21.01 godz. 18:30, Redeco, Sedzia: Marcin Niciński
1 : 2
( 0 : 1 )
Skład: Spadło, Stachowicz, Fąfrowicz, Sowiński, Koziarz, Kąciak, Jasiok, Seliga
Skład: Pondel, Pondel, Semotyuk, Słowiński, Kopeć, Gruszka, Pilarczyk, Truchan, Fiedler
5' Marcin Stachowicz
17' Michał Kąciak
32' Michał Jasiok
25' Tomasz Pondel
Zawodnik meczu: Przemysław Spadło (Niemalże bezbłędny między słupkami. Gdyby nie kilka ważnych interwencji golkipera Pioruna ekipa Marcina Stachowicza mogłaby nie ugrać dzisiaj trzech punktów.)

Nadspodziewanie dobrze radzi sobie na starcie sezonu - Tomtex, który z kompletem punktów plasuje się tuż za podium. Już teraz "Połączeni Piłką mają o dwa oczka więcej niż w ubiegłym sezonie, po sześciu rozegranych potyczkach. Szansa na powiększenie swojego dorobku jest dosyć realna, ponieważ ekipa braci Pondel zmierzy się z zawodzącym na całej linii Piorunem Zaodrze. Temu zawsze czegoś brakuje i dotychczas w trzech meczach ugrał zaledwie jeden skalp. Drużyna z Opola ma zamiar w końcu się przełamać i wyjść ze strefy spadkowej. Czy to jej się uda? Czy Michał Jasiok będzie katem dla defensywy dowodzonej przez Michała Pondla? Przekonamy się!

4' - Pierwsze minuty nie przyniosły klarowniejszej sytuacji dla żadnej ze stron.
5' - (0:1) Piorun wychodzi na prowadzenie - Marcin Stachowicz na gola zamienia rzut wolny, płaskim strzałem pokonując Michała Pondla!
8' - Kolejny wolny dla Pioruna, Michał Kąciak posyła piłkę wysoko nad bramką.
9' - Indywidualny rajd Truchana kończy się strzałem z dalszej odległości, futbolówkę końcówkami palców wybija Przemek Spadło.
12' - Przejęcie Tomasza Pondla i uderzenie gracza Tomtexu, bez zarzutu jednak spisuje się golkiper Pioruna.
13' - Robert Fąfrowicz posyła futbolówkę obok słupka.
14' - Zza pola karnego swoich sił próbuje Bartosz Fiedler, sił jednak za wiele nie ma i Spadło bez trudu wyłapuje piłkę po tym strzale.
15' - Gracze Tomtexu chyba solidarnie nie zjedli dzisiaj obiadu. Strzał Semotyuka nie stanowi większego zagrożenia dla bramkarza Pioruna.
17' - Żółty kartonik za zmasakrowanie Rafała Pilarczyka ogląda Michał Kąciak.

18' - Bomba Irka Gruszki (ten chyba obiad zjadł), Przemysław Spadło nie daje się jednak zaskoczyć.

23' - Tomasz Pondel z pierwszej piłki, futbolówka wędruje jednak obok słupka.
25' - (1:1) Tym razem piłka wędruje tam gdzie powinna - do siatki. Na listę strzelców wpisuje się Tomasz Pondel!
27' - Michała Pondla próbuje zaskoczyć strzałem z prawej strony Piotr Sowiński, piłka nie idzie jednak w światło bramki.
29' - Kolejny niecelny strzał w wykonaniu graczy Pioruna, tym razem nie popisał się Michał Kąciak.
32' - (1:2) Źle rozegrany rzut wolny przez Tomtex skutkuje kontrą Pioruna, a ta kończy się strzałem Michała Jasioka, który wcześniej skręcił Michała Pondla. Piłka ląduje w siatce, Tomtex musi goni wynik jeśli myśli o punktach w dniu dzisiejszym.
37' - Pilarczyk z dystansu, piłkę łapie Spadło.
40' - Na 20 sekund przed kończem czas bierze ekipa Tomtexu.

Premierowy komplet ekipy z Opola. Piorun pokonał wyżej notowanego rywala, a sporą zasługę miał w tym golkiper Przemek Spadło, który kilkukrotnie zatrzymywał strzały graczy Tomtexu i zapobiegał utracie goli. O kolejne punkty Piorun Zaodrze powalczy z WSOWL, rywalem Tomtexu będzie natomiast Nokia.