14.01 godz. 21:00, Redeco, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Pondel, Pondel, Semotyuk, Słowiński, Kopeć, Gruszka, Pilarczyk, Truchan
Skład: Nowak, Lungu, Kozioł, Martyński, Musiatowicz, Carvalho Leal
25' Tomasz Pondel
32' Rafał Pilarczyk
39' Marcin Truchan
40' Marcin Truchan
10' Bartłomiej Kozioł
16' Marcin Martyński
20' Tomasz Musiatowicz
27' Tomasz Musiatowicz
Zawodnik meczu: Marcin Truchan (W drugiej połowie ciągnął grę swojego zespołu, doprowadził do remisu i strzelił zwycięską bramkę. Na wyróżnienie zasługuje Michał Pondel.)

Zgoła w innych nastrojach po pierwszej rozegranej przez siebie, ligowej kolejce są gracze Cloud Raiders oraz Tomtexu. Pierwsi przegrali z Nokią, drudzy zaś ograli Drukgraf Mirków. Warto jednak dodać, że "żółci" radzić musieli sobie bez kilku ważnych graczy takich jak; Łukasz Czajka, Grzegorz Korecki czy Franck Fernandez. "Połączeni Piłką" natomiast wygrali z przeciwnkiem grającym bez ani jednej zmiany. Nie ma co jednak bagatelizować wygranej "gości", którzy będą chcieli iść za ciosem, by ograć kolejnego beniaminka. Teraz również łatwo nie będzie, ale jeżeli zespół braci Pondel chce zapewnić sobie jak najszybsze utrzymanie - musi zapunktować. Czy to im się uda? Czy jednak Cloud odpali i świętować będzie historyczne punkty w pierwszej lidze? Przekonamy się!

1' Nowak broni uderzenie Tomasza Pondla z narożnika pola karnego.
3' Z problemami ale zdołał złapać piłkę Słowiński po strzale Martyńskiego.
5' Nieudany strzał w wykonaniu Tomasza Pondla, po jego minie widać że jest niepocieszony, mógł to zrobić lepiej.
7' Gruszka w zamieszaniu w polu karnym oddał strzał na bramkę, wywalczył tylko rzut rożny.
8' Rzut rożny dla Tomtexu, Gruszka podaje do nadbiegającego Pilarczyka, piłka poszybowała obok bramki.
10' (1:0) - Lungu oddaje strzał z dystansu, kierunek lotu futbolówki zmienił Kozioł, mamy pierwszą bramkę w meczu.
11' Czas dla Cloud Raiders.
13' Lungu dobrze odnalazł się w polu karnym ale nie potrafił tego wykorzystać, strzelił prosto w bramkarza.
16' (2:0) - Sposób na Słowińskiego znalazł Martyński, Cloud podwyższa prowadznie.
18' Semotyuk strzela niecelnie, piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.
20' (2:1) - Pilarczyk podaje do Semotyuka, ten przymierzył w długi róg.
20' (3:1) - Nowak fantastycznie wznowił grę, podał do Musiatowicza a ten idealnie przymierzył.
21' Zmiana miedzy słupkami w obozie Tomtexu, Słowińskiego zastąpił Michał Pondel.
22' M.Pondel broni uderzenie z narożnika pola karnego Lungu.
23' Niecelny strzał Semotyuka, zabrakło sporo.
25' (3:2) - Tomasz Pondel wlewa nadzieje w serca swojej drużyny, sprytny strzał nad wychodzącym z bramki Nowakiem.
27' (4:2) - Ponownie Cloud wychodzi na dwubramkowe prowadzenie, Musiatowicz przymierzył w długi róg i trafił do siatki.
29' Nowak bez problemów chwyta piłkę po strzale napastnika rywali.
30' Czas dla Cloud Raiders.
31' Udany powrót do obrony Semotyuka, który w ostatniech chwili zażegnał niebezpieczeństwo wybijąc piłkę spod nóg rywalowi.
32' (4:3) - Rafał Pilarczyk mija Nowaka i trafia do bramki rywali.
34' Nowak stanął na wysokości zadania, odbija piłkę po strzale Truchana.
35' Musiatowicz wychodzi sam na sam z M.Pondlem i przegrywa ten pojedynek.
36' Kolejny popis między słupkami M.Pondla odbił piłkę po strzale Kozioła.
37' Kozioł zagrywa prostopadłą piłkę do Musiatowicza, ten wychodzi sam na sam z Pondlem i przegrywa ten pojedynek.
39' (4:4) - Truchan doprowadza do remisu, emocje jeszcze się nie skończyły.
40' Czas dla Tomtex.
40' (4:5) - Rzut wolny dla Tomtexu, Truchan strzela na bramkę, piłka po rykoszecie wpada do siatki.

Tomtex wrócił z dalekiej podróży, w ostatnich minutach zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Przełomowym momentem spotkania była zmiana bramkarza, Michał Pondel wybronił kilka beznadziejnych sytuacji. Tomtex odniósł ważne zwycięstwo i zakotwiczył w górnych rejonach tabeli. W następnym mecz ekipa Pondla zagra z Piorun Zaodrze. Cloud podejmie Husarię Bagdad.