08.01 godz. 19:30, Redeco, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Przechrzta, Szozda, Polańczyk, Kita, Kopyś, Pawłowski, Kozaczewski, Krysiński, Zasłonka, Alcer
Skład: Adham, Staszel, Kasprzycki, Kotuła, Dziuba, Lesiuk
40' Łukasz Kopyś
14' Artur Staszel
21' Łukasz Lesiuk
31' Alan Adham
37' Dawid Kasprzycki
37' Alan Adham
40' Artur Staszel
Zawodnik meczu: Jakub Kotuła (Kto wie jak potoczyłyby się losy tego pojedynku, gdyby nie udane interwencje bramkarza WSOWL. Kuba kilkukrotnie ratował skórę kolegom zatrzymując groźne uderzenia graczy RTV.)

Ubiegły sezon był nieudany dla WSOWL, które z hukiem spadło z Superligi i teraz ma zamiar się odbudować. Na starcie "Wojskowi" zmierzą się z ekipą, która przed rokiem zajęła trzecie miejsce, ale zrezygnowała z prawa awansu. Chodzi o RTV Euro AGD. "Ertefałowcy" obecnej zimy radzić będą musieli sobie bez liderów takich jak bramkarz - Marcin Niciński czy napastnik - Bartosz Zieliński. Bez nich będzie ciężko powtórzyć ostatnie wyniki z Redeco, ale Paweł Pawłowski jest dobrej myśli i znowu zamierza bić się o najwyższe cele, licząc na zabieranie punktów potencjalnym faworytom. Takim niewątpliwie jest Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych. Czy RTV udanie wejdzie w sezon? Czy może lepsze miny będzie miała ekipa Jarosława Patałucha? Zaraz się o tym przekonamy!

2' - Mamy pierwszy strzał w tym spotkaniu. Golkipera Wojskowych próbował zaskoczyć Adrian Zasłonka.
3' - Patryk Dziuba posyła futbolówkę obok słupka.
6' - Dariusz Polańczyk przejmuje piłkę na połowie i pędzi z nią na bramkę Jakuba Kotuły. Strzał w wykonaniu zawodnika RTV okazuje się być jednak mocno niecelny.
7' - Grzegorz Alcer byłby autorem asysty - i to w dodatku przy bramce przeciwnika. Na jego szczęście Patryk Dziuba trafia tylko w bramkarza.
9' - Świetne podanie otrzymuje Piotr Kozaczewski, w sytuacji sam na sam nie trafia jednak w bramkę!
10' - Strzał Łukasza Kopysia, nadal jednak mamy bezbramkowy remis.
10' - Kąśliwe uderzenie Adriana Zasłonki, dobrze jednak między słupkami spisuje się Jakub Kotuła i RTV otrzymuje jedynie rzut rożny.
12' - (0:1) Ataki RTV przekładają się w końcu na zdobycz bramkową. WSOWL zostaje rozklepane przez trio - Kopyś- Kozaczewski - Zasłonka!
14' - (1:1) Błąd RTV, piłkę przejmuje Łukasz Lesiuk, odgrywa ją do Artura Staszela, a ten pewnym strzałem umieszcza ją w siatce!
15' - Przed szansą Dariusz Polańczyk, futbolówka przelatuje jednak obok słupka.
18' - To mogło być 1:2, gdyby tylko Zasłonka lepiej dołożył nogę...
20' - Łukasz Lesiuk napędził akcję WSOWL, a wykończyć ją próbował Patryk Dziuba. Dobrze jednak spisał się golkiper RTV, w związku z czym pierwsza odsłona spotkania kończy się remisem 1:1.
21' - Łukasz Lesiuk za faul na Adrianie Zasłonce ogląda żółty kartonik. Najbliższe dwie minuty RTV rozegra w przewadze.
22' - Przewaga RTV nie jest w ogóle widoczna - grające jednego mniej WSOWL ma szansę na bramkę. Rajd Dawida Kasprzyckiego kończy się jednak niecelnym uderzeniem.
24' - Mocny strzał Łukasia Kopysia z trudem, ale jednak skutecznie zatrzymuje golkiper Wojskowych.
26' - Przejęcie Kopysia, odegranie do Kozaczewskiego i może i coś by z tego było, gdyby nie sprawne wyjście z bramki Kotuły.
28' - Bomba Adhama z połowy, piłka nadal jednak nie znajduje drogi do siatki.
30' - Piłka po strzale Zasłonki mija słupek bramki WSOWL o 30 cm.
31' (2:1) Doczekaliśmy się w końcu gola! Jego autorem zostaje Alan Adham, który wykorzystuje podanie od Łukasza Lesiuka!
32' - Znów przed szansą Zasłonka, Górą jednak Kotuła.
34' - Piotr Kita z pierwszej piłki, wyrównania jednak nie ma.
35' - Zasłonka do Kopysia, a ten trafia wprost w Kotułę!
36' - Strata WSOWL i mocny strzał Polańczyka, znów górą jednak Kotuła.
36' - RTV w natarciu, kolejny strzał, tym razem obok słupka, w wykonaniu Kopysia.
37' - (3:1) Zemściły się niewykorzystane sytuacje RTV - piłkę w siatce umieszcza Dawid Kasprzycki!
37' - (4:1) Kilkanaście sekund później mamy już 4:1 - Przechrzta kapituluje po strzale z metra Alana Adhama!
40' - (5:1) Szarża lewą flanką Adhama, odegranie do Artura Staszela i mamy już czterobramkową przewagę ekipy WSOWL!
40' - (5:2) Przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisuje się jeszcze Łukasz Kopyś.

Retransmisja z meczu

RTV dobrze rozpoczęło spotkanie, później było już jednak gorzej - zawodnicy WSOWL się rozstrzelali, a do tego świetnie w bramce spisywał się Jakub Kotuła. Zespół Jarosława Patałucha zgarnia trzy punkty, a już za chwilę będzie miał szansę na kolejne, bowiem Wojskowych czeka jeszcze dzisiaj spotkanie z drużyną Boty. RTV ponownie na parkiet wybiegnie dopiero w przyszłą sobotę, a za przeciwnika również będzie miał team Krzysztofa Ronczkowskiego.