14.01 godz. 17:40, Redeco, Sedzia: Tomasz Pondel
3 : 2
( 0 : 1 )
Skład: Dychus, Dychus, Jankowski, Wysoczański, Zieliński, Mikołajczyk, Młynarczyk, Jurkiewicz, Nowicki
Skład: Kwiatkowski, Zińczuk, Kaniuga, Maćkowiak, Gwardyński, Bzdyl, Kowalski, Kozicki, Stochalski, Wójciak, Ciszek, Misiak, Galewski, Aniołek, Giżycki
1' Mateusz Młynarczyk
19' Krzysztof Nowicki
39' Mateusz Młynarczyk
21' Patryk Wójciak
27' Sławomir Kozicki
34' Patryk Wójciak
Zawodnik meczu: Patryk Wójciak (Nie do zatrzymania dla defensywy "Szerszeni". Bardzo aktywny, zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Autor dwóch trafień. Wyróżnić należy oczywiście Iwo Zińczuka, za fenomenalną drugą połowę, no i Mateusza Młynarczyka. )

Hitem trzeciej serii spotkań w drugiej lidze będzie pojedynek lidera - The Hornets z wiceliderem - Castoramą Korona. Zarówno jedni, jak i drudzy prezentują w tym sezonie bardzo dobry futbol i jeżeli nie spuszczą z tonu, to w przyszłym roku powinniśmy widzieć ich na zapleczu Superligi. Do tej pory - obie te ekipy ugrały komplet oczek, a nie mierzyły się z byle kim. O ile nie martwimy się o postawę spadkowicza, którego obowiązkiem jest gra przynajmniej na poziomie pierwszej ligi, o tyle, jesteśmy ciekawi jak zaprezentuje się debiutant, grając przeciwko takim uznanym zawodnikom w amatorskiej piłce, jak Łukasz Szmajda czy Mateusz Młynarczyk. Czy Patryk Wójciak i jego koledzy stawią czoła "Szerszeniom" i udowodnią, że są mocni? Czy jednak to ekipa Alozjego Dychusa zrobi kolejny krok w kierunku awansu i umocni się na pozycji lidera?

1' (0:1) - Kapitalna akcja indywidualna Mateusza Młynarczyka, który mija po drodze trzech rywali i będąc w polu karnym zaskakuje Radosława Kwiatkowskiego. Mamy otwarcie wyniku!
4' Mateusz Młynarczyk efektownym lobem chciał zaskoczyć Radosława Kwiatkowskiego, lecz ta próba okazuje się minimalnie chybiona.
8' Patryk Jurkiewicz staje oko w oko z Kwiatkowskim i uderza wprost w niego!
9' Krzysztof Kowalski wychodzi w sytuacji sam na sam z Nowickim i przegrywa ten pojedynek!
10' Patryk Wójciak mija rywala i oddaje szybki strzał obok bramki.
12' Piłkę z linii bramkowej wybija w ostatniej chwili Kowalski!
15' Płaski strzał Kowalskiego z dystansu i piłkę pewnie wyłapuje Nowicki. Po chwili dobra akcja Kozickiego, który po minięciu golkipera trafia tylko i wyłączni w boczną siatkę.
16' Marcin Maćkowiak z dystansu, po ziemi strzela i pewnie futbolówkę wyłapuje bramkarz "Szerszeni".
18' Szarża Młynarczyka, który mija po drodze rywala i zagrywa idealnie do Mateusza Zielińskiego, a ten nie trafia do pustej bramki. Uderza w słupek!
19' Kontra Castoramy. Kozciki staje oko w oko z Nowickim i zostaje faulowany poza polem karnym. Sędzia Adrian Miedziński zmuszony jest pokazać golkiperowi The Hornets - czerwoną kartkę.
19' Na bramkę "Szerszeni" wskakuje Jurkiewicz!
19' Mocny strzał Wójciaka z rzutu wolnego i kapitanie nogami broni Jurkiewicz.
20' Koniec pierwszej połowy. Zmiana bramkarza w ekipie Castoramy. Iwo Zińczuk zmienia Radosława Kwiatowskiego.
21' (1:1) - Wójciak dostaje piłkę na przedpole i precyzyjnym strzałem przy słupku zaskakuje Jurkiewicza. Mamy remis!
22' Wójciak mija rywala i strzela - Jurkiewicz dobrze interweniuje po tym uderzeniu nogami.
22' Mateusz Giżycki zagrywa do Wójciaka na lewą stronę, a tego strzał przelatuje tuż obok dalszego słupka bramki przeciwników.
23' Fatalne pudło Rafała Kaniugi po dobrym zagraniu od kolegi.
24' The Hornets gra już w komplecie. Na boisku melduje się Jankowski.
25' Jankowski w pole karne do Zielińskiego, a tego techniczne, płaskie uderzenie świetnie broni Zińczuk!
26' Młynarczyk w pole karne podaje do Jankowskiego. Ten "kładzie" bramkarza i stara się go przelobować. To się mu nie udaje, ponieważ futbolówka ląduje na poprzeczce!
27' (2:1) - Kozickiego strzał sprzed pola karnego odbija się od słupka i piłka wpada do siatki! Castorama na prowadzeniu!
28' Czas dla The Hornets!
29' Nie ma dzisiaj szczęścia Zieliński, który dostaje świetnie podanie od Dychusa i udrza wprost w golkipera.
30' Kapitalna interwencja Zińczuka po strzale Dychusa z główki.
30' Strzały Zielińskiego i Jankowskiego i dwukrotnie piłkę z pustej bramki wybija Kozicki!
31' Strzał Jankowskiego z wolnego i na raty futbolówkę chwyta Zińczuk!
32' Kontra 2 na 1 bramkarza Hornets. Wójciak wykłada futbolówkę do Kozickiego, a ten nie trafia na pustą bramkę!
34' (3:1) - Miłosz Misiak w kontrze zagrywa do Wójciaka na lewą stroną, a ten precyzyjnym uderzeniem przy dalszym słupku pokonuje Jurkiewicza!
34' Strzał Zielińskiego z rzutu wolnego i świetnie nogami interweniuje Zińczuk.
35' Młynarczyk na przedpole do Wysoczańskiego, a tego uderzenie z pierwszej piłki ląduje na słupku!
35' Świetna parada Zińczuka, który fenomenalnie wychodzi obronną ręką z pojedynku z Młynarczykiem.
36' Strzał z bliska Młynarczyka i znowu kapitalnie piłkę na linii bramkowej zatrzymuje golkiper Castoramy.
37' Aniołek przegrywa pojedynek jeden na jeden z Jurczakiem!
38' Kolejna udana interwencja Zińczuka po strzale tym razem Jankowskiego!
38' Rajd bramkarza - Jurkiewicza, ten mija po drodze trzech rywali, wpada w pole karne, ale uderza obok słupka!
39' (3:2) - The Hornets walczy. Zieliński na wolne pole do Młynarczyka, ten pewnym strzałem przy słupku pokonuje Zińczuka!

Hit drugiej ligi nie zawiódł. Castorama zagrała bardzo dobre spotkanie, ale kluczowym momentem był fakt otrzymania czerwonej kartki przez bramkarza Krzysztofa Nowickiego. To debiutant wykorzystał i dzięki zwycięstwu wskoczył na fotel lidera. "Szerszenie" nadal są na podium, ale łatwo im pozostać na tym miejscu nie będzie, bowiem konkurencja gra swoje mecze. Następne pary meczowe obu tych ekip to; Żar Tropików - Castorama Korona oraz money4you - The Hornets.