15.01 godz. 16:10, Redeco, Sedzia: Marcin Niciński
5 : 7
( 3 : 1 )
Skład: Maryniak, Sornat, Głodek, Surmaczewski, Rożek, Węgłowski, Kruszona, Falkiewicz, Małolepszy, Bienias, Nebelski
Skład: Fąfrowicz, Sowiński, Koziarz, Kąciak, Jasiok, Matejka, Seliga
17' Marek Surmaczewski
25' Łukasz Sornat
28' Marek Falkiewicz
32' Jarosław Głodek
38' Marek Surmaczewski
39' Paweł Małolepszy
40' Marek Surmaczewski
4' Michał Kąciak
10' Piotr Sowiński
11' Michał Jasiok
39' Michał Jasiok (Rzut karny przedłużony)
40' Michał Jasiok
Zawodnik meczu: Marek Surmaczewski (Ojciec dzisiejszego sukcesu MPK. Najpierw strzelił gola i dwukrotnie asystował, dzięki czemu trzybramkowa strata do Pioruna została zlikwidowana, a w końcówce meczu dołożył jeszcze dwa trafienia.)
W przysłowiową kratkę gra na początku sezonu beniaminek - MPK Wrocław. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wie już jak smakują zwycięstwo, remis i porażka i jak każda drużyna - jak najmniej - chce czuć na własnej skórze - te dwie ostatnie sytuacje. Realne jest, aby Paweł Małolepszy i jego koledzy zgarnęli punkty grając z debiutantem - Piorunem Zaodrze. Tego początki w halowej lidze Wrocbalu są dosyć ciężkie. Do tej pory - dwa rozegrane mecze, jeden punkt - dwie bramki zdobyte i trzy stracone. O ile w defensywie sytuacja zespołu z Opola nie wygląda źle, to przede wszystkim szwankuje atak. Nawet najlepszy strzelec Pioruna w turnieju wakacyjnym - Michał Jasiok, nie potrafił odnaleźć się w hali Redeco. Czy w końcu po zapłaceniu "frycowego" - uda się ekipie Marcina Stachowicza - zgarnąć komplet oczek? Czy raczej znowu straci punkty z niezwykle walecznym i ambitnym MPK?

1'- Jarosław Głodek posyła piłkę obok słupka.
4' - (1:0) MPK wychodzi na prowadzenie. Michał Jasiok oddaje mocny strzał z dystansu, Mariusz Nebelski wybija piłkę przed siebie, a do niej dopada Michał Kąciak. Wobec dobitki golkiper MPK nie ma już nic do powiedzenia.
7' - Krzysztof Maryniak oddaje strzał, futbolówka wędruje jednak obok słupka.
10' - (2:0) MPK traci piłkę, przejmuje ją Michał Jasiok, odgrywa do Piotra Sowińskiego, a ten pakuje ją w krótki róg. Piorun prowadzi już dwiema bramkami!
11 - (3:0) Nie ma najlepszego dnia dzisiaj Mariusz Nebelski. Bramkarz MPK kapituluje już po raz trzeci tego dnia po strzale z dystansu Michała Jasioka. Asystę przy golu zalicza vis-a-vis Nebelskiego - Kamil Seliga.
15' - Michał Kąciak z dystansu, piłkę dotknął jeszcze Michał Jasiok, ale czwartego gola dla Pioruna nie oglądamy.
17' - Z dalszej odległości swoich sił próbuje Robert Fąfrowicz, Nebelski tym razem nie zawodzi, broniąc także dobitkę Michała Jasioka.
17' - (3:1) Marek Surmaczewski dobija strzał Marka Falkiewicza i mamy pierwszego gola dla MPK!
22' - Wjechał jak w masło w obronę Pioruna Jarek Głodek, z jego strzałem dobrze poradził sobie jednak Seliga.
25' - (3:2) Rzut wolny dla MPK. Piorunująco mocny strzał oddaje Łukasz Sornat i piłka ląduje w siatce!
27' - Krystian Matejka posyła piłkę nad poprzeczką.
28' - (3:3) Robi się coraz ciekawiej - MPK wróciło z dalekiem podróży i mamy już remis, a wszystko dzięki Markowi Falkiewiczowi, który wykorzystaje podanie z autu od Marka Surmaczewskiego!
32' - (3:4) MPK na prowadzeniu! Piorunująco roztrwonił swoją przewagę Piorun Zaodrze. Jarosław Głodek wykorzystuje podanie Surmaczewskiego i na liczniku mamy już 3:4!
33' - Jarek Głodek trafia w słupek!
36' - Słupki nie mają łatwego życia na hali Redeco. Tym razem obił go Waldemar Węgłowski.
37' - I kolejny słupeczek - teraz dla odmiany Paweł Małolepszy.
38' - (3:5) MPK w końcu zostawiło w spokoju słupki - mamy piłkę w siatce, a autorem gola został Marek Surmaczewski, który świetnie odnalazł się w polu karnym i nie dał żadnych szans golkiperowi.
39' - (3:6) MPK najwyraźniej jest w gazie - piłkę do bramki pakuje Paweł Małolepszy!
39' - (4:6) Szóste przewinienie MPK i mamy karmego przedłużonego dla Pioruna, którego na gola zamienia Michał Jasiok.
40' - (4:7) Hat-tricka kompletuje Marek Surmaczewski!
40' - (5:7) Hokejową strzelaninę kończy w ostatnich sekundach Michał Jasiok, który także poszczycić się już może hat-trickiem!

Piorun Zaodrze rozpoczął świetnie ten mecz - aplikując rywalowi trzy bramki. Później w szeregi ekipy Marcina Stachowicza wdarło się rozluźnienie, a MPK bezlitośnie to wykorzystało rozgrywając fantastyczną drugą część zawodów. W następnej kolejce Piorun zmierzy się z Tomtexem, MPK natomiast skrzyżuje rękawice z Cloud Raiders.