07.01 godz. 17:40, Redeco, Sedzia: Adrian Miedziński
5 : 10
( 2 : 7 )
Skład: Ronczkowski, Mądrzejewski, Cylny, Stankowiak, Kulik, Gryglewicz, Brzozowski, Sidor
Skład: Sornat, Głodek, Surmaczewski, Węgłowski, Kruszona, Tatomir, Bienias, Nebelski
4' Jacek Mądrzejewski
6' Jacek Mądrzejewski
12' Adam Cylny
14' Krzysztof Ronczkowski
15' Oskar Brzozowski
17' Adam Cylny
19' Oskar Brzozowski
27' Adam Cylny
34' Jacek Mądrzejewski
37' Jacek Mądrzejewski
3' Jarosław Głodek
16' Adam Kruszona
24' Łukasz Bienias
32' Jarosław Głodek
40' Marek Surmaczewski
Zawodnik meczu: Adam Cylny (Adam był dzisiaj fenomenalny - kreował, walczył i strzelał. Cylny strzelił cztery bramki i zanotował trzy asysty. Wyróżnić trzeba także Jacka Mądrzejewskiego. )

W pierwszej lidze grania będzie najwięcej i również zapowiada nam się wiele godnych uwagi, piłkarskich pojedynków. Jednym z nich będzie pojedynek beniaminka i obecnego lidera na zapleczu Superligi (po pierwszej kolejce) - MPK Wrocław z Botami, czyli ekipą, która w poprzednim sezonie do końca miała szanse na awans do elity. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne jest mocne, ale ich rywal również do słabych nie należy. Drużyna Krzysztofa Ronczkowskiego ma w swoich szeregach kilku zawodników, którzy w pojedynkę mogą przesądzić o losach każdego spotkania. Są to Adam Cylny, Paweł Wójcik i Marcin Siwek (król strzelców z poprzedniego sezonu). Czy któryś z nich poprowadzi swój team do wygranej na inauguracje? Czy może to Marek Surmaczewski i spółka pójdą za ciosem i znowu zgarną komplet oczek?

2' Piotr Kulik staje oko w oko z Mariuszem Nebelskim i bramkarz MPK świetnie wygarnia mu piłkę spod nóg.
3' (1:0) - Jarosław Głodek strzałem z woleja pokonuje Dawida Stankowiaka!
4' (1:1) - Ładna akcja Botów. Adam Cylny podcina piłkę nad obrońcą i do tej dopada Jacek Mądrzejewski i strzałem z powietrza szczęśliwie pokonuje Nebelskiego.
5' Głodek wychodzi w sytuacji sam na sam z bramkarzem i świetną interwencją popisuje się Stankowiak. Mamy tylko rzut rożny!
6' (1:2) - Cylny do Mądrzejewskiego i ten oddaje strzał sprzed pola karnego, który po interwencji Nebelskiego wpada do siatki.
7' Strzał z bliskiej odległości Mądrzejewskiego i dobrze nogami interweniuje Nebelski. Po chwili przed szansą na gola staje Cylny, ale jego uderzenie także bramkarz udanie broni.
10' Marek Falkiewicz sprzd pola karnego uderza płasko - obok bramki.
12' (1:3) - Cylny strzałem sprzed pola karnego pod poprzeczkę zaskakuje Nebelskiego.
13' Strzał Łukasza Sornata z rzutu wolnego i słupek ratuje Stankowiaka od utraty gola.
14' (1:4) - Świetne interwencja Nebelskiego po strzale Sebastiana Gryglewicza. Golkiper MPK interweniuje jednak pechowo, bowiem nabija stojącego pod bramką Krzysztofa Ronczkowskiego.
14' Nebelski wygrywa pojedynek jeden na jeden z Mądrzejewskim.
15' (1:5) - Oskar Brzozowski oddaje strzał sprzed pola karnego i nieudanie interweniuje Nebelski wbijając sobie piłkę do bramki.
16' (2:5) - Adam Kruszona mocno strzela z dystansu i piłka wpada do siatki obok starającego się interweniować Stankowiaka.
17' (2:6) - Brzozowski idealnie zagrywa pod bramkę do Cylnego, a ten pakuje piłkę do bramki strzałem z najbliższej odległości.
19' (2:7) - Sidor w pole karne do Brzozowskiego, a ten płaskim strzałem z bliska zaskakuje Nebelskiego. To nie jest dzisiaj dzień golkipera Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.
20' Piotr Tatomir z dystansu strzela i świetnie piłkę w powietrzu chwyta Stankowiak.
21' Słupek po strzale Głodka!
22' Płaski strzał Cylnego i pewnie futbolówkę wyłapuje Nebelski.
23' Waldemar Węgłowski staje oko w oko ze Stankowiakiem i...przenosi piłkę nad poprzeczką!
24' (3:7) - Głodek w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafia wprost w niego. Po chwili zagrywa futbolówkę do Łukasza Bieniasa, który z dużą dozą szczęścia pakuje piłkę do siatki, po tym jak pechowo interweniuje Stankowiak.
27' Falkiewicz z bliska z woleja uderza minimalnie obok bramki.
27' (3:8) - Brzozowski do Cylnego, który oddaje strzał sprzed pola karnego, po którym piłka odbija się od słupka, od ręki Nebelskiego i wpada do siatki.
32' (4:8) - Węgłowski do Głodka, a ten pakuje piłkę do "pustaka".
33' Płasko sprzed pola karnego strzela Kulik i piłkę po jego interwencji na róg zbija Nebelski.
34' Obrońca MPK podaje do Cylnego, a ten z woleja uderza - obok bramki.
34' (4:9) - Cylny wystawia piłkę Mądrzejewskiemu, a ten umieszcza ją w pustej bramce - bez żadnych problemów.
35' Węgłowski po ziemi sprzed pola karnego obok bramki.
36' Marek Surmaczewski mija rywala, bramkarza i strzela na bramkę, ale w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybija Gryglewicz.
37' (4:10) - Cylny zagrywa górną piłkę do Mądrzejewskiego, ten ubiega wychodzącego z bramki Nebelskiego i umieszcza piłkę w siatce po raz kolejny.
38' Falkiewicz z bliska fatalnie pudłuje. Po chwili w odpowiedzi Gryglewicz płasko uderza i Nebelski zbija piłkę na róg.
39' Mocne uderzenia Tatomira i Kruszony i dwie wspaniałe parady Stankowiaka.
40' (5:10) - Surmaczewski-Kruszona-Surmaczewski i ten ostatni pakuje piłkę do pustej bramki.

Zasłużone zwycięstwo Botów, którzy tym zwycięstwem dali jasny sygnał, że są mocni i walczyć będą o awans. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne przegrało pierwszy raz w sezonie, ale nadal moż namieszać w tabeli pierwszej ligi. Następny mecz Botów to starcie z WSOWL. MPK zaś zagra z Drukgrafem Mirków.