12.03 godz. 14:35, Przesmyckiego 10, Sedzia: Andrzej Malec
3 : 3
( 2 : 1 )
Skład: Olejnik, Sornat, Surmaczewski, Rożek, Olejnik, Węgłowski, Kruszona, Falkiewicz, Tatomir, Bienias
Skład: Jastrzębski, Waksmański, Gorszkowski, Rudy, Kaczmar, Bogacz, Grobelny
6' Marek Surmaczewski
22' Marek Surmaczewski
35' Marek Rożek
38' Marek Surmaczewski
39' Piotr Tatomir
8' Grzegorz Bogacz
12' Michał Grobelny
20' Dominik Kaczmar
40' Dominik Kaczmar
40' Grzegorz Bogacz
Zawodnik meczu: Grzegorz Bogacz (Autor bramki dającej wyrównanie w ostatniej minucie spotkania! Na wyróżnienie zasługuje również król strzelców pierwszej ligi - Marek Surmaczewski.)

Ostatnim meczem w całej 7 edycji, jak i przede wszystkim w pierwszej lidze będzie pojedynek, w którym ostatecznie poznamy triumfatora na zapleczu Superligi. Na chwilę obecną liderem jest debiutant - Piorun Zaodrze, ale jego miejsce zająć może jeszcze beniaminek - MPK Wrocław. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne musi ograć trzecią w stawce Nokię, w drugiej części sezonu gra słabo. W czterech ostatnich meczach zawodnicy Wojciecha Jastrzębskiego trzy razy schodzili z boiska pokonani i jeżeli wygrają w ten weekend to zgarną srebrne medale. Beniaminek na pewno nie będzie łatwym orzechem do zgryzienia i mając bardzo realne szanse na złoto - zrobi wszystko w tym kierunku! Na dodatek bramki brakuje snajperowi MPK - Markowi Surmaczewskiemu by zostać królem strzelców pierwszej ligi. Czy team Waldemara Węgłowskiego osiągnie swoje cele? Czy może Nokia je pokrzyżuje? Przekonamy się!

1' Delegacja Pioruna Zaodrze pojawiła się na tym spotkaniu, bowiem brak zwycięstwa MPK oznacza złote medale dladebiutantów.
3' Pierwsze minuty to optyczna przewaga ekipy MPK, lecz bez żadnej klarownej sytuacji bramkowej.
5' Nieczysto w futbolówkę uderza Dominik Kaczmar i zamiast strzału z woleja mamy kiks.
6' GOL! (0-1) - Mamy już króla strzelców pierwszej ligi! Marek Surmaczewski (18 bramek) strzałem z szóstego metra wyprowadza MPK na prowadzenie, a na chwilę obecną zapewnia złote medale swojej ekipie!

8' GOL! (1-1) - Strzałem z pierwszej piłki i w krótki róg do wyrównania doprowadza Grzegorz Bogacz.
10' Z ostrego kąta w boczną siatkę uderza Marek Surmaczewski.
12' Po strzale Marka Surmaczewskiego piłkę z linii bramkowej wybija Wojciech Jastrzębski.
12' Za grę bez gwizdka żółtą kartką ukarany zostaje Michał Grobelny.
13' Pewna interwencja Łukasza Waksmańskiego po strzale sprzed pola karnego Adriana Olejnika.
14' Niecelnie z dystansu uderza Dominik Kaczmar.
14' Gry w przewadze nie wykorzystują gracze MPK i po upływie 120 sekund obie ekipy grają w komplecie.
16' Czas dla Nokii.
18' Indywidualna akcja Wojciecha Jastrzębskiego kończy się niecelnym strzałem.
19' Pewna interwencja Łukasza Waksmańskiego po uderzeniu z dystansu Łukasza Sornata.
20' GOL! (2-1) - Błąd goalkeepera MPK, piłką przejmuje Grzegorz Bogacz, zagrywa ją do Dominika Kaczmara, a ten wyprowadza Nokię na prowadzenie! Bramka ta nie tylko wprawia w radość strzelca, ale także zgromadzoną na trybunach delekację Pioruna Zaodrze.

22' GOL! (2-2) - Z autu Łukasz Bienias zagrywa do Marka Surmaczewskiego, a ten mocnym strzałem doprowadza do wyrównania! Trafieniem tym napastnik MPK pieczętuje tytuł króla strzelców pierwszej ligi!
23' Na poprzeczce zatrzymuje się mocny strzał zza pola karnego Łukasza Sornata.
25' Przypomnijmy, że rezultat remisowy daje złote medale Piorunowi Zadorze, a MPK "zaledwie" srebro! Przy takim wyniku na najniższym stopniu podium oglądać będziemy team Michała Grobelnego.
27' Obok bramki przelatuje uderzenie zza pola karnego autorstwa Dariusza Olejnika.
27' Wysoko z bramki wychodzi Marek Rożek, zauważył to Dominik Kaczmar, lecz ten lob do najlepszych nie należał.
28' Marek Surmaczewski zagrywa do Marka Falkiewicza, lecz ten nie zamienia tego świetnego dogrania nawet na strzał...
29' Czas dla Nokii.
30' Rozpoczynamy ostatnie dziesięć minut tego arcyważnego pojedynku! Czy MPK zdoła pokonać Nokię i wywalczy złote medale?
32' Surmaczewski z rzutu wolnego zagrwa do Adama Kruszony ten decyduje się na strzał i futbolówkę na rzut rożny paruje goalkeeper Nokii.
34' Wprost w Marka Rożka z dystansu uderza Przemysław Gorszkowski.
35' Dominik Kaczmar wchodzi z piłką między dwóch obrońców, oddaje strzał, który o centymetry mija dłuższy róg bramki.
35' Żółta kartka dla Marka Rożka za niebezpieczny wślizg przed własnym polem karnym.
37' Grający w przewadze gracze Nokii mają problem z ostatnim podaniem, a co za tym idzie poważnym zagrożeniem bramce rywala.
38' Dobra interwencja Marka Rożka, który odbija mocny strzał Wojciecha Jastrzębskiego. W odpowedzi uderza Łukasz Sornat i pewnie interweniuje Waksmański.
38' GOL! (2-3) - Marek Surmaczewski wykorzystuje kapitalne dogranie Łukasz Bieniasa i to MPK na chwilę obecną jest mistrzem pierwszej ligi!!!!
39' Ostatni minuta meczu, czy Nokia zdoła pozbawić rywala złotego medalu?
39' Za uniemożliwienie rywalowi wznowienia gry żółtą kartkę ogląda Piotr Tatomir!
40' GOL! (3-3) - To jest niemożliwe! Do wyrównania doprowadza Grzegorz Bogacz!
40' Żółta kartka za wślizg w nogi rywala dla Dominika Kaczmara.

40' Koniec spotkania. Piorun Zaodrze mistrzem pierwszej ligi! Srebrne medale dla MPK, zaś "brąz" przypada ekipie Nokii!

To co się działo w tym spotkaniu śmiało mogłoby posłużyć do filmu o tematyce thriller! Bramka w ostatnich sekundach, walko o każdy fragment boiska, żółte kartki oraz łzy... radości, a także rozpaczy! To wszystko mogliśmy oglądać w tej potyczce, której wynik najbardziej cieszy... ekipę Pioruna Zaodrze! Dzięki podziałowi punktów team Marcina Stachowicza kończy sezon wywalczeniem mistrzostwa pierwszej ligi! Wszystkim graczom dziękujemy za wspólną zabawę, a także zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach ligi Wrocbal.