Skład: Pondel, Pondel, Semotyuk, Słowiński, Gruszka, Stasiak, Studnicki, Miklas, Kozioł
Skład: Kulesza, Zaborski, Kalisz, Padziński, Siwik, Olszewski, Siwik, Siwik, Konopka
32' Marcin Kalisz
34' Marek Olszewski
35' Marek Olszewski
37' Amadeusz Siwik
Zawodnik meczu: Amadeusz Siwik (Żelazne płuca ma gracz Hectasu. Obrona Tomtexu miała poważne problemy z zatrzymaniem szybkiego i aktywnego przez 40 minut napastnika Pingwinów. Mecz kończy z golem i asystą na koncie. Wyróżnić należy też Marka Olszewskiego.)

Niezwykle interesująca jest sytuacja w pierwszej lidze, w której różnica punktowa między trzecim zespołem, a dziewiątym - wynosi zaledwie jedno oczko. Znowu dwukrotnie na parkiet hali Redeco wybiegną gracze Tomtexu, którzy ostatnio dwa spotkania przegrali i teraz będą chcieli poprawić swój dorobek punktowy. Ich rywalem będą "Pingwiny", które również niezwłocznie potrzebują skalpów. Jedni i drudzy jeżeli chcą się w elicie utrzymać, muszą za wszelką cenę zrobić wszystko, aby zwyciężyć. Kto będzie górą w tym pojedynku? Kto zostanie bohaterem tego widowiska? Czy będzie to Marek Olszewski czy może Tomasz Pondel? A może ktoś zupełnie inny?

1' - Tomtex mógł objąć prowadzenie już 10 sekund po pierwszym gwizdku Marcina Nicińskiego. Grzegorz Kozioł trafia piłką w słupek.
2' - Michał Pondel udanie zatrzymuje strzał Rafała Kuleszy. Hectas otrzymuje jedynie rzut rożny.
4' - Michała Pondla próbował technicznym strzałem pokonać Kulesza, futbolówka trafiła jednak tylko w słupek.
7' - Zamieszanie po bramką Pondla, Olszewski zagrywa piłkę z narożnika boiska, a ta odbija się jeszcze od pleców Padzińskiego i trafia w poprzeczkę.
8' - Olszewski powymijał obrońców Tomtexu, jego strzał zatrzymał się jednak na golkiperze.
9' - Przejęcie piłki na własnej połowie w wykonaniu Amadeusza Siwika i rajd w stronę bramki kończy się strzałem z 9. metra. Dobrze jednak między słupkami spisuje się Michał Pondel.
11' - Grzegorz Kozioł z dystansu, piłkę pewnie łapie Rafał Zaborski.
12' - Piłka po strzale Arnolda Siwika zatrzymuje się na słupku.
16' - Piotr Miklas z dystansu, piłka przelatuje 1,5 m obok słupka.
16' - Czas dla Tomtexu.
16' - Za szybki jest Amadeusz Siwik dla obrońców Tomtexu. Irek Gruszka wycina gracza Hectasu i mamy rzut wolny dla Pingwinów.
19' - Grzegorz Kozioł zza pola karnego, piłka nadal jednak nie chce wpaść do siatki.
20' - Semotyuk z woleja, czujny jednak bramkarz Hectasu.
21' - Piłka po strzale Marka Olszewskiego z prawej strony trafia w boczną siatkę.
21' - Strzał Piotra Miklasa udanie broni golkiper Hectasu.
23' - (0:1) Tomtex wychodzi na prowadzenie. Golkipera Hectasu pokonuje na raty Piotr Miklas.
25' - Wolny dla Hectasu. Amadeusz Siwik trafia piłką w mur.
27' - Strata Hectasu w środku pola. Futbolówkę przejmuje Tomasz Pondel, strzał kapitana Tomtexu nie należy jednak do zbyt udanych.
29' - Wolny dla Tomtexu za faul na Semotyuku. Swoich sił próbował sam poszkodowany, ale bez zarzutu spisał się między słupkami bramkarz Hectasu.
30' - Rafał Kulesza blokuje strzał Tomka Słowińskiego.
32' - Żółta kartka dla Marcina Kalisza.
34' - (1:1) Z narożnika boiska piłkę dogrywał Amadeusz Siwik, a całość świetnie "klatą" zamyka Marek Olszewski!
35' - (2:1) Strzał nożycami w wykonaniu Marka Olszewskiego, piłka odbija się od jednego słupka, od Michała Pondla, drugiego słupka i ląduje w siatce!
37' - (3:1) Przejęcie Amadeusza Siwika, który jak duch wyłonił się zza pleców obrońcy, strzał z 7. metra i Michał Pondel musi po raz trzeci wyciągać piłkę z siatki!
38' - (3:2) Piąte przewinienie Hectasu i wolny dla Tomtexu. Stojący przed samym bramkarzem Tomasz Pondel dostaje podanie i strzałem piętką zamienia je na bramkę!
40' - Szóste przewinienie Hectasu i mamy rzut karny przedłużony dla Tomtexu. Do piłki podchodzi Piotrek Miklas, jego strzał i późniejszą dobitkę fenomenalnie broni jednak golkiper "Pingwinów"!
40' - Marek Olszewski trafia w słupek.
40' - Wolny dla Hectasu. Piłkę lekko dotyka Marek Olszewski, a później sprytnym lobem chce pokonać Michała Pondla Armand Siwik. Piłka ląduje jednak na poprzeczce.

W miarę wyrównane spotkanie, z lekkim wskazaniem na Hectas, w którym jak wół harował Amadeusz Siwik kursujący non stop między obroną i atakiem i starającym się pomóc i w defensywie i ofensywie. "Pingwiny" strzelają o jedną bramkę więcej, co równoznaczne jest z zainkasowaniem trzech oczek. Hectas zmierzy się w lutym z Drukgrafem Mirków, Tomtex czeka natomiast jeszcze jedno, ostatnie na hali Redeco spotkanie, z MPK Wrocław.