11 . Przyjaciele Tifosek (hala) 10 -38 4

16.01 godz. 17:40, Redeco, Sedzia: Adrian Miedziński
7 : 5
( 2 : 3 )
Skład: Kraszkiewicz, Siwik, Siwik, Siwik, Konopka, Kowalkowski
Skład: Furmanek, Piechnik, Konieczny, Nowak, Stefańczyk, Widera
6' Tomasz Kowalkowski
12' Robert Konopka
15' Robert Konopka
21' Tomasz Kowalkowski
39' Amadeusz Siwik
9' Kamil Nowak
10' Kamil Nowak
18' Adam Widera
24' Adam Widera
27' Marek Konieczny
28' Marek Konieczny
29' Kamil Nowak
30' Przemysław Stefańczyk
Zawodnik meczu: Kamil Nowak (Lider Oponxu, który był bardzo niebezpieczny pod bramką rywala. Kamil strzelił hattricka, a także wielokrotnie obijał obramowanie bramki - słupek i poprzeczkę. Wyróżnić należy również Adama Widerę i Marka Koniecznego. )

Zrehabilitować się za oddanie ostatniego meczu z Alpine Stars - walkowerem, będzie mogła ekipa Oponixu, która zagra w najbliższy weekend dwukrotnie. Najpierw drużyna Zbigniewa Piechnika podejmie beniaminka Ołbin Team, który również ostatnio poddał się bez walki. Będzie to kluczowe spotkanie w kierunku zapewnienia sobie utrzymania. W razie wygranej bracia Siwikowie i spółka przegonią dawne FC Moose w tabeli i zanotują premierową wygraną w Superlidze. Jednych i drugich cechuje boiskowa waleczność i nieustępliwość, a więc czeka nas bardzo zacięte widowisko.

2' Pojedynek biegowy Adama Widery z Tomaszem Kraszkiewiczem i szybszy jest golkiper Ołbinu, który na kolanach wybija piłkę na aut.
4' Dwie świetnie interwencje Zbigniewa Piechnika po strzałach Amadeusza Siwika i Tomasza Kowalkowskiego.
5' Konieczny zagrywa do Nowaka, a ten oddaje techniczny strzał, który ląduje na słupku bramki Ołbinu.
6' (0:1) - Kontra Ołbin Teamu. Kowalkowski oddaje mocny strzał z lewej strony, który wpada do siatki tuż przy słupku!
8' Kowalkowski huknął z dystansu, ale przeniósł futbolówkę obok słupka.
9' (1:1) - Nowak dostaje piłkę na pole karne i sprytnym strzałem pod poprzeczkę zaskakuje Kraszkiewicza i doprowadza do wyrównania.
10' (2:1) - Konieczny uderza sprzed pola karnego i piłka ląduje na słupku. Po chwili do dobitki dobiega Nowak i daje prowadzenie Oponixowi.
11' Amadeusz Siwik z pola karnego uderza w dobrze ustawionego Piechnika. Po chiwili Widera w sytuacji jeden na jeden uderza w bramkarza.
12' Potężne uderzenie Amadeusza Siwika, instynktownie broni Piechnik.
12' (2:2) - Mocne uderzenie po ziemi w wykonaniu Roberta Konopki i piłka po rękach bramkarza wpada do siatki.
13' Konieczny oddaje techniczny strzał sprzed pola karnego, który świetnie na rzut rożny paruje Kraszkiewicz, wyciągając się jak struna.
14' Dwa groźne strzały Ołbinu i dwie świetnie interwencje Piechnika. Swoich sił z dalszej odległości próbowali odpowiednio Kowalkowski i Armand Siwik.
15' Widera staje w sytuacji sam na sam z Kraszkiewiczem i podcina nad nim piłkę. Nie będzie jednak gola, gdyż z linii bramkowej piłka zostaje wybita przez Armanda Siwika.
15' (2:3) - Rozklepana defensywa Oponixu i po podaniu Kowalkowskiego piłkę do pustej bramki pakuje Robert Konopka.
16' Szansa na wyrównanie dla Oponixu, ale mocny strzał Widery przelatuje minimalnie obok słupka.
18'  - Adam Widera przeprowadza złą zmianę i zostaje za to ukarany żółtą kartką.
21' Widerze z bliskiej odległości, nogą piłkę wygarnia Kraszkiewicz.
21' (2:4) - Szybka akcja Ołbinu zakończona golem. Do siatki z bliskiej odległości piłkę wpakował Kowalkowski.
22' Po podaniu Widery z bliska w świetnie interweniującego Kraszkiewicza uderza Furmanek.
23' Nowak huknął z dystansu - w słupek!
24' (3:4) - Widera ze skrzydła schodzi do środka i pewnym strzałem zdobywa gola kontaktowego.
26' Arnold Siwik staje oko w oko z Piechnikiem i...trafia wprost w niego!
27' (4:4) - Widera idealnie zagrywa do Koniecznego, który doprowadza do remisu strzałem do pustej bramki.
28' (5:4) - Widera zagrywa idealną piłkę na pole karne do Koniecznego. sprytną podcinką pokonuje Kraszkiewicza.
29' (6:4) - Po zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki pakuje Nowak.
30' (7:4) - Konieczny do Widery, który odgrywa do lepiej ustawionego Stefańczyka, który pewnym strzałem na pustaka - podwyższa prowadzenie dla Oponixu! Zabójcze trzy minuty Oponixu!
30'  - Ołbin wycofuje bramkarza, a Kraszkiewicza zmienia Armand Siwik.
32' Widera z bliskiej odległości uderza w dobrze ustawionego Armanda Siwika.
35'  - Na bramkę znowu wraca Kraszkiewicz - Siwik zaś wchodzi w pole.
35' Arnold Siwik uderza sprzed pola karnego i piłka ląduje wprost w koszyczku Zbigniewowi Piechnikowi.
38' Dwa uderzenie Nowaka i dwa razy słupek ratuje Kraszkiewicza.
38' Płaskie uderzenie Furmanka - bez trudu wyłapuje golkiper Ołbinu!
39' (7:5) - Szybka akcja Ołbinu i piłkę z bliskiej odległości pakuje Amadeusz Siwik.

Świetne widowisko zaprezentowały nam ekipy Oponixu i Ołbinu. Mieliśmy w tym starciu wielkie emocje, piękne akcje, ich zwroty i dużo goli. Pojedynek godny Superligi zakończył się nieznaczną wygraną dawnego FC Moose, które zrobiło kolejny, bardzo cenny krok w kierunku szybkiego utrzymania. Co do teamu Roberta Konopki, to po raz kolejny nie zdobywa punktów i do końca walczyć będzie o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Oponix już jutro zagra z Przyjaciółmi Tifosek, z kolei Ołbin Team za tydzień podejmie obrońcę trofeum - Alpine Stars.