11 . Przyjaciele Tifosek (hala) 10 -38 4

06.03 godz. 12:50, Redeco, Sedzia: Damian Nowak
2 : 8
( 1 : 3 )
Skład: Masztalerz, Falisz, Pustelnik, Brychcy, Bereźnicki, Rot, Nowak, Więcek, Kosicki, Zioła
Skład: Siwik, Siwik, Siwik, Kolanowski, Kowalkowski
4' Mariusz Bereźnicki
7' Rafał Więcek
17' Łukasz Nowak
27' Rafał Więcek
31' Łukasz Nowak
34' Paweł Pustelnik
37' Andrzej Zioła
38' Kamil Rot
39' Łukasz Nowak
40' Tomasz Falisz
15' Amadeusz Siwik
18' Amadeusz Siwik
26' Marcin Kolanowski
Zawodnik meczu: Jakub Masztalerz (Kuba był kluczem do sukcesu w starciu przeciwko Ołbinowi. Masztalerz był pewnym punktem Ybahu - notując bardzo wiele światowej klasy interwencji. Wyróżnić trzeba też Łukasza Nowaka. )

Jedni i drudzy potrzebują wygranej, by zapewnić sobie pozostanie w elicie na kolejny rok. Bardziej muszą jednak gracze Roberta Konopki, którzy posiadają mniej oczek w dorobku od "Tygrysów". Przed rokiem nie udało się Ołbinowi ograć, jeszcze w 1 lidze - zespołu Kamila Rota. Wtedy "Niebiescy" wygrali 7:5 i to oni ostatecznie wygrali w lidze. Bohaterem swojej drużyny został w tamtym czasie - Łukasz Nowak, który ustrzelił hattricka. Czy tym razem historia zatoczy koło i Ybah pozostanie w lidze? Czy jednak bracia Siwikowie i spółka zrewanżują się za klęskę sprzed roku i w ich szeregach zapanuje ogromna radość? Ołbin dzisiaj grać będzie gołą piątką i bez nominalnego bramkarza.

2' Indywidualna akcja Amadeusza Siwika zakończona strzałem, który przed siebie odbija instynktownie Jakub Masztalerz.
3' Amadeusz Siwik z woleja uderza w wewnętrzny słupek bramki Ybahu.
4' (0:1) - Tomasz Falisz podaje na przedpole do Mariusza Bereźnickiego, który płaskim strzałem przy słupku pokonuje Arnolda Siwika.
5' Radosław Kosicki na skrzydło zagrywa do Kamila Rota, który kończy akcje swojej drużyny strzałem po ziemi, który przelatuje obok słupka.
7' (0:2) - Fatalny błąd Arnolda Siwika, który przepuszcza płaski strzał Rafała Więcka z rzutu wolnego.
9' Z dużego palca nieatakowany na bramkę strzelca Armand Siwik, ale futbolówka przelatuje obok bramki.
11' Rot zgrywa piłkę do Ziołty, który strzela na bramkę i futbolówka po interwencji Arnolda Siwika ląduje na słupku!
12' Marcin Kolanowski uderza z dystansu i futbolówkę przed siebie zbija Masztalerz.
13' Szybka akcja Ołbinu zakończona strzałem przez Marcina Kowalkowskiego - obok słupka.
12' - Czas dla Ołbin Teamu!
15' - Amadeusz Siwik ostro fauluje Kamila Rota i słusznie zostaje ukarany żółtą kartką.
16' Z najbliższej odległości w Arnolda Siwika trafia Łukasz Nowak.
17' Armand Siwik na skrzydło zagrywa do Kowalkowskiego, który uderzeniem z dużego palca trafia w dobrze ustawionego Masztalerza.
17' (0:3) - Ybah wykorzystuje błędną decyzję Arnolda Siwika o wyjściu z bramki. Paweł Pustelnik zabiera piłkę bramkarzowi i podaje do Łukasza Nowaka, który pewnym strzałem do pustej bramki powiększa prowadzenie "Tygrysów".
18' (1:3) - Ołbin odpowiada na gola Nowaka, a potężnym strzałem pod poprzeczkę piłkę w siatce umieszcza Amadeusz Siwik.
18' Kontra Ybahu zakończona strzałem przez Pustelnika - obok bramki.
22' Nowak z bliska strzela w Arnolda Siwika.
24' Kontra Ołbinu. Kowalkowski do Amadeusza Siwika, który przegrywa pojedynek jeden na jeden z Masztalerzem. Po chwili Masztalerz broni jeszcze dobitkę Kowalkowskiego.
26' (2:3) - Kolanowski sprytnym, a zarazem mocnym przy krótszym słupku zaskakuje Masztalerza. Ołbin walczy!
27' Falisz uderza po ziemi i piłkę przed siebie zbija Arnold Siwik.
27' - W piłkę nie trafił Więcek, a w nogi rywala. Był to ostry faul, za który sędzia Damian Nowak karze zawodnika "Niebieskich" - żółtym kartonikiem!
28' Pustelnik widząc Arnolda Siwika poza własną bramką, stara się go przelobować, ale futbolówka przelatuje obok słupka.
30' Płaskie uderzenie Armanda Siwika pewnie łapie Masztalerz.
31' (2:4) - Rot podaje piłkę do Nowaka, ten mija obrońcę i płaskim strzałem przy słupku daje swojej drużynie dwubramkową przewagę.
34' (2:5) - Uderzenie Więcka z rzutu wolnego, niepewnie przed siebie nogami odbija Arnold Siwik. Do odbitej futbolówki dopada Pustelnik, który pewnym strzałem przy słupku pratycznie zamyka sprawę, kto wygra w tym spotkaniu.
32' - Czas dla Ołbin Teamu!
37' (2:6) - Zioła sprytną podcinką pokonuje Arnolda Siwika.
38' Amadeusz Siwik uderza sprzed pola karnego i piłkę na rzut rożny zbija Masztalerz.
39' (2:7) - Masztalerz do Nowaka i ten pakuje piłkę do pustej bramki.
40' (2:8) - Falisz lobem pakuje piłkę do pustej bramki!

Grający cały mecz bez zmian - Ołbin postawił się Ybahowi, ale równorzędną walkę toczył tylko i wyłącznie przez 30 minut. W ostatnich dziesięciu do głosu doszli gracze Kamila Rota, który wypunktowali swojego adwersarza i wysoko zwyciężyli. "Tygrysy" wygrywając utrzymują się w Superlidze, zaś bracia Siwikowie i spółka - z nią się żegnają. Dla ekipy obu ekip spotkanie to było pożegnaniem z halą Redeco w tym sezonie, za wspólnie spędzone chwile dziękujemy i zapraszamy do udziału w dalszych rozgrywkach.