11 . Przyjaciele Tifosek (hala) 10 -38 4

17.01 godz. 17:50, Redeco, Sedzia: Andrzej Malec
( 5 : 4 )
Skład: Sobolewski, Guziejewski, Sikora, Małecki, Synowiec, Kotwicki, Kublik, Pawlak, Sepetowski
Skład: Wędzonka, Hałas, Kurman, Marszałek, Backer, Weber, Zając, Orszewski, Głowacki, Jędras, Kościuk
10' Adrian Kublik
12' Maciej Sepetowski
18' Paweł Synowiec
20' Paweł Synowiec (Rzut karny)
31' Artur Sobolewski
37' Arkadiusz Pawlak
2' Jarosław Marszałek
2' Piotr Wędzonka
10' Piotr Wędzonka
13' Marcin Jędras
14' Marcin Jędras
18' Marcin Backer
26' Dariusz Głowacki
31' Marcin Backer
33' Sebastian Kościuk
34' Jarosław Marszałek
Zawodnik meczu: Piotr Wędzonka (Kreator gry Politechniki Wrocławskiej. Biegał, walczył i strzelał. Zdobył dwie bramki i zanotował asystę. Wyróżnić należy również Jarosława Marszałka i Dariusza Głowackiego. )

Dzień później Car Zone podejmie innego superligowego debiutanta - Politechnikę Wrocławską OldBoys. Tutaj również gracze Guziejewskiego nie mogą spodziewać się spacerku, bo PWR już nie tylko zna smak superligowej wygranej, ale także gorycz porażki. Ekipa Jarosława Marszałka posiada w swoich szeregach wielu doświadczonych graczy i to właśnie ma być ich broń na utytułowanego przeciwnika. Czy defensywa dowodzona przez Marka Hałasa da radę zatrzymać tak potężną siłę ofensywną, z takimi zawodnikami jak Paweł Synowiec, Adrian Kublik czy Mateusz Magusiak? Zobaczymy.

2' (1:0) - Jarosław Marszałek po szybkiej akcji przelobował Michała Sikorę i dał tym samym prowadzenie swojej drużynie.
2' (2:0) - Kolejna szybka akcja Politechniki, po której Piotr Wędzonka płaskim uderzeniem z "dużego palca" pokonuje Sikorę.
3' Marcin Orszewski wpada w pole karne i...przegrywa pojedynek z bramkarzem.
4' Krzysztof Kotwicki huknął z dystansu i piłkę po jego strzale na rzut rożny paruje Hałas.
5' Sebastian Kościuk w kontrze, oddaje strzał, który do boku zbija Sikora.
7' Słupek po uderzeniu Głowackiego!
8' Przed szansą na gola staje Maciej Sepetowski, ale po podniu Arkadiusza Pawlaka - uderza tylko i wyłącznie w dobrze asekurującego bramkarza - obrońcę.
10' (3:0) - Wędzonka popędził prawą stroną i sprytnym lobem pokonuje Sikorę.
10' (3:1) - Kublik nie jest gorszy i również na trafienie rywala odpowiedział sprytną podcinką.
11' Kurman dostaje piłkę na wolne pole, ale jego uderzenie z bliska przelatuje obok bramki.
12' Kotwicki uderza z lewej nogi i minimalnie chybia.
12' (3:2) - Sepetowski strzałem z dużego palca, po ziemi, przy słupku - pokonuje Hałasa.
13' (4:2) - Jędras wykorzystał fakt, że Sikora jest zasłonięty i strzałem obok biernego golkipera - pakuje piłkę do siatki!
14' (5:2) - Rozklepana defensywa Politechniki. Jędras do Orszewskiego, ten mu oddaje i Jędras umieszcza "balon" w pustej bramce.
17' Zając wybija piłkę z pustej bramki głową po uderzeniu Synowca.
18' (5:3) - Synowiec zmiejsza dystans do rywala - już tylko dwa gole straty.
19' - Backer żółta kartka za faul na Pawlaku.
20' (5:4) - Rzut karny dla Car Zone za faul na ich zawodniku. Synowiec pewnym strzałem w środek bramki pokonuje Hałasa.
24' Głowacki staje przed szaną na gola, ale trafia nieznacznie obok słupka!
26' Pawlak sprzed pola karnego uderza i piłka po jego strzale ląduje na słupku!
26' (6:4) - Głowacki staje oko w oko z Sikorą, mija go i płaskim strzałem podwyższa prowadzenie dla Politechniki.
27' Świetna interwencja Hałasa po strzale Kublika.
31' - Ostre spęcie Sobolewskiego z Backerem i obaj zostają ukarani żółtymi kartkami.
31' - Dla Backera jest to drugi żółty kartonik tego dnia, co oznacza czerwoną kartkę i wykluczenie.
32' Rzut wolny dla Car Zone i Kublik trafia wprost w bramkarza. Po chwili odpowiedź rywali i Głowacki trafia w poprzeczkę.
32' Kotwicki w słupek!
33' (7:4) - Kontra PWRu i piłkę do siatki pakuje Kościuk!
34' (8:4) - Jędras w bramkarza, po chwili Jędras na pustą w obrońcę. Jeszcze Wędzonka w słupek i za czwartą próbą Marszałek pakuje piłkę do siatki!
37' (8:5) - Pawlak płaskim strzałem między nogami Hałasa zmiejsza dystans do rywala.
39' Kublik z wolnego uderza - wprost w bramkarza.

Sensacja stała się faktem! Car Zone przegrywa z debiutantem i nieco komplikuje sobie sytuacje w walce o tytuł mistrzowski. Podopieczni Damiana Guziejewskiego zagrali bardzo słabo w defensywie, a i w ofensywie nie prezentowali się tak jak zwykle. Doświadczony rywal to wykorzystał i odniósł drugą wygraną w sezonie, przybliżając się tym samym do zapewnienia sobie szybkiego utrzymania. PWR w przyszłym tygodniu podejmie Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych, a Car Zone Wrocław w hicie spotka się z Kantorem HIT.

Piotr Wędzonka (Politechnika OldBoys Wrocław)