25.02 godz. 17:00, Przesmyckiego 10, Sedzia: Andrzej Malec
( 2 : 4 )
Skład: Olejnik, Sornat, Głodek, Surmaczewski, Olejnik, Węgłowski, Kruszona, Falkiewicz, Tatomir, Nebelski
Skład: Szozda, Polańczyk, Kita, Kopyś, Pawłowski, Kozaczewski
11' Piotr Tatomir
16' Waldemar Węgłowski
19' Łukasz Kopyś (Gol samobójczy)
20' Łukasz Sornat
28' Jarosław Głodek
37' Jarosław Głodek
40' Marek Surmaczewski
6' Łukasz Kopyś
9' Łukasz Kopyś
22' Piotr Kita
30' Piotr Kita
33' Łukasz Kopyś
Zawodnik meczu: Łukasz Kopyś (Dwoił się i troił, lecz nie udało mu się w pojedynkę ograć wyżej notowanego rywala. Autor hattricka oraz fenomenalnego "swojaka".)

Dosyć często RTV Euro AGD w ostatnich latach walczyć musi do samego końca o ligowy byt. Tak jest i tej zimy, której brązowy medalista z poprzedniego sezonu - do udanych zaliczyć nie może. Żeby być pewnym utrzymania "Ertefałowcy" muszą wygrać z walczącym o awans (ale również mistrzostwo) - MPK Wrocław. Faworytem tego spotkania będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, które jest w gazie. Nie może jednak zlekceważyć doświadczonych "Ertefałowców", którzy przecież nie raz już pokazywali, że w piłkę grać potrafią, a w meczach "o wszystko" potrafią się zmobilizować i wygrywać. Czy teraz ta sztuka im się powiedzie? Co zwycięży? Czy chęć pozostania na zapleczu Superligi, czy raczej rządza wywalczenia medali na koniec sezonu? Czas pokaże!

1' RTV Euro AGD z kłopotami kadrowymi i na dodatek bez nominalnego bramkarza. Między słupkami oglądać będziemy Dariusza Polańczyka, który na codzień jest graczem defensywnym.
2' Strzał z woleja Pawła Pawłowskiego i futbolówka przechodzi minimalnie obok bramki.
4' Kopyś do Szozdy, a ten trafia w boczną siatkę.
4' Świetna kontra RTV, Łukasz Kopyś dogrywa do Pawła Pawłowskiego, a ten przegrywa starcie z Mariuszem Nebelskim.
6' GOL! (1-0) - Łukasz Kopyś wychodzi sam na sam z Nebelskim i strzałem z "dużego" palca wyprowadza RTV na prowadzenie.
8' Leżąc na ziemi Jarosław Głodek oddaje strzał, który bez trudu broni Polańczyk.
9' GOL! (2-0) - Na bramkę uderza Piotr Kita i piłkę przed goalkeeperem trąca Łukasz Kopyś, który tym samym kompletnie zaskakuje Mariusza Nebelskiego.
11' GOL! (2-1) - Niepewna interwencja goalkeepera RTV i piłkę do bramki wpycha Piotr Tatomir.
13' Uderzenie Waldemara Węgłowskiego nogą odbija Dariusz Polańczyk.
16' GOL! (2-2) - Sprzed pola karnego na strzał decyduje się Waldemar Węgłowski i piłka wpada do bramki obok niepewnie interweniującego Dariusza Polańczyka.
17' GOL! (2-3) - Hatrrick Łukasz Kopysia, który fantastyczny strzałem w samo okienko wyprowadza na prowadzenie... MPK! Niestety napastnik RTV "pomylił" kierunki i zamiast w bramkę rywala wpakował efektownego "swojaka"...
19' Andrzej Szozda uderza zza pola karnego, lecz minimalnie niecelnie.
20' GOL! (2-4) - Strzałem w długi róg prowadzenie MPK podwyższa Łukasz Sornat.
21' Łukasz Sornat obraca się z rywalem na plecach, a następnie oddaje chybiony strzał.
22' GOL! (3-4) - Na pustą bramkę w słupek trafia Paweł Pawłowski, a po chwili futbolówkę do siatki pakuje Piotr Kita.
24' Szozda zagrywa do Kozaczewskiego, a ten będac na wykroku nie trafia do bramki.
26' Obok bramki przelatuje uderzenie z pierwszej piłki Marka Falkiewicza.
28' GOL! (3-5) - Sam na sam z bramkarzem wychodzi Jarosław Głodek i strzałem w długi róg pokonuje Polańczyka. Futbolówka po tym uderzeniu odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.
30' GOL! (4-5) - Za sprawą Piotra Kity RTV "łapie" kontakt.
32' Z rzutu wolnego obok bramki uderza Łukasz Kopyś.
33' GOL! (5-5) - Andrzej Szozda z "fałsza" zagrywa do Łukasza Kopysia, ten biegnie z futbolówką parę metrów i sprytym uderzeniem doprowadza do wyrównania.
35' - Czas dla ekipy RTV Euro AGD.
37' - Po rękach bramkarza futblówka wychodzi na rzut rożny. Na bramkę strzelał Surmaczewski.
37' (5:6) - Surmaczewski do Głodka i ten płaskim strzałem obok wychodzącego z bramki Polańczyka. MPK na prowadzeniu!
38' W zamieszaniu pod bramką Głodek uderza tuż obok słupka!
39' Szozda wychodzi sam na sam z bramkarzem i trafia wprost w niego. Po chwili na bramkę strzela Kita i piłkę pewnie łapie Nebelski.
40' (5:7) - Dalekie wyjście z bramki Polańczyka. Piłkę za niego dostaje Surmaczewski i strzałem na wślizgu do pustaka pakuje piłkę do siatki.

Tym zwycięstwem gracze MPK zapewnili sobie medale oraz awans do Superligi, nastomiast dla RTV porażka oznacza spadek (chyba, że Hectas nie zdobędzie czterech oczek w dwóch starciach). W następnym spotkaniu challenger podejmie Nokię i jeśli wyjdzie zwycięsko z tej potyczki zostanie mistrzem pierwszej ligi. Ekipie Pawła Pawłowskiego dziękujemy za sezon zimowy i zapraszamy do udziału w kolejnych naszych rozgrywkach.