11 . Przyjaciele Tifosek (hala) 10 -38 4

13.02 godz. 17:40, Redeco, Sedzia: Andrzej Malec
( 3 : 1 )
Skład: Siwik, Siwik, Siwik, Kolanowski, Konopka, Kowalkowski
Skład: Wędzonka, Hałas, Kurman, Marszałek, Głodek, Głowacki, Jędras, Kołakowski, Molenda
12' Robert Konopka
5' Bartosz Kołakowski
9' Bartosz Kołakowski
17' Przemysław Głodek
22' Marcin Jędras
26' Mariusz Molenda
30' Marcin Jędras
31' Bartosz Kołakowski
40' Dariusz Głowacki
Zawodnik meczu: Marcin Jędras (Marcin był motorem napędowym swojej drużyny, wielokrotnie nękając defensywę Ołbinu. Jędras uderzył dwie bramki i zanotował asystę. Wyróżnić należy również Bartosz Kołakowskiego. )

W poprzednim tygodniu beniaminek - Ołbin Team po raz pierwszy w tym sezonie - poczuł smak wygranej. Teraz drużyna Roberta Konopki będzie chciała iść za ciosem, robiąc kolejny krok w kierunku utrzymania. Łatwo jednak nie będzie, bo na ich drodze stanie - najlepiej radzący sobie dotychczas tegoroczny debiutant Superligi - Politechnika OldBoys Wrocław. Zespół Jarosława Marszałka udowodnił, że w piłkę grać potrafi, a parkiet to ich naturalne środowisko. Bracia Siwikowie i ich koledzy muszą zatem wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, aby pokonać "Błękitnych'. Jeżeli ta sztuka im się powiedzie - utrzymanie będzie na wyciągnięcie ręki, jeżeli nie - degradacja będzie bardzo realną sprawą. Ołbin Team zagra dzisiaj bez nominalnego bramkarza, a w jego rolę wcieli się Arnold Siwik.

5' (1:0) - Po okresie wyrównanej gry pada gol dla Politechniki. Mocnym strzałem pod poprzeczkę Bartosz Kołakowski pokonuje Arnolda Siwika. Asystę przy tym trafieniu notuje Marcin Jędras.
7' Amadeusz Siwik uderza z woleja i piłka po rykoszecie nieznacznie mija poprzeczkę bramki "Błękitnych".
8' Słupek po strzale Dariusza Głowackiego.
9' (2:0) - Kołakowski oddaje mocne uderzenie z dystansu, które po interwencji Siwika wpada do siatki, tuż przy słupku.
9' Udana interwencja Marka Hałasa po płaskim strzale Armanda Siwika.
10' Jędras na skrzydło zagrywa do Kołakowskiego, który oddaje mocne uderzenie z prawej strony, a te świetnie nogami broni Siwik.
12' (2:1) - Szybka kontra Ołbinu. Konopka stara się zagrać piłkę do Kowalkowskiego, ale jego zamiary zostały odczytane. Nie do końca, bowiem futbolówka z powrotem trafia pod nogi Konopki, a ten płaskim strzałem przy słupku pokonuje Hałasa.
14' Kowalkoski uderza sprzed pola karnego w poprzeczkę. Wcześniej Głowacki strzela z lewej strony - wprost w Siwika.
15' Kolejny kontratak Ołbinu. Amadeusz Siwik na skrzydło do Armanda Siwika, a ten oddaje mocny strzał, który na rzut rożny zbija Hałas.
15' - Czas dla Ołbin Team!
17' (3:1) - Marszałek faulowany w polu karnym przez Arnolda Siwika i mamy rzut karny dla PWR-u. Do jego wykonania podbiega Głodek i pewnym strzałem pod poprzeczkę podwyższa prowadzenie swojej drużyny.
19' Dwa strzały najpierw Arnolda Siwika, a po chwili Amadeusza Siwika, które świetnie broni Hałas.
22' (4:1) - Jędras popędził z piłką w pole karne i pewnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje Arnolda Siwika.
24' Głodek huknął z dystansu po czym futbolówka przeleciała tuż nad poprzeczką.
26' Głowacki przed pole karne zagrywa do Molendy, który uderza wprost w Armanda Siwika. Po chwili Molenda dobija swój strzał i trafia w poprzeczkę.
26' (5:1) - Kurman idealnie zagrywa do Molendy, który strzałem obok wychodzącego bramkarza podwyższa prowadzenie PWR-u.
28' Kowalkowski oddaje potężny strzał z dystansu, które świetnie broni Hałas.
28' Kolejna okazaja Kowalkowskiego i pewnie łapie ją Hałas.
28' Amadeusz Siwik oddaje płaski strzał sprzed pola karnego, który minimalnie przelatuje obok bramki.
30' (6:1) - Marszałek zagrywa do Jędrasa w pole karne, a ten strzałem głową pakuje piłkę do pustej bramki.
30' Amadeusz Siwik płasko strzela z dystansu - obok bramki!
31' (7:1) - Już wiemy kto wygra w tym spotkaniu i na pewno nie będzie to Ołbin Team. Kołakowski mocnym strzałem pod poprzeczkę zaskakuje Arnolda Siwika.
32' Wędzonka oddaje strzał sprzed pola karnego, który na rzut rożny zbija Siwik.
32' Techniczne uderzenie Armanda Siwika z rzutu wolnego - nogami świetnie broni Hałas.
33' Amadeusz Siwik strzela z "dużego palca" - minimalnie obok dalszego słupka bramki rywala.
34' Piętką z bliskiej odległości Hałasa stara się zaskoczyć Konopka, ale jego próbę świetnie odczytuje bramkarz "Błękitnych" - łapiąc te uderzenie.
37' Kołakowski oddaje mocny strzał z rzutu wolnego, który ląduje na słupku bramki Ołbinu.
38' Mocny strzał Głodka, który instynktownie nogami broni Armand Siwik.
40' (8:1) - Hałas zagrywa piłkę ręką do Głowackiego, który mając przed sobą pustą bramkę - ustala wynik spotkania. Dzieło zniszczenia zostaje dokonane.

Tylko w pierwszej połowie ujrzeliśmy wyrównany pojedynek, lecz w drugiej odsłonie swoje niebagatelne umiejętności i doświadczenie pokazała Politechnika, która wypunktowała przeciwnika i jest już niemal pewna utrzymania. O takowe musi z całych sił walczyć Ołbin Team, któremu nawet dwa zwycięstwa w ostatnich meczach mogą nic nie dać. Beniaminek następnym razem "skrzyżuje rękawice" z walczącym o medale - Kantorem HIT. "Błękitni" podejmą za tydzień - innego debiutanta - Łącznościowiec.

Marcin Jędras (Politechnika Wrocław Oldboys)