12.02 godz. 14:35, Przesmyckiego 10, Sedzia: Andrzej Malec
7 : 4
( 2 : 2 )
Skład: Bzowski, Banaś, Nawrocki, Kałmuk, Jarco, Augustyniak
Skład: Sornat, Głodek, Surmaczewski, Rożek, Węgłowski, Kruszona, Falkiewicz, Małolepszy, Nebelski
7' Ireneusz Augustyniak
12' Ireneusz Augustyniak
25' Ireneusz Augustyniak (Rzut karny)
29' Marcin Kałmuk
38' Artur Nawrocki
15' Marek Surmaczewski
16' Jarosław Głodek
24' Jarosław Głodek
29' Marek Surmaczewski (Rzut karny)
34' Łukasz Sornat
35' Marek Surmaczewski
37' Grzegorz Bzowski (Gol samobójczy)
Zawodnik meczu: Marek Surmaczewski (Marek był motorem napędowym swojej drużyny, którą pociągnął w trudnym momencie. Gracz ten strzelił cztery gole i zanotował asystę. Wyróżnić trzeba także Grzegorza Bzowskiego. )

Nadspodziewanie dobrze radzi sobie beniaminek - MPK Wrocław, który wicelideruje w tabeli i ma realne szanse na drugi awans z rzędu. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne będzie chciało zbliżyć się do szczytu tabeli, ale do tego niezbędna jest mu wygrana z zamykającą tabelę - Husarią Bagdad. "Husarzy" potrzebują punktów jak tlenu i jeżeli nie powstrzymają wyżej notowanego przeciwnika, to ich szanse na pozostanie w pierwszej lidze - bardzo mocno zmaleją. Zatem czy będziemy świadkami kolejnej klęski "białych" czy może wpadki beniaminka?

4' Ireneusz Augustyniak staje oko w oko z Markiem Rożkiem i uderza wprost w bramkarza!
7' (0:1) - Augustyniak dostaje piłkę w pole karne i strzałem po ziemi, przy słupku pokonuje Rożka.
9' Czas dla Husarii Bagdad!
10' Uderzenie Łukasza Sornata sprzed pola karnego i piłkę do boku zbija Grzegorz Bzowski.
11' Ofiarna interwencja Bzowskiego po strzale Sornata z najbliższej odległości.
12' Mocny strzał Sornata i piłkę na róg zbija Bzowski.
12' (0:2) - Augustyniak strzałem z dystansu przy słupku zaskakuje Rożka.
13' Kolejny strzał Sornata z dalszej odległości i kolejna interwencja bramkarza.
13' Kontra Husarii. Radosław Banaś zagrywa do Augustyniaka, ten mija po drodze obrońcę i strzela wprost w dobrze ustawionego Rożka.
14' Michał Jarco po ziemi z lewej strony uderza - obok bramki.
15' (1:2) - Szybki kontratak MPK Wrocław. Paweł Małolepszy wystawia piłkę jak na tacy - Markowi Surmaczewskiemu, a ten pakuje piłkę do siatki.
16' (2:2) - MPK idzie za ciosem. Surmaczewski zagrywa do Głodka, a ten doprowadza do wyrównania, pakując piłkę w pustej bramce.
19' Uderzenie Marka Falkiewicza z powietrza - przelatuje obok bramki przeciwników.
19' Jarco mija obrońcę i zatrzymuje się na dobrze wychodzącym z bramki Rożku.
20' Dwie kapitalne interwencje Bzowskiego po strzałach Adama Kruszony (strzał i dobitka).
20' Bzowski przy próbie trzeciej interwencji fauluje Kruszonę i mamy rzut karny!
20' Do rzutu karnego podchodzi Małolepszy i jego uderzenie fenomenalnie broni Bzowski!
20' Koniec pierwszej połowy. Zmiana między słupkami w MPK. Marka Rożka zestępuje Mariusz Nebelski.
21' Strzał Małolepszego z prawej strony przelatuje obok dalszego słupka bramki przeciwników.
21' Artur Nawrocki mija obrońcę i strzela na bramkę, a piłkę po jego strzale na raty broni golkiper.
22' Kapitalna parada Bzowskiego po uderzeniu z bliska Surmaczewskiego.
23' Małolepszy staje przed szansą na gola, ale jego strzał nieznacznie mija bramkę Husarii.
24' Surmaczewski ze środka schodzi z piłką do boku i uderza z ostrego kąta wprost w bramkarza!
24' Augustyniak zostaje faulowany w polu karnym przez Głodka. Gracz MPK zostaje ukarany żółtą kartką i mamy rzut karny.
25' (2:3) - Do karnego podchodzi sam poszkodowany (Augustyniak) i płaskim strzałem przy słupku pokonuje Mariusza Nebelskiego.
27' Kruszona z bliska uderza wprost w świetnie ustawionego bramkarza.
28' Marcin Kałmuk staje oko w oko z Nebelskim i jego uderzenie nogami broni golkiper.
29' Czas dla Husarii Bagdad!
29' (3:3) - Karny dla MPK za faul Kałmuka na rywalu, drugi w tym meczu! Do jego wykonania podchodzi Surmaczewski i sprytną podcinką zaskakuje Bzowskiego!
32' Augustyniak w kontrze staje oko w oko z bramkarzem i uderza tylko i wyłącznie w boczną siatkę.
33' Waldemar Węgłowski z bliska trafia w Bzowskiego!
34' Bzowski do boku zbija strzał Sornata! Po chwili uderza Surmaczewski i znowu górą jest bramkarz.
34' (4:3) - Sornat mocnym strzałem z dystansu pokonuje Bzowskiego! Tym razem golkiper Husarii nie dał już rady.
35' (5:3) - Surmaczewski uderzeniem przy krótszym słupku zaskakuje Bzowskiego!
35' (6:3) - Sornat do Surmaczewskiego, a ten strzałem pod poprzeczkę nie daje żadnych szans bramkarzowi.
36' Szósty faul Husarii i mamy przedłużony rzut karny dla MPK. Na bramkę strzela Głodek i jego uderzenie broni Bzowski.
37' (7:3) - Pechowa interwencja Bzowskiego i mamy gola samobójczego!
38' (7:4) - Rozklepana defensywa MPK i piłkę do pustej bramki pakuje Nawrocki.
39' Falkiewicz kontra Bzowski, ale gracz MPK przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
39' Słupek po strzale Augustyniaka!

Do 34 minuty byliśmy świadkami bardzo wyrównanego pojedynku, w którym ciężko było wskazać zwycięzce. W tym momencie przewaga kadrowa MPK Wrocław dała się we znaki i udało się tej drużynie, nie tylko odwrócić losy spotkania, ale przede wszystkim zgarnąć komplet oczek. Ten sprawia, że Marek Surmaczewski i jego koledzy pozostają jeszcze w grze o awans i na pewno zrobią wszystko w tym kierunku. Co do "Husarzy" to już są chyba pogodzeni z degradacją, chociaż teoretyczne szanse na pozostanie w pierwszej lidze - jeszcze zachowują. Następnym razem, w meczu o wszystko - ekipa Radosława Banasia zagra z RTV Euro AGD, z kolei Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne "skrzyżuje rękawice" z Wyższą Szkołą Oficerską Wojsk Lądowych.