29.01 godz. 17:50, Redeco, Sedzia: Adrian Miedziński
Skład: Maryniak, Sornat, Głodek, Surmaczewski, Rożek, Olejnik, Węgłowski, Falkiewicz, Tatomir, Małolepszy, Bienias, Nebelski
Skład: Pondel, Pondel, Słowiński, Gruszka, Miklas, Pilarczyk, Fiedler
1' Jarosław Głodek
4' Jarosław Głodek
9' Marek Surmaczewski
10' Paweł Małolepszy
13' Łukasz Bienias
15' Marek Surmaczewski
17' Paweł Małolepszy
20' Marek Falkiewicz
27' Paweł Małolepszy
29' Marek Surmaczewski
36' Łukasz Sornat
40' Paweł Małolepszy
8' Rafał Pilarczyk
23' Piotr Miklas
27' Rafał Pilarczyk
Zawodnik meczu: Paweł Małolepszy (Najskuteczniejszy gracz MPK tego wieczoru. Najbardziej napsuł krwi Michałowi Pondlowi cztery razy zmuszając go do kapitulacji i dwukrotnie asystując przy golach Surmaczewskiego, któremu także należy się dzisiaj wyróżnienie.)

Tomtex wczoraj minimalnie przegrał z Hectasem, teraz ma okazję zrehabilitować się i zdobyć punkty z beniaminkiem - MPK Wrocław. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne spisuje się nieźle, piastując wysokie trzecie miejsce w stawce. Mecz ten będzie miał jeden jedyny podtekst, jakim jest osoba Mariusza Nebelskiego, który na boisku otwartym na Skwierzyńskiej broni dostępu do bramki "Połączonych Piłką", a zimą reprezntuje MPK. Czy golkiper tej ekipy powstrzyma swoich kolegów z drużyny przeciwnej i pozwoli ugrać niezbędne do utrzymania punkty? Czy może ta znajomość pomoże Tomtexowi i znajdą oni sposób na pokonywanie Nebelskiego? Czas pokaże!

1' - (0:1) Jarosław Głodek płaskim strzałem przy słupku wyprowadza na prowadzenie ekipę MPK.
4' - (0:2) Jarek Głodek po raz drugi znajduje sposób na pokonanie Michała Pondla wykorzystując podanie od Łukasza Sornata.
5 ' - Indywidualna akcja Miklasa, minął rywala, ale zabrakło siły przy późniejszym uderzeniu.
8' - (1:2) Tomtex nadrabia straty - Piotr Miklas zagrywa do Rafała Pilarczyka, a ten pokonuje Rożka.
9' - (1:3) Podanie Małolepszego do Surmaczewskiego, a ten pakuje piłkę do pustej bramki.
10' - (1:4) Płaski strzał Małolepszego i piłka ponownie melduje się w siatce.
13' - (1:5) Bienias zdobywa gola, jeszcze po rykoszecie.
15' - (1:6) Małolepszy ponownie dobrze wypatruje Surmaczewskiego, a ten umieszcza piłkę w pustej bramce.
17' - (1:7) I znów Małolepszy może mieć lepszy humor, niż Michał Pondel, który nie radzi sobie z uderzeniem w krótszy róg.
20' - (1:8) Marek Falkiewicz w sytuacji sam na sam z Michałem Pondlem zachowuje zimną krew i pewnym strzałem zmusza golkipera Tomtexu do kapitulacji.
23' - (2:8) Rafał Pilarczyk wypatruje dobrze ustawionego Piotra Miklasa i zagrywa mu piłkę, a ten dopełnia formalności i strzałem z 2 metra pokonuje bramkarza MPK.
27' - (2:9) Paweł Małolepszy oddaje strzał z dystansu, a piłka wpada do siatki, wzbudzając podziw nowego golkipera WSOWL, obsługującego zegar Marcina Milczanowskiego ("ale zaje...!").
27' - (3:9) Rafał Pilarczyk strzałem w krótki róg pokonuje Rożka.
29' - (3:10) Kolejna dwucyfrówka w dniu dzisiejszym staje się faktem. Daleki wyrzut bramkarza do Marka Surmaczewskiego i mamy drugi hat-trick w ekipie MPK.
32' - Udana interwencja Michała Pondla po strzale Głodka.
35' - Czas dla ekipy Tomtexu.
36' - (3:11) Łukasz Sornat strzałem od lewego słupka pokonuje Michała Pondla.
37' - Strzał z ostrego kąta autorstwa Małolepszego, piłkę odbija golkiper Tomtexu.
40' - (3:12) Małolepszy wypatruje lukę pomiędzy Pondlem a słupkiem i posyła tam piłkę ustalając wynik tego pojedynku na 3:12.

Wysokie i jak najbardziej zasłużone zwycięstwo MPK Wrocław. Ekipie Waldemara Węgłowskiego wychodziło tego wieczoru praktycznie wszystko, w przeciwieństwie do drużyny Michała Pondla, która ewidentnie nie miała swojego dnia. MPK żegna się z halą Redeco jako wicelider pierwszej ligi i o kolejne punkty powalczy w lutym z Husarią Bagdad. Ten sam przeciwnik czekać będzie na Tomtex w najbliższej kolejce, już na obiekcie przy ul. Przesmyckiego.