiktorowski
38' Dawid Fabisz
14' Patryk Jurkiewicz
21' Paweł Pokrywiecki
28' Patryk Jurkiewicz
32' Mateusz Zieliński
35' Paweł Pokrywiecki
Zawodnik meczu: Dawid Fabisz (Motor napędowy ataków Astechu, który poprowadził "Niebiskich" do sensacyjnego zwycięstwa z The Hornets. Wyróżnić należy również Piotra Różańskiego.)

Czwarty tydzień zmagań w lidze halowej będzie niezwykle ciężki dla Astechu. Po trudnym meczu z Realem, dzień później czeka go jeszcze trudniejszy pojedynek z innym spadkowiczem - The Hornets. Wrocbalowi bukmacherzy nie dają żadnych szans na korzystny rezultat ekipie Roberta Puchały. "Szerszenie" walczą o awans do pierwszej ligi, a w swoich szeregach posiadają zawodników, którzy niemalże w pojedynkę mogą przesądzić o losach każdego spotkania. Są to Mateusz Młynarczyk, Łukasz Szmajda i Mateusz Zieliński, których akcje ofensywne pozwoliły uzyskać status drugiej najskuteczniejszej ofensywy w lidze. Czy ta rostrzela najgorszy blok obronny w drugiej lidze? Czy może ten w końcu stanie na wysokości zadania i zatrzyma potentata?

2' Uderzenie Pawła Jankowskiego instynktownie odbija Pior Różański.
4' Marcin Wiktorowski wychodzi sam na sam z bramkarzem, lecz przegrywa starcie z Kamilem Bednarkiem.
6' Prostopadłe dogranie Mateusza Zielińskiego do Łukasza Szmajdy, a ten z pierwszej piłki uderza obok słupka.
8' Ilnicki do Frączka, a napastnik Astechu uderza wprost w goalkeepera "Szerszeni".
9' Bliski zaskoczenia własnego bramkarza był Patryk Jurkiewicz, lecz w ostatniej chwili naprawił swój błąd.
9' GOL (0:1) - Indywidualna akcja Dawida Fabisza kończy się precyzyjnym strzałem w długi róg!
10' Fantastyczna interwencja Piotra Różańskiego, który broni strzał Mariusza Września.
10' Kolejna okazja dla Astechu! Puchała stojąc na wprost pustej bramki oddaje niecelny strzał! Co za pudło!
11' GOL! (0:2) - Sprzed pola karnego bramkę zdobywa Robert Puchała i tym samym Astech podwyższa  prowadzenie do dwóch oczek.
13' Kolejna fenomenalna parada Piora Różańskiego, który nad poprzeczkę przenosi próbę Szmajdy.
14' GOL! (1:2) - Fanstastyczna indywidualna akcja Patryka Jurkiewicza, który zabawił się z defenstywą Astechu i z wielkim spokojem pokonał goalkeepera rywali.
15' Ze starcia Fabisz-Bednarek zwycięsko wychodzi bramkarz The Hornets.
16' Dwa atomowe uderzenia Marcina Krzyżanowskiego sprzed pola karnego i oba chybione...
18' Po minięciu dwóch rywali sam na sam z bramkarzem wychodzi Mateusz Zieliński i przegrywa ten pojedynek.
20' Przed siebie uderzenie Zielińskiego odbija Różański, fubolówka spada pod nogi Jurkiewicza, a ten z metra trafia w bramkarza Astechu.
20' Jankowski do Zielińskiego i po raz kolejny fantastycznie broni Piotr Różański. W odpowiedzi w bramkarza uderza Marcin Wiktorowski.
21' Za zagranie piłki ręką w polu karnym żółtą kartką ogląda Paweł Pokrywiecki. Poza karą indywidualną "Szerszenie" ukarani zostają także rztem karnym! To piłki podchodzi Robert Puchała i uderzeniem "z dużego" palca trafia wprost w goalkeepera.
23' Mocny, płaski strzał Mateusza Zielińskiego i pewną interwencją popisuje się Piotr Worożański.
24' GOL! (1:3) - Techniczna próba Marcina Krzyżanowskiego odbija się od obrońcy, futbolówka spada na głowę Roberta Puchały, a ten bez trudu pakuje ją do siatki.
25' GOL! (1:4) - Po minięciu jednego z obrońców i bramkarza na listę strzelców wpisuje się Marcin Wiktorowski.
27' Rzut karny dla The Hornets za zagranie piłki ręką przez Marka Słoneckiego. Do fubolówki podchodzi Mateusz Zieliński i fatalnie kiksuje...
28' GOL! (2:4) - Po dograniu Piotra Wysoczańskiego sprytnym uderzeniem "podcinką" bramkę zdobywa Patryk Jurkiewicz.
30' Dwójkowa akcja Puchała-Fabisz i ten pierwszy oddaje uderzenie obok bramki.
31' Ofiarnym wślizgiem bramkę starał się zdobyć Marcin Wiktorowski, lecz próba ta o milimetry minęła bramkę "Szerszeni".
32' Za przerwanie korzystnej akcji rywala żółtą kartkę ogląda Mateusz Zieliński.
34' GOL! (2:5) - Dawid Fabisz zagrywa do Marcina Wiktorowskiego, a popularny "Wiktor" atomową bombą ponownie pokonuje Kamila Bednarka.
35' GOL! (3:5) - Po korzyści puszcznej przez Arbitra bramkę zdobwa Paweł Pokrywiecki.
37' Zakręcił rywalem Dawid Fabisz, lecz przegrał starcie z Kamilem Bednarkiem.
37' Za dyskusję z Arbitrem zółtą kartką ukarany zostaje... Marcin Wiktorowski. Nieco "zagotował" nam się zawodnik Astechu, dlatego krótka przerwa od gry "dobrze mu zrobi".
37' Czas dla Astechu.
38' GOL! (3:6) - Mamy po meczu! Dawid Fabisz w swoim stylu podwyższa prowadzenie "Niebieskich".

Już dawno nie widzieliśmy tak dobrze grającego Astechu! Ekipa Roberta Puchały nie tylko świetnie spisywała się w obronie, lecz także była bardzo skuteczna w swoich atakach. Kluczem do sukcesu była dyscyplina całej drużyny oraz bardzo dobrze grający Dawid Fabisz, który miał udział w niemal każdej ofensywnej akcji swojego zespołu. W następnej kolejce podbudowani pierwszym zwycięstwem "Niebiescy" zmierzą się z Moico, natomiast ekipa "Szerszeni" zmazać plamę po blamażu będzie chciała podczas starcia z... Moico.