11 . Przyjaciele Tifosek (hala) 10 -38 4

05.03 godz. 16:00, Redeco, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Wędzonka, Hałas, Kurman, Marszałek, Backer, Weber, Głodek, Głowacki, Jędras, Kołakowski
Skład: Gorczyński, Żmudziński, Szymański, Padiasek, Murselzade, Hasanli, Rodriguez-Lovera, Rodriguez-Lovera
10' Piotr Wędzonka
13' Krzysztof Weber
14' Dariusz Głowacki
24' Piotr Wędzonka
25' Radosław Kurman
26' Dariusz Głowacki
27' Marcin Backer
32' Dariusz Głowacki
34' Marcin Jędras
35' Przemysław Głodek
39' Piotr Wędzonka
35' Maciej Szymański
39' Turan Hasanli
Zawodnik meczu: Dariusz Głowacki (Niezwykle aktywny zawodnik, który zanotował w meczu przeciwko Tifoskom dwie bramki i dwie asysty. Darek strzelał, podawał i ciągle był pod grą. Wyróżnić należy również Piotra Wędzonkę. )

Pewni degradacji do 1 ligi są Przyjaciele Tifosek, którzy zmierzą się z mającym jeszcze teoretyczne szanse na medale Politechniką OldBoys Wrocław. Tifoski mogą jedynie powalczyć o to, żeby nie zakończyć sezonu na ostatnim miejscu w stawce, tak więc na pewno nie odpuszczą i z "Błękitnimi" będą walczyć o każdy centymetr boiska. PWR nie zlekceważy niżej notowanego przeciwnika i mając w głowie szanse uzyskanie medalu - zrobi wszystko, żeby zwyciężyć. Czy Jacek Żmudziński i jego koledzy z defensywy staną na wysokości zadania i zatrzymają Piotra Wędzonkę i spółkę?

2' Dariusz Głowacki dostaje piłkę przedpole karne i strzałem na wślizgu uderza wprost w dobrze ustawionego Jacka Żmudzińskiego.
3' Potężne uderzenie Głowackiego z powietrza ląduje na słupku bramki Przyjaciół Tifosek.
3' Indywidualna akcja Turana Hasanliego zakończona zbyt lekkim strzałem, który pewnie łapie Marek Hałas.
4' Maciej Padiasek wychodzi w sytuacji sam na sam z Hałasem i górą w tym pojedynku bramkarz PWR-u.
5' Składna akcja "Błękitnych" zakończona strzałem przez Marcina Jędrasa - tylko w boczną siatkę.
7' Głowacki staje przed szansą na gola, ale przegrywa pojedynek z Jackiem Żmudzińskim.
8' Dwie światowej klasy interwencje Żmudzińkiego po dwóch mocnych strzałach Głowackiego.
9' Hałas wygarnia piłkę spod nóg Hasanliemu.
10' Po podaniu Padiaska do pustej bramki nie trafia Bruno Rodriguez Lovera.
10' (0:1) - Do zespołowej akcji i rykoszecie od obrońcy gola zdobywa Piotra Wędzonka.
11' - Czas dla Przyjaciół Tifosek!
12' Po podaniu Radosława Kurmana z bliskiej odległości do bramki nie trafia Jędras.
13' Jędras przegrywa pojedynek jeden na jeden ze Żmudzińskim.
13' (0:2) - Złe ustawienie obrony Tifosek i jej defensywa rozklepana. Jędras wystawia piłkę na "pustaka" do Webbera, który podwyższa prowadzenie Politechniki.
14' (0:3) - Webber mija obrońcę i idealnie wystawia piłkę do Głowackiego, który trafia do pustej bramki.
15' Gorczyński trafia w słupek, po chwili Padiasek dobija i trafia w słupek!
17' Głowacki niekryty przed polem karnym i słupek ratuje Żmudzińskiego.
24' (0:4) - Wędzonka technicznym strzałem sprzed pola karnego zaskakuje Żmudzińskiego.
25' (0:5) - Marcin Backer z rzutu rożnego zagrywa w tempo do Kurmana, który strzałem przy słupku pokonuje Żmudzińkiego.
26' Marszałek wystawia piłkę jak na tacy Webberowi i ten uderza tylko i wyłącznie w boczną siatkę.
26' (0:6) - Głowacki strzałem z najbliższej odległości pokonuje Żmudzińskiego.
27' (0:7) - Backer staje oko w oko ze Żmudzińskim i płaskim strzałem między nogami interweniującego bramkarza wpisuje się na listę strzelców.
30' Webber sprzed pola karnego uderza i trafia w spojenie słupka z poprzeczką.
32' (0:8) - Webber w tempo zagrywa do Głowackiego, który strzałem z bliska przy słupku pokonuje Żmudzińskiego.
34' (0:9) - Jędras zdobywa kolejną bramkę swojej drużyny.
35' (1:9) - Jest honorowy gol dla Tifosek. Paweł Gorczyński idealnie zagrywa do Macieja Szymańskiego, który pokonuje Hałasa.
35' (1:10) - Backer wycofuje piłkę na przedpole do Przemysława Głodka, który uderzeniem pod poprzeczkę pokonuje Żmudzińskiego.
37' Marszałek w tempo do Kołakowskiego, który nie trafia z najbliższej odległości.
38' Głowacki z bliska trafia w słupek!
39' (1:11) - Wędzonka mija obrońcę i strzela na bramkę, po czym piłka po interwencji Żmudzińskiego wpada do siatki.
39' (2:11) - Hasanli mocnym strzałem przy słupku nie daje szans Hałasowi.

Na pożegnanie z Superligą - ekipa Żmudzińskich została rozbita i nie miała w tym pojedynku żadnych argumentów, aby nawiązać równą walkę z PWR-em. Maciej Padiasek i jego koledzy raczej zakończą zmagania na ostatniej pozycji w tabeli, no chyba, że WSOWL nie ugra żadnych oczek z Oponixem. Politechnika dzięki zwycięstwu awansowała na najniższy stopień podium i przy pomyślnych wiatrach, ma szanse na pozostanie na tej pozycji. Dla ekipy obu ekip spotkanie to było pożegnaniem z halą Redeco w tym sezonie, za wspólnie spędzone chwile dziękujemy i zapraszamy do udziału w dalszych rozgrywkach.

Dariusz Głowacki (Politechnika OldBoys Wrocław)